PROBLEM S MUZIKOM

PROBLEM S MUZIKOM

Član
eddo je napisao(la):
mislim da se daju nac po 60km od 1 farad, a tebi je taj i vise nego dovoljan ... mada opet kazem ti, za takvo pojacalo ti netreba kond, nesto sa instalacijom nije uredu ... provjeri za svaki slucaj punjenje, provjeri debljinu kablova, PROVJERI MASU, ako nista od ovog ne upali a imas prijatelja sa muzikom, spoji svoj amp njemu u kola pa vidi hocel bit isto, mozda je sta sa pojacalom "relativno" ... najvjerovatnije te j*e neka od teorija relativiteta, samo moras malo procackat da vidis tacno koja ... ovi gore savjeti su ti svi manje vise pametni, dobro provjeri sve kablove, negdje je neki u kurcu ...

a kada bih stavljao jpš jedno pojačalo isto ko ovo bi li mi tada trebao kond
 
Član
imas problem sa jednim a ti vec razmisljas o drugom :icon_question: :lol: ... na to pitanje je malo tesko odgovorit napamet, zavisi do instalacije, ako imas dobar izvor napajanja, dobro punjenje i naravno dobru instalaciju, nebi ti trebo kond, al ti nemas nijedno tako da tebi ce 99% trebat ... (cisto da se zna, pricam o aftermarket punjacima, jacim akumulatorima i OFC kablovima presjeka bar 35 kvadrata a to sve skupa bi te kostalo nekih 1000-1500km a sumnjam da si takvo nesto stavio u kola pa imas probleme sa miganjem i gasenjem ;)) ...
 
Član
kondenzator definitivno nije potreban... pogotovo ne na ovoj snazi

Kablovi moguce da su tanki-6mm2 10mm2
A alternator treba da dopunjava to kako treba.

Ispitaj:

- kablovi
- punjenje alternatora
- full opterecenje akkua onim testerom sto imaju elektricari
 
Član
Kondenzator ti sluzi smao da ublazi ono kad ti titraju svijetla kad udari bas i nista drugo.. Njegov princip rada je brzo punjenje i brzo praznjenje dok kod akumulatora nije i onda dobijes ono titranje svijetala. Akumulator: Kad udari bas brzo ga isprazni, a sporo se puni tj. ne moze se tako brzo napuniti skumulator i tu ti kondenzatori samo sluzi znaci za ublazanvanje ili uklanjanje titranja svitela, on se brzo isprazni kad udari bas i onda se brzo napuni i otklanja ti ono titranje svijetala.... A sto se tice problema vec ti je navedeno gore sta da uradis pa cemo onda vidjeti sta dalje

Ja sam imao muziku u autu kad stavis mobitel na krov kad god bas udari on odskoci od krova i sprzio sam stator u alternatoru ali mi se nikad nije gasila muzika niti auto(cak ni kad je izgorio alternator samo se lamp. upalila od akumulatora) jer sam imao kvalitetno provedene kablove i masu takodjes na kvalitetnom mjestu postavljena i dosta debela...
 
Član
A rekli su ti ljudi sta uradit ;)

Znaci prvo provjeri kleme,ocisti ih i dobro stegni ako su bas stare zamijeni ih
Provjeri masu koja dolazi na akumulator,i masu na sasij koja je spojena na pojacalo dobro ostruzi lak na mjestu gdje nalijeze stopica od kabla na lim da bi imo kako treba spoj...
Kablove stabvi od 25 mm,ako ces vec opet kakve kupovat uzmi od 35 mm i miran si

Ako nista od ovog ne pomogne otidji kod auto elektricara nek ti projeri kolko puni alternator,kazes da je nov a te danasnje nove stvari svako proizvodi ne mora znacit da je OK ako je nov :icon_rolleyes: usput i akumulator provjeri vidi kad je proizveden i otvori one poklopce na njemu ako je mokri pa vidi jesul celije suhe moraju biti sve potopljene,ako je neka celija suha i sastavi se onda nema nis od njega :icon_confused:

usput kao napravit tu muziku da skace mobitel na krovu jel se stavi kakv motoric il :icon_question::lol:
 
Član
muziku sam rijesio:cool:
sad vas zanima u čemu je bio problem
e u pojačalu,nešto nije ured s njim kada stavim drugo pojačalo sve normalno čim vratim svoje pojačalo imam problema,pošto je pod garancijom odnio sam ga na opravak pa ćemo viditi šta će biti:icon_confused:
 
Član
Ma nidje veze da se auto ugasi radi pojacala :icon_rolleyes: al ajd ako je to dobro je rijesio si onda problem ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ma nidje veze da se auto ugasi radi pojacala :icon_rolleyes: al ajd ako je to dobro je rijesio si onda problem ;)

kada stavim prijateljevo pojačalo,sve je uredu,a s mojim mi gasi rasvijetu,pa sad ti reci jeli do pojačala,a kablove sam sve provjerio,kad go mi je netko od vas dao mi prijedlog ja sam to isprobao i uvik isto,eto sad sam otkrio da je do pojačala,pa vidit ćemo kada dodje sa servisa jel do njega ili nije,možda sam ja u krivu al...........:icon_confused:
 
Član
Mozda zato sto it je od kolege pojacalo dosta slabije pa mu ne treba tolika struja ili mu ne trebaju debeli kablovi isto tako i kontakti....Pa zato to ne radi...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Mozda zato sto it je od kolege pojacalo dosta slabije pa mu ne treba tolika struja ili mu ne trebaju debeli kablovi isto tako i kontakti....Pa zato to ne radi...

neznam za tebe, al ja nikad nisam cuo da pojacalo od nekih cca 200 rms-a gasi svjetla na kolima ... a to ti je otprilike pojacalo kakvo ja koristim za visokotonce :D ...
 
Član
eddo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Mozda zato sto it je od kolege pojacalo dosta slabije pa mu ne treba tolika struja ili mu ne trebaju debeli kablovi isto tako i kontakti....Pa zato to ne radi...

neznam za tebe, al ja nikad nisam cuo da pojacalo od nekih cca 200 rms-a gasi svjetla na kolima ... a to ti je otprilike pojacalo kakvo ja koristim za visokotonce :D ...

:lol::lol::lol: virujem ti da je tako
 
Član
Nisam rekao da to jacina pojacala radi nego losa instalaciji (kontakti akumulatora, glavna masa od sasije do motora itd)
To pojacalo da gasi nego da je los kontakt na akumulatoru ili glavna masa sto ide na sasiju pa zato gasi auto, a to sto je stavio mozda je 80-100W RMS-a tj. dosta slabije od svog pojacala i zato ne radi to. Na to sam mislio.. Pojacalo sta god da izgori u njemu ili bude nesto pojacalu, ono to ne moze da radi (da ti gasi svijetla) jer ono gori iu pojacalu, a ne negdje drugo. Ako ti se auto gasi losi kontakti jer svijtla koja titraju je znak tankih ili losih kablova,kontakata itd da ne nabrajam xxxx puta isto.Pregledaj to dobro i vidjeces da je to to. Ja sam imao pojacalo od 600w RMS-a pa su samo malo titrala svijetla, ali kad je sve bilo kvalitetno odradjeno... Ali kad su titrala svijetla tada si mogao golim okom da vidis gdje i titra krov i gepek i brisaci i retravizor itd...
 
Top