Problem s mjenjacem

Problem s mjenjacem

Zdravo svima,


Imam problem s mjenjacem VW Polo 1.6, AUTOMATIC 99 god.
Kada upalim auto, a to mogu uraditi samo u N ili P polozaju mjenjaca, onda mi mjenjac blokira, ne mogu ga prebaciti ni u jednu drugu brzinu, ne blokira mjenjac u prenosu nego mi jednostavno ne dpzvoljava da pritisnem dugme na njemu pa da onda prebacim u neku drugu brzinu, a kada je auto ugasen onda bez problema moze da se pomjera mjenjac...
 
Član
naposletku je napisao(la):
Ne mislim da je to, jer ovo vise vuce na problem oko struje...

provjeri imas li signal sa prekidaca kocnice,da bi saltao automatika kocnica mora biti stisnuta i tek onda mozes pomijerati rucicu mjenjaca.;)
 
code: KR je napisao(la):
naposletku je napisao(la):
Ne mislim da je to, jer ovo vise vuce na problem oko struje...

provjeri imas li signal sa prekidaca kocnice,da bi saltao automatika kocnica mora biti stisnuta i tek onda mozes pomijerati rucicu mjenjaca.;)

Znam da moram pritisnuti kocnicu i sve to, ali kad hoces da ga upalis i das kontakt fino cujes ono "cak" kako zablokira ono dugme...
 
code: KR je napisao(la):
naposletku je napisao(la):
Ne mislim da je to, jer ovo vise vuce na problem oko struje...

provjeri imas li signal sa prekidaca kocnice,da bi saltao automatika kocnica mora biti stisnuta i tek onda mozes pomijerati rucicu mjenjaca.;)

Sad sam pogledao na autu, kad pritisnem kocnicu, stopke se uopste ne pale, odma si ga prokuzio, e sad cu morati dalje rijesavati, ima li jos savjeta? :)
 
Član
naposletku je napisao(la):
code: KR je napisao(la):
naposletku je napisao(la):
Ne mislim da je to, jer ovo vise vuce na problem oko struje...

provjeri imas li signal sa prekidaca kocnice,da bi saltao automatika kocnica mora biti stisnuta i tek onda mozes pomijerati rucicu mjenjaca.;)

Sad sam pogledao na autu, kad pritisnem kocnicu, stopke se uopste ne pale, odma si ga prokuzio, e sad cu morati dalje rijesavati, ima li jos savjeta? :)

provjeri prvo osigurace briferom,pa ako su ispravni,pregledaj prekidac,kao sto ti emirex govori;)
 
Problem rijesen, provjerio osigurace svi su ok. Prekidac ispod papucice je zastekao stalno bio pritisnut i ja ga izvukao i sad sve radi.


hvala vam
 
Top