Problem s mjenjacem

Problem s mjenjacem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle, problem je sljedeci. Auto je upaljen i izbacen iz brzine i kada ga zelim ubaciti u prvu, jednostavno mi "neda" i onda moram ugasiti auto da bi tek mogao da presaltam u prvu i ponovo upaliti da bih krenuo. Isti je problem i za R. Medjutim kada sam vec krenuo, ostale brzine idu bez problema 2,3,4...

Do cega bi moglo biti?
 
ja sam do prije par dana imao isti problem na ibizi 1.4 2001.

Kad je auto ugaseno salta u sve brzine fino.Cim ga upalim nece u rikverc da ga jebes,ono hoce,ali moras ko sivonja navaliti a ono skripi,grebe,sere i onda nekako udje,a i ostale brzine nisu isle najbolje.

I odem majstoru fino,cojek tam vam nesto ceprka,za 10 min gotov,5 km mi naplati,uglavnom problem bio u kvacilu,propalo,sad ga fino digo malo i mjenjac ko kroz puter salta,samo mi je problem sto mi kvacilo pusta malo previsoko,ali sredim i to ovih dana.
 
Član
ja koliko vidim da je tu lamela prikraju i da je treba mjenjat a taj sto je ceprko samo je nastelovo da bolje odvaja iti ces to morat u dogledno vrijeme radit savjet promjeni set kvacila da se nebi kasnije zezo sa tim pozz
 
Član
Zerr je napisao(la):
ja koliko vidim da je tu lamela prikraju i da je treba mjenjat a taj sto je ceprko samo je nastelovo da bolje odvaja iti ces to morat u dogledno vrijeme radit savjet promjeni set kvacila da se nebi kasnije zezo sa tim pozz

Sve covjek vec rekao tacno. Mozes eventualno dotegnuti jos kvacilo, da radi jos neko vrijeme, kad ode lamela do kraja zamijeniti set kvacila komplet i rahat si...
 
da je lamela otisla ne bi vuklo auto kako treba,ono okretaji se dizu,a auto ne ubrzava (kako treba), sto kod mene nije slucaj.

Al da treba(m) mijenjati set kvacila,trebam,ali za prvu priliku pomoglo je i "ceprkanje". :)
 
Član
Kod mog jarana je bilo isto ovako i bio mu je otisao neki cilindar dloe, sad ima valjda gornji i donji pa neznam koji je bio, tako nesto, u pitanju je bmw 91 kockica :D
 
Početnik
problem je sto kvacilo ne odvoji dovoljno,znaci isto kao da pokusavas ubaciti u brzinu a da ne pritisnes kvacilo...e sad,prvo trebas probati nastelovati kacilo, ako moze,vidjeti jeli sajla ok ili cilindar,zavisi koje je auto,ako je hidraulicno kvacilo..ako nije,onda skidas mjenjac i moguce da je pukla korpa ili opruge u lameli,ili druk lezaj.. znaci u tom slucaju mijenjas komplet set,kad je vec skinuto...
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
da je lamela otisla ne bi vuklo auto kako treba,ono okretaji se dizu,a auto ne ubrzava (kako treba), sto kod mene nije slucaj.

Al da treba(m) mijenjati set kvacila,trebam,ali za prvu priliku pomoglo je i "ceprkanje". :)

Lamela ima debljinu, kad je nova stavljena sajla kvacila je podesena na jednu duzinu, lamela je sad postala pretanka, iako jos uvijek "hvata" ali sajla kvacila je ne odvoji dovoljno ;) i to ti je majstor uradio, dostelao malo sajlu.
 
ja sam imao isti problem,znaci u prvu i rikverc nece,a kad ga ugasim ide normalno u brzine i mislio sam da je lamela,medjutim promjenio sam sajlu kvacila i radio je normalno bez problema nekih 3 dana,dok se nije opet desila ista stvar.
E tada sam opet skinuo tu sajlu iz AVANTI ja i nakon tri dana ona se rascvjetala sva,onda sam u KARE tu kupio drugu i evo pola godine bez problema sa sajlom,stim da mi auto sad proklizava,jer je vjerovatno lamela otisla.
Dakle meni se desilo isto,auto je golf 2,1.3,pa pokusaj sa sajlom,ako vec nije lamela otisla.
 
Član
Oggy je napisao(la):
problem je sto kvacilo ne odvoji dovoljno,znaci isto kao da pokusavas ubaciti u brzinu a da ne pritisnes kvacilo...e sad,prvo trebas probati nastelovati kacilo, ako moze,vidjeti jeli sajla ok ili cilindar,zavisi koje je auto,ako je hidraulicno kvacilo..ako nije,onda skidas mjenjac i moguce da je pukla korpa ili opruge u lameli,ili druk lezaj.. znaci u tom slucaju mijenjas komplet set,kad je vec skinuto...
Momak ti je rekao sta je u pitanju... Kakva sajla kakvo stelovanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top