Problem pojačalo

Problem pojačalo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malopre u garazi otvorio gepek hteo staviti novi sub
i čujem spoj struje negde
ne znam ni ja sam gde...
Upali se lampica na pojačalu crvena.
Osigurače sam gledo na pojačalu ,
na akumulatoru osigurač isto ok
rastavio pojačalo ne vidim nigde znakove da je šta izgorilu
Uglavnom spojim sve ,upali se zelena lampica pa nakon 2 3 sek crvena lampica ?!?
I ako je crklo pojačalo isplatil se to popravaljat ?

hvala
 
Član
Kvar je neki na pojacalu ide u protekt cim se pali crvena, bez pregleda kod elektricara ne mozes nista znati ni kakav je kvar ni kolko kosta popravka! Odnesi neka neko poglda,;) nije niko vidovit na forumu bez pregleda da zna :D:lol:

A vjerovatno da se isplati poprvljati ako nije bas sta puno crklo, oba izlaza recimo ...
 
adi187 je napisao(la):
Kvar je neki na pojacalu ide u protekt cim se pali crvena, bez pregleda kod elektricara ne mozes nista znati ni kakav je kvar ni kolko kosta popravka! Odnesi neka neko poglda,;) nije niko vidovit na forumu bez pregleda da zna :D:lol:

A vjerovatno da se isplati poprvljati ako nije bas sta puno crklo, oba izlaza recimo ...

a šta ja znam
svaki savjet je dobrodošao ;)
 
Član
pogledaj negdje da ti se nisu polovi od zvucnika spojili i tad svjetli protekt lampa :icon_smile:
 
Član
odpoji sve sa pjacala, samo ostavi +, - i pobudu, ako bude islo u protekt nosi majstoru da pogleda....
 
tuning89 je napisao(la):
odpoji sve sa pjacala, samo ostavi +, - i pobudu, ako bude islo u protekt nosi majstoru da pogleda....

pobuda je pretpostavljam remote
Radio sam to ode u protekt
upali se na tren zeleno i onda prebaci na crvenu boju
 
Bubam a sigurno je do toga tepisi u autu su ti mokri dok je bila hladnoca sve je bilo ok nakon ovog otopljenja problemi otvori pojacalo nije to neko mudro slovo i dobro ga osuši jer je u njeg sigurno uslo dosta vlage tj. kondenza pa pravi spoj a pravi ti spoj na nekom od izlaza ili na činčevima tj. ulazu ;)
 
ernadhusic je napisao(la):
Bubam a sigurno je do toga tepisi u autu su ti mokri dok je bila hladnoca sve je bilo ok nakon ovog otopljenja problemi otvori pojacalo nije to neko mudro slovo i dobro ga osuši jer je u njeg sigurno uslo dosta vlage tj. kondenza pa pravi spoj a pravi ti spoj na nekom od izlaza ili na činčevima tj. ulazu ;)

hm probat cu i to
hvala puno
 
Član
najvjerovatnije su ti stradali IRF-ovi( jedan ili vise njih),kao sto neko rece,ako nemas neko osnovno znanje oko elektronike(rad sa unimerom i ispitivanje komponenti),najbolje ti je da das nekome ko zna,popravak ti nebi trebao biti veci od 30ak km u najgorem slucaju...;)
 
strujaze je napisao(la):
najvjerovatnije su ti stradali IRF-ovi( jedan ili vise njih),kao sto neko rece,ako nemas neko osnovno znanje oko elektronike(rad sa unimerom i ispitivanje komponenti),najbolje ti je da das nekome ko zna,popravak ti nebi trebao biti veci od 30ak km u najgorem slucaju...;)

otislo je skroz ne isplati se popravljat
crklo nesto dosta stvari isao sam kod majstora
nasao sam jbl pojačalo jbl cs
jbl-cs-60-4.jpg

moze lock
I hvala svima na odgovorima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top