Problem Laptop

Problem Laptop

Član
Imam laptop acer travelmate 240 i kada ga ugasim nece da upali znaci nakon nekog izvjesnog vremena sam se upali sta bi moglo biittiii
 
Član
zen_3dom je napisao(la):

al bas sta ne bi :D

Velika vjerovatnoca je pregrijavanje. Jer kad se ohladi onda upali bar po logici.
Moj ti je savjet da nadjes na youtube kako se rastavlja taj laptop ili neki drugi , pa kupis termalnu pastu, pa naneses ponovo na procesor jer se zna desiti da se ona osusi i da se gasi racunar od topline.

Ili jednostavno da odneses ljudima da ti to naprave.
 
Član
Nađi one gumice što budu u česmama kad se rastave i stavi na 4 ćoška da ga malo podigneš da bolje zraka ima ispod ako ti je do topline pa vidi. To te ne košta marku. Nemaš šta izgubit ako probaš.
 
Član
Nije meni too nego kad je hladan nece da upali a kad je vruc palii ko lud tp mi neshh nije jasnoo
 
Član
golfxx je napisao(la):
Nije meni too nego kad je hladan nece da upali a kad je vruc palii ko lud tp mi neshh nije jasnoo

dizelaš ? :lol:


šalim se :D

fikni mu reset bios-a :) ili update :) dakle - skineš sa acerove support stranice program za update biosa i onda samo slijedi upute, slično je i ako ga želiš u potpunosti reinstalirati :)
e da, možda i da ga malo pročistiš ne bi škodilo (ne mislim softwar-ski već hardware-ski, znači vent očistiti i sve oko njega jer se često nakupi prašine :) :)

kad ovo sve obaviš javi jel' problem riješen il ne :)

ako nije da nastavimo dalje s preporukama oko rješavanja problema :)
 
najvjerovatnije: Otisli su ti kondenzatori na maticnoj plocci (napuhali se, elektrolit otiso). Otidji majstoru za TV nek rastavi i zamjeni, nije skupa popravka. Isti slucaj imao sa PC-om, hladan nece da pali, topal hoce...
 
Top