Problem oko paljenja pojacala

Problem oko paljenja pojacala

Član
Zdravo svima. Prije neki dan naletio sam na neobican slucaj za koji mi treba strucno objasnjenje. Rijec je o pojacalu Hifonics NX-880.

1.) Pojacalo je spajano na napojnu od racunara koja daje voltazu u prosjeku od 12.3V (mjereno VM-om cijelo vrijeme) i koja ima 40A. Kada se spoji na amp, upali se lampica protect ostane tako oko 5 sekundi a nakon toga se pojacalo i napojna ugase. Svaki ponovni pokusaj daje isti rezultat.
2.) Kada je spajano u auto, isto se upali lampica protect 5 sekundi i nakon toga pozeleni. Pojacalo dalje radi sve kako treba.

Mene sada interesuje da li ovo pojacalo nije moglo na napojnu zato sto ima ugradjenu PWM (Pulse-width modulation) ili ima neko drugo objasnjenje? Primijetio sam da kada mjerim u autu voltazu bez okacenog pojacala bude 12.5V a kada spojim amp bude oko 11.5 (dok je auto bilo ugaseno) pa da mi mozda ne obori mnogo V na napojnoj pa se zbog toga oboje ugase? (Mada probao sam je na 2x200RMS pojacalu i do kraja ga mogu pojacati lampica ni da trepne koliko V drzi napojna. Hvala svima :)
 
Član
Treba dosta struje tom pojačalu ne može ga ta napojna pogoniti, nadji dvije iste napojne pa spoji ih, mada to experimentiranje sa auto pojačalima u kuci nije preporučljivo, kućnih pojačala ima po pijaci svakakvih od 40do80 KM može se solidno naći, radije kupi neko nego da ti to hifonicsovo crkne
 
Član
Ma pravim sebi aktivnu kutiju tako da imam u autu i u kuci, a da mi napojna moze gurati 50% rms snage pojacala ja sam zadovoljan, ali je problem sto kada bez ikakvih zvucnika i rca spojim gasi mi se i nije mi jasno zbog cega :S A dok spojim ovo staro pojacalo sve radi normalno. Pa me interesovalo pri paljenju jel Hifonics stvarno trazi toliko struje ili je to PWM chip pa on tu napravi zbrku jer su volti iz napojne a ne auto baterije.
 
Top