"Problem" sa Bosch pumpom

"Problem" sa Bosch pumpom

Imam pitanje vezano za Bosch pumpu, u pitanju je moj audi 90.. 2.0 TD motor.. u zadnjih par dana sam primjetio cudan rad Bosch pumpe, mislio sam da je to normalno ali sam uvidio da je to problem kad sam vidio drugi, isti ovakav motor, kako fino radi..

Na hladnom startu tj. prvom paljenju auto se malo trese dok se ne zagrije i u tom periodu, kad se doda cca 1/4 gasa, nemoze da radi ravnomjerno nego pola perioda kao da nesto u njoj zablokira trza a u drugoj polovini perioda proradi i sve tako naizmjenicno u krug dok se ne zagrije.. i kad se zagrije na momente osjetim "udare" kao da nemoze jednako da baca pritisak prema svim diznama pa "sjecka".. kad sam radio Bosch pumpu u Mostaru, majstor mi je rekao usput da je ispitao dizne.. sta bi u njoj mogao biti problem pa nemoze da baca jednak pritisak.. ili bi mogao biti problem u ventilima, da neki na zatvara dobro.. :icon_question:

kuburim sa Bosch pumpom dugo vremena sve nebili je rijesio.. jedno vrijeme radi dobro, pa opet zeza.. kad sam tek kupio motor bila je u katastrofalnom stanju, poslije servisa vuce puno bolje, manje dimi ali imam taj problem sa sjeckanjem i u voznji, osjetim na gasu ta sjeckanja :icon_question:
 
Član
Ja sam imao sličan problem s bosch pumpom...sreća lagano sam ga riješio, stavio nepovratni ventil, (da ne vraća gorivo u rezervar)i to je to
 
Član
032/749-100 Zufer

Nazoves covjeka, i za 100KM rijesis sve probleme sa bosch pumpom plus dobijes godinu garancije...
 
Yellow je napisao(la):
Ja sam imao sličan problem s bosch pumpom...sreća lagano sam ga riješio, stavio nepovratni ventil, (da ne vraća gorivo u rezervar)i to je to

imam i ja taj nepovratni ventil ;)

Anais je napisao(la):
032/749-100 Zufer

Nazoves covjeka, i za 100KM rijesis sve probleme sa bosch pumpom plus dobijes godinu garancije...

Vidi, Bosch pumpa je vec bila na servisu u Mostaru, kod Veledara... isto tako jako dobar majstor za Bosch pumpe.... od kako je uradio auto ide puno bolje, manje trosi, predihtovana i sve 5... samo neznam da li je do nje kad je hladan motor ona nemoze da primi lagani gas, trza kao benzinac i u leru sjecka.. sumnjam da je do dizni jer bi onda i potrosnja bila povecana... mozda je jednostavno kvar na Bosch pumpi jer je dugo lezala prije nego sto sam ja kupio motor.. :icon_question:
 
Ako sjecka i "drmkesa" kad upalis, vjerovatno da pumpa ne daje ujednacen pritisak diznama, pa neke dizne otvaraju na vrijeme a neke kasne sa otvaranjem (moguce da su elementi bosch pumpe stradali)..Pretpostavljam i da teze upali ujutro..
 
roki_actros je napisao(la):
Ako sjecka i "drmkesa" kad upalis, vjerovatno da pumpa ne daje ujednacen pritisak diznama, pa neke dizne otvaraju na vrijeme a neke kasne sa otvaranjem (moguce da su elementi bosch pumpe stradali)..Pretpostavljam i da teze upali ujutro..

prije servisa je jedva palio i kad bi upalio tresao bi se ko lud... poslije servisa i zamjene neispravnih grijaca pali na pola kljuca ali ga onda jebe neujednacen rad :icon_mad:
 
Top