PROBLEM SA BIXENONOM-slike

PROBLEM SA BIXENONOM-slike

Član
Ugradio sam farove bixenon sa led dayline i na bordu mi gori sijalica kao da mi je crkla ali nije sve radi kad sam upalio dugo svijetlo ostalo mi socivo tako drugo se vratilo a ovo lijevo ostalo podignuto i nece da se spusti sta bi mogao bit uzrok?i imal ko kakav savjet? ako nema znal neko ko to dobro radi u Tuzli unaprijed hvala na svakoj info :)
 

rs6

Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

treba ti can bus xenon set !!! i vjerovatno ti je na tom projektoru koji je " zastopo " onaj elektro magnet zasteko ....
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

za ovo prvo ti treba can bus da ti ne prijavljuje gresku... sad ti je skupo da kupujes citav set nego nek ti edo ugradi ponistivace.. mislim da ima to kod njega...

ovo drugo nisam te skontao... sta je ostalo i gdje... sta lijevo a sta desno... de malo jasnije napisi... ;)
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

Ma posto je bixenon kad sam upalio duga lijevo svijetlo tj leca je ostala podignuta tj ostala na dugom a drugo radi normalno:(((
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

po mozda ti se onaj limic otkacio... odnesi nekom strucnom da pogleda...
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

Znas li koga u TZ?


rs6 je napisao(la):
treba ti can bus xenon set !!! i vjerovatno ti je na tom projektoru koji je " zastopo " onaj elektro magnet zasteko ....

kako mislis zasteko? kako odstekat:)
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

ja za svoje potrebe obicno vozim kod Mladena (meta system)... meni je xenone ugradjivao i vec godinu dana bez problema... on ti mozda i ima ponistivac greske za xenone... sad ne znam koliko je strucan za ta sociva... :icon_rolleyes:
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

MA znam mladena ali bas sociva i to da zna nisam siguran meni je na dva auta radio alarme i sve :(pojma nemam u dilemi sam:(
 

rs6

Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

MEDOLF je napisao(la):
Znas li koga u TZ?


rs6 je napisao(la):
treba ti can bus xenon set !!! i vjerovatno ti je na tom projektoru koji je " zastopo " onaj elektro magnet zasteko ....

kako mislis zasteko? kako odstekat:)



po nekoj mojoj pretpostavci postoji mogucnost da je izgubio dovod struje ( + ) mozda je negdje slab kontakt bio, ili da je jednostavno zalijepio ( zbog jace struje )

sve u svemu odnesi to nekom strucnom kao sto golf_tz rece da se ne zezas ti oko toga da ne bi gore napravio :D
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

u projektoru ima jedna klapna sa elektromagnetom koja je oborena dok je kratko svjetlo, kada ti prebacis na dugo svjetlo elektromagnet otvori tu klapnu, tako da se poveca svjetlost, odnosno poveca se samo gornja granica svjetlosti, i tako imas duga svjetla
velika vjerovatnoca je da je ta klapna ostala zaglavljena i da ti zato stalno gori dugo, iako si ti vratio na kratka

eto nadam se da sam ti objasnio u cemu je fazon
ako ipak nisi skontao reci, imam ja u garazi bi xenon projektore, slikat cu ti da vidis o cemu se radi;)
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

ArminM je napisao(la):
u projektoru ima jedna klapna sa elektromagnetom koja je oborena dok je kratko svjetlo, kada ti prebacis na dugo svjetlo elektromagnet otvori tu klapnu, tako da se poveca svjetlost, odnosno poveca se samo gornja granica svjetlosti, i tako imas duga svjetla
velika vjerovatnoca je da je ta klapna ostala zaglavljena i da ti zato stalno gori dugo, iako si ti vratio na kratka

eto nadam se da sam ti objasnio u cemu je fazon
ako ipak nisi skontao reci, imam ja u garazi bi xenon projektore, slikat cu ti da vidis o cemu se radi;)

Ma ok to skonto sam i malo gledio unutra ali ne kontam kako da otklonim kvar:((((( i koliko ce kostat:((((
 
Član
RE: PROBLEM SA BIXENONOM

Ako budes htio poništivače da ti prodam,javi se...jeftino će biti...da bar imam neke koristi od tebe a ne samo da zapitkujes:lol::lol:
 
Top