Problem s lezajevima

Problem s lezajevima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz raja,evo nesto sam cackao oko lezajeva pa da vidim ko se razumije u to da mi pomogne.Naime radi se o zadnjim lezajevima,kad vozim auto i usporavam sa neke vece brzine imam osjecaj kao da me neko ljulja,znaci drma mi se zadnji kraj,sumnjam na lezajeve,i danas sam to rasklopio da vidim o cemu se radi.Skinuo sam onu snalu,i odvrnuo onaj saraf,onda sam oslobodio tromblo komplet,e sad ono sto sam prijemjetio je da se unutar trombla lezaj krece,znaci ima lufta na sve strane.Zanima me da li on mora biti fiksan,bez kretanja na strane,samo da se okrece,ili mora ovako.Ako ima neko ko poznaje ovu tematiku bio bih zahvalan da mi pomogne,da ne kupujem lezajeve ako nije do toga
 
Član
provjeri ti malo gume
lezajevi nebi reko da su culi bi se u voznji a okad skines tromblo i bude slobodan jer je konusni
a osovina ga drzi u centru
 
Član
sumnjao sam i na gume,posto su mi sad sve 4 zimske,iste,mijenjao sam ,stavljao sam one prednje nazad,isto se desava,nista morat cu mijenjat lezajeve,od njih pocet
 
Član
obim trombla treba biti jednak precniku lezaja
moze biti uzrokom a i ne mora zato sto osovina drzi lezaj u centru
smrdi mi da ti nisu udgovarajuci lezajevi
ne vjerujem da se trombl razlokao mada nije iskljuceno i moze biti uzrok
provjeri i ostale spone zadnje osovine
obrati paznju na geometriju
 
Član
niksa je napisao(la):
obim trombla treba biti jednak precniku lezaja
moze biti uzrokom a i ne mora zato sto osovina drzi lezaj u centru
smrdi mi da ti nisu udgovarajuci lezajevi
ne vjerujem da se trombl razlokao mada nije iskljuceno i moze biti uzrok
provjeri i ostale spone zadnje osovine
obrati paznju na geometriju

ma ne vjerujem ni ja da je tromblo,cisto sumnjam,pogledat cu malo ovo sto si ti rekao,moze se desit da su druge spone otisle;)
 
Član
lezaj se cuje kad vozis kao da "huci"...a ne bi trebalo da ima lufta...
podigni auto na dizalicu i probaj gumu lijevo desno da trzas ako ima lufta vjerovatno je lezaj
 
Član
adohera je napisao(la):
lezaj se cuje kad vozis kao da "huci"...a ne bi trebalo da ima lufta...
podigni auto na dizalicu i probaj gumu lijevo desno da trzas ako ima lufta vjerovatno je lezaj

sad sam isao ponovo da gledam,nije da ima nesto puno lufta ali ima,i kad se okrece guma cuje se,dobro kazes,huci,ma promijenit cu ih sutra,pa sta bude,mada mislim da je to to;)
 
Član
heheh,dobro kazes,ma sutra cu to obavit,zamijenit cu oba zadnja,mislim da nije vise od tridesetak km;)
 
Član
imas lezajeva raznih brendova i cijena...moja preporuka su ti SKF ja sam set za zadnje tockove platio negdje oko 45-50km evo dvije godine vozim s sirokim gumama i nista se ne cuje, josh divljam a autom-rucna ovo ono.... i pazi kada ih budes dotezao,posto su konusni... p.s. ako budes stavljao totmast gledaj koju ces staviti jer nije svaka totmast za svaku namjenu(mada kod nas bosnja totmast je totmas za sve namjene.. samo jedna i gdje su velike brzine i gdje su razlicita trenja, jedna totmast..) a tu se grijesi
 
Član
adams je napisao(la):
imas lezajeva raznih brendova i cijena...moja preporuka su ti SKF ja sam set za zadnje tockove platio negdje oko 45-50km evo dvije godine vozim s sirokim gumama i nista se ne cuje, josh divljam a autom-rucna ovo ono.... i pazi kada ih budes dotezao,posto su konusni...

a znam to,u to sam upucen koliko toliko,znam da se ne smiju previse dotegnut,ja sam svoje mijenjao prosle godine cini mi se,platio sam oko 30,i eto sad opet moram,a vjeruj mi da ne znam ni od cega su stradali,moze samo bit da nisu nesto kvalitetni,poslusat cu te,vidjet cu da kupim te koje mi preporucujes,ako tebe tako slusaju a jos divljas onda ce i mene sigurno:):)
 
Član
mozda malo idem u off al sam se za godinu dana namjenjao na prednjem tocku 3 lezaja,ja nisam mogo vjerovat,najgore mi je bilo to skidat dizat kola na klocne...danguba, konto otisla kosuljica pa shj*e lezaj-da ima lufta... kupovao po autodjelovima...onda odem u SKF i platim 28km i rahat sam godinu vec da kucnem u drvo :), nemojte mislit da koga reklamiram, al tako je, a licno sam gledao kod prijatelja lezajeve neke ruske i kineske,podere se kuglica u najgorem slucaju, a obicno strada ono ležiste dobije luft
 
Član
mijenjao sam i ja prednje prije manje od 5 mjeseci,sa zamjenom me izaslo 60 km,znaci oba prednja,i evo vec sad mogu da kazem da nisam zadovoljan,svaki dan cekam kad cu pocet da ih cujem,nisam uopste zadovoljan,al da bude gore,kad su mi mijenjali prednje lezajeve nisu mi dobro namjestili amortizer,i stradali su mi lezajevi amortizera,hele sve oko *ebenih lezajeva,pun mi ih *urac vise
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top