Problem s bravom, Punto mk2

Problem s bravom, Punto mk2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jutros otkljucam auto na daljinski, otkljucase se sva vrata i kad sam htio da otvorim vrata za steku, culo se samo CAK i ostadose vrata zatvorena. Na steku ne reaguju, probo iznutra da otvorim ne moze. Pipak od brave stoji izvucen, ne moze se mehanicki vratit dole. Kad probam sa daljinskim da zakljucam,zakljucaju se sva vrata samo od tih ostane pipak gore,al nemogu se nikako otvorit. U pitanju je Punto s 4 vrata..vrata iza vozacevih vrata.:icon_sad::icon_sad:

Kako sad otvorit ta vrata i shta uradit s njima. Pomagajte...

Bio sam kod nekoliko mehanicara nece niko da se zamara il kaze ne mogu ti ja pomoc.
Hota kaze da je jedom imao taj slucaj i da je moro tapacirung razvaljivat da otvori vrata iznutra...:icon_cry::icon_sad::icon_sad::icon_question:


HELP ...
preporucite nekoga ili neki savjet dobro dosao..

Hvala
 
Član
u mene na dzipu blokirala,skine se tapacirung i iznutra se otvore...vjerovatno negdje korozija,bar je tako kod mene bilo,neki metal zezao,i to ocistili i sad rade;)
kako god,mora ih otvorit iznutra,skinut tapacirung;)
 
Član
edoze je napisao(la):
u mene na dzipu blokirala,skine se tapacirung i iznutra se otvore...vjerovatno negdje korozija,bar je tako kod mene bilo,neki metal zezao,i to ocistili i sad rade;)
kako god,mora ih otvorit iznutra,skinut tapacirung;)

valjda se kod punta nemoze skinut iznutra nego se mora odvalit... tako kaze HOTA... :icon_question:
 
Član
kak ces ga odvalit,vjerovatno je na one plastikice na uklapanje
otidji u servis i raspitaj se kako se skida,al se mora moci skinuti i opet vratiti...ne znam kako je kod fiata,al kod mene su skinuli tapacirung,otvorili vrata,sredili to,i vratili i sve ok:icon_rolleyes:
istina,radio sam u IAM-u,ovlastenom servisu za ssangyong vozila
 
Član
Na Tipu sam uspio nekako na jedvite jade svuci tapacirung dok su bila zatvorena vrata, sad na Puntu nisam siguran da li se moze....u svakom slucaju moras skinuti tapacirung taj....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top