Problem!!! Pukao saraf

Problem!!! Pukao saraf

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pri skidanju zadnjeg mosta (golf 1) pukao mi je saraf koji pricvrscuje most za sasiju (onaj dio sto je fiksiran za sasiju, sa njega se samo odvrce matica)

Zamolio bih svu raju koja je imala iskustva sa ovim da mi pomognu da rijesim ovo na najefikasniji nacin..
Da li se ovo moze (smije) zavariti??

Evo par slika da znate o cemu se tacno radi..

[attachment=726][attachment=727][attachment=728]
 
Član
ja bi ti preporucio da ne variš, jebiga, nece ti mozda odma puci, al kad se budeš najmanje nadao...
 
Član
Najjednostavnije ti je da zavariš dobro, ali brezon i onda stegni maticom. Ako je dobro zavareno nema šansi da pukne. Ako to nećes onda moraš da prosječeš pa da izbiješ ostatak šarafa, ubaciš novi šaraf, zavariti stegnuti i zavariti ovo što prosječeš gore. Ja sam imao iskustva ja sam vario i ako doro uradiš varenjen nema problema. Ali moraš zavariti brezon pa stegnuti maticom.
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Pri skidanju zadnjeg mosta (golf 1) pukao mi je saraf koji pricvrscuje most za sasiju (onaj dio sto je fiksiran za sasiju, sa njega se samo odvrce matica)

Zamolio bih svu raju koja je imala iskustva sa ovim da mi pomognu da rijesim ovo na najefikasniji nacin..
Da li se ovo moze (smije) zavariti??

Evo par slika da znate o cemu se tacno radi..

Ja mislim da var ne bi drzao. Probaj izbiti to malo sto je ostalo i na njegovo mjesto stavi drugi saraf sa oblom glavom i onim cetvrtastim nastavkom ispod glave sarafa i navrnes maticu i to ti je to. To je moje misljenje ako neko zna bolje bujrum
 
Član
ja sam prvo kontao da ovaj kompletan nosac zavarim za šasiju na ovom mjestu gdje je prolazio saraf ali sam skontao da to bas nije najpametnije zbog vibracija pri voznji.. Naci cu sutra isti ovakav šarav sa istim navojem i jos malo zbrusiti ovo mjesto gdje je otkinut ovaj i zavariti novi.. (pa ga onda malo var testirati čekicem :icon_biggrin:)

hvala na odgovorima..
 

IGY

Član
najpametnije ti je da stavis drugi saraf, jer ipak nije to neka beze stvar, koliko vidim sa slike da je to na selenu a ipak an treba biti malo bolje pricvrscen za sasiju auta
 
Legend
var je krut,i vremenom bi od vibracija pukao,probusi ti rupu i rokni seraf bas ko sto nismo rece
 
Član
nissmo je napisao(la):
pa izbusi mjesto gdje je bio saraf i ubaci drugi

mjesto je skroz ne pristupacno, morao bih prorezati lim ispod zadnjeg sjedista pa da ga ugavim kroz ovu rupu i zavarim sa unutrasnje strane da se nebi okretao pri zavrtanju matice
 

IGY

Član
neznam mozda jest komplikovano, ali ja bih ipak tako uradio, i znam kako izgleda jer sam sebi mijenjao na dvici kad sam imao udes. bolje je uraditi komplikovano a kvalitetno nego brzo i sfuseriti, ipak to je zadnji most
 
Član
edo_16v je napisao(la):
nissmo je napisao(la):
pa izbusi mjesto gdje je bio saraf i ubaci drugi

mjesto je skroz ne pristupacno, morao bih prorezati lim ispod zadnjeg sjedista pa da ga ugavim kroz ovu rupu i zavarim sa unutrasnje strane da se nebi okretao pri zavrtanju matice

Jebo lim isjeci ga stavi saraf i zavari lim nazad sad barem imas co2 i miran si ne da ti nesto otpadne u voznji nije to sala
 
Član
UZMI KIRNER I CEKIC I OPALI PO SREDINI SARAFA I ONDA MALI BORER ALI NE KINESKI I NEK TI NEKO STALNO KANTICOM ZA ULJE POSIPA PO BORERU DA SE NE PREGRIJE BORER PA ONDA KAD IZBUSIS DOVOLJNO UZMI UREZNICU I UREZI NAVOJ I STEGNI SARAFOM SA TO TI JE TO
 
Član
E bas ti hvala. Da si ti ziv i zdrav to auto se navozalo do sada..

09-02-2007 22:01

Da si se javio prije skoro dvije godine mozda bi mi i pomogao
 
Član
edo_16v je napisao(la):
E bas ti hvala. Da si ti ziv i zdrav to auto se navozalo do sada..

09-02-2007 22:01

Da si se javio prije skoro dvije godine mozda bi mi i pomogao

:lol::lol::lol: sto se ismija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top