Problem s osvijetljenjem sata,,help pls

Problem s osvijetljenjem sata,,help pls

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ljudi neki dan mi 'crkose' sijalice koje osvjetljavaju sat,,,sada kontram kako bi bilo najbolje to popraviti,,,skinuti sve i zamjeniti fabricke sijalice,sto je puno posla pa mi se neradi:icon_smile:,,,,ili uraditi sta:icon_question:,,,ono serijsko osvjtljenje mi se i ne svida bas i lose je,,,pa eto ako neko ima neki dobar prijedlog,,,auto je GOLF II...hvala unaprijed
 
Član
spoji onu neonkicu,imas one sto se lijepe,ako ti je vec mrsko sve skidat,a vidio sam na jednom golfu kako je momak uradio plavo osvjetljenje,u uglove instrument table je stavio plave sijalice,znaci s vanjske strane,ovamo iza stakla,i nastimao sebi gdje da mu bacaju,fino je izgledalo,slikao sam to,ako nadjem sliku ubacujem;)
 
BHT Ovisnik
i ja bih sebi to mjenjao,al imam osjecaj da ona plava neonkica previse bije u oči,mozda bolje nekako par dioda u coskove fino podesit,al usput bas da vidim i sliku:cool:
 
Član
imao sam negdje tu sliku,pokusat cu je naci,pa cu vam pokazat,ja pokusavam naci one bijele sijalice,originalne sto idu na tablu,al to nikako nisam uspio,imam predobar cajger,napravio ga clan foruma remblender,samo mi treba bijelo osvjetljenje
 
Član
i ja mislim da bi one male sijalice bile dobre... staviti dvije,,,znate li dal imaju sijalice s crvenim osvjetljenjem,,,poz
 

IGY

Član
ako zelis crveno osvjetljenje, stavi obicne sijalice fabricke, samo zamjeni onu zelenu folijnu sto stoji ispod one bijele plastike
u crvenu, ili boju po zelji, ona je plastificirana, ali ti mozes staviti i crveni kolaz papir
ili ako si za skuplju varijantu onda neonkica gore i mjera ce biti ;)
 
Član
slazem se sa igijem,najbolja varijanta,i ona koja najbolje izgleda je gore u tablu ubacit neonkicu,moze to biti ona plocica od stop svjetla,jednom sam je ja stavljao,moze neka druga,sve zavisi,ko sta nadje,kad se ubaci u tablu najbolje bude,jer ravnomjerno baca svjetlost,i izgleda predobro bogami
 
Član
AnDel je napisao(la):
E ljudi neki dan mi 'crkose' sijalice koje osvjetljavaju sat,,,sada kontram kako bi bilo najbolje to popraviti,,,skinuti sve i zamjeniti fabricke sijalice,sto je puno posla pa mi se neradi:icon_smile:,,,,ili uraditi sta:icon_question:,,,ono serijsko osvjtljenje mi se i ne svida bas i lose je,,,pa eto ako neko ima neki dobar prijedlog,,,auto je GOLF II...hvala unaprijed

malo mi je cudno ovo tvoje brate ti ako stavljas neonku moras sve skinut puno ti je lakse samo sijalice zamjenit jer ne moras rastavljat sat a da mjenjas papir u neku drugu boju bolje nemoj ja sam probavo ne valja kako ispadne bolje ti je neonka ili fabricke sijalice poz
 
Član
edo_sa je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
E ljudi neki dan mi 'crkose' sijalice koje osvjetljavaju sat,,,sada kontram kako bi bilo najbolje to popraviti,,,skinuti sve i zamjeniti fabricke sijalice,sto je puno posla pa mi se neradi:icon_smile:,,,,ili uraditi sta:icon_question:,,,ono serijsko osvjtljenje mi se i ne svida bas i lose je,,,pa eto ako neko ima neki dobar prijedlog,,,auto je GOLF II...hvala unaprijed

malo mi je cudno ovo tvoje brate ti ako stavljas neonku moras sve skinut puno ti je lakse samo sijalice zamjenit jer ne moras rastavljat sat a da mjenjas papir u neku drugu boju bolje nemoj ja sam probavo ne valja kako ispadne bolje ti je neonka ili fabricke sijalice poz

mozda nisi dobro odradio,moze se fino sredit,ako se ubaci nenkica umjesto one plocice kroz koju ide svjetlost,onda izgleda predobro,mada meni najbolje je bijela svjetlost,ali ne mogu da nadjem one originalne sijalice u bijeloj boji,jbg
 

IGY

Član
malo da si se zarovio po temama nasao bi ovo sigurno, evo kako sam ja to nekad dvno sebi radio, mislim da ti je ovde sve slikovito objasnjeno

http://www.bhtuning.com/promjena-osvjetljenja-u-km-h-sat-t-1758.html
 
Član
IGY je napisao(la):
malo da si se zarovio po temama nasao bi ovo sigurno, evo kako sam ja to nekad dvno sebi radio, mislim da ti je ovde sve slikovito objasnjeno

http://www.bhtuning.com/promjena-osvjetljenja-u-km-h-sat-t-1758.html

ne moze bit bolje objasnjeno,sad treba bit top pa ne znat napravit,svaka cast Igy;)
 
Član
e hvala svima na pomoci,,,,,igy extra si ovo napravio,,,svida mi se tako da mislim uraditi isto,,,ako se snadem,,hvala ti,,,,,,:icon_rolleyes:poozzzzz;)
 
Član
e green hvala ,,,vec sam uzeo neke led pa kad postavim slikam vi kritikujte,,plavo osvetljenje ce biti...mrsko mi je bilo skidat sve pa izaberem laksu opciju:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top