problem hladjenje

problem hladjenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U zadnjih par sedmica curila mi je voda iz hladnjaka. Nista strasno, dosipao sam vodu dok nisam skupio lovu za novi. Nije se grijao preko mjere. U subotu smo ja i kolega zamjenili hladnjak. Stavio sam nov novcat. Posto je bilo tragova curenja i oko cepa na posudi, zamjenio sam i cep. Zamjenili smo i povratno crijevo jer je staro bilo bas staro :)
Nakon instalacije hladnjaka, svih crijeva, nasuli smo G11 i destilovanu vodu pola pola. To uvijek sipam.
Ugrijali smo ga na mjestu dok smo provjeravali ima li ikakvih curenja, sve je bilo ok. Termostat je zamjenjen prije pola godine kao i termoprekidac. Termostat otvara na vrijeme, termoprekidac radi kako treba.Ventilator uredno vrti.
Nakon toga auto je presao nekih 30ak kilometara malo agresivnije voznje i nije bilo problema. Cak sam primjetio poboljsanje hladnjenja, malo duze treba da se ugrije, stoji na pola pokazivaca temperature (tu se upali ventilator). Opet smo provjerili jel cure gdje, sve je bilo ok.Temperatura ulja je pala par stepeni nego prije sto je bila.
Jutros sam krenuo na put u Sarajevo. Mogu vam rec da ga nisam zalio, gazio sam ga dobro, na obilaznici je bilo nekakve guzve, bilo je malo i offroad voznje, na autputu standardno 130 do 150 i tako. Nigdje se nije grijao, jedna crta preko sredine najvise. Medjutim kada sam stigao u garazu, parkirao sam i otvorio haubu. I imam sta vidjeti, oko cepa je curila voda, onako, solidno. Kad sam ugasio prestala je curiti ali se iz cijevi cuo nekakav zvuk, kao grgoljanje ili kljucanje ???
Kad sam otvorio cep, bilo je par baloncica i nista. Voda nije kljucala.
Sorry na dugom postu, al WTF ? Cep je nov, jel da trazim bolji ili je neki ozbiljniji problem u pitanju (Cep je kostao 1km). Pokazivac temperature je bio na pola, a i temp ulja nije bila povecana.
Maloprije sam ga opet na mjestu ugrijao i nigdje ne curi, ne ide preko pola temperatura.??
Heeeeeelp.
 
Član
Sad sam opet nesto gledao. Ima baloncica u eks posudi, znaci negdje duva pritisak u sistem. Ne mijesa ulje i vodu koliko sam ja primjetio.
Dihtung glave ?
Ne mijesa ulje i vodu koliko sam ja primjetio
 
Član
Ima li cep u sebi rupicu za odzracivanje?
Ne rupetinu, no mislim da bi trebao imati sitnu rupicu...
 
Član
Cep bi trebalo da ima u sebi sistem za ispustanje pritiska. Kad je bilo krkljanje bilo je vode, iscurilo je skroz malo.
 
Član
Evo sad sam cackao po netu. Izgleda da je moguce da ode dihtung glave tako da izduvni plinovi izlaze u sistem za hladjenje, bez ostalih uobicajenih znakova da je dihtung otisao (mjesanje ulja i vode, pregrijavanje).
Koliko se krecu cijene u sarajevu ovih stvari:
Dihtung glave za golf 1.8 8v, neke dobre marke i kvalitete.
Sarafi za glavu
ravnanje glave
test glave da ne pusta negdje
I kome da se obratim za zadnje dvije stavke ?
 
Član
E jebiga.
Probaj (prije otvaranja samo motora) naći drugi čep ili posuditi od nekoga da je provjereno čep ok.
Čep od 1KM, a i vidio sam ga, nekako mi ne ulijeva povjerenje.
 
Član
Problem je rijesen nedavno. U medjuvremenu je otkazao onaj plasticni dio gdje crijevo u glavu ulazi sa strane, procurila pumpa na pakungu. I pazite sad, sta je problem bio za pritisak. Kad sam uzeo nov hladnjak, naravno nije bio original VW nego neki talijanski Auradia. Nije dobro napravljen izvod za povratno crijevo, premala rupa i zacepi se, poraste pritisak, i pocne izbacivat vodu na cepu.
Uzeli busilicu, omanji borer i rijesen problem.
Znaci zamjenio sam, hladnjak,termostat,termoprekidac,povratno crijevo,pumpu,kuciste pumpe,plasticnu flansnu na galvi, dosta selni,
Mada majstor kaze da ne bi trebalo to sve da crkava zbog pritiska, kao nevidjen peh po njegovom misljenju.
Hladnjak 52km
Termostat 13km
termoprekidac 21km
crijevo 5km
pumpa 25km
kuciste 15km (polovno za golfa 3)
flansna 4km
majstoru 10km
Vozio sam jedno dva tri dana samo sa vodom u sistemu da vidim ocel curit igdje.
Onda sam stavio 1:3 antifriz i destilovanu vodu. Sad se hladi odlicno. Temperatura cak za jedan podiok manja na otvorenom nego prije. Temp ulja za 5 stepeni manja u svim situacijama.
 
Član
JA PRVO NAPUSEM SISTEM I GLEDAM GDJE CE IZBIT VODA I ZAMJENIM DIJO A NEMJENJAM SVE REDOM
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top