Problem Golf 4 1.6 16v

Problem Golf 4 1.6 16v

Član
Posjedujem golfa 4 2000 god ATN motor 1.6 16v , ugradjen plin ,imam nerjesiv problem.
Na golfu se poslje 200m voznje upali lampica EPC te pise na onbord kompjuteru Motor Strong Werkstatt, te povremeno malo zatrza , nakon duze voznje , otprilike 30ak km , upali se lampica od ESP-a , te tad motor ostane bez gasa , radi na oko 1200 obrtaja ali ne prima gas . Nakon toga stanem ugasim , upalim auto , i sve ponovo isto , nikad mu se tacno ne zna kad ce ga baciti u taj SAFTEY MODE , i kad ce ostati bez gasa.
Bio sam kod vise majstora , na dijagnostici izbaci gresku lambde , senzora apsolunog prtiska , te ponekad prijavljuje da uvlaci fas zrak. Promijenio sam lambda sondu nju vise nje prijavljuje , stavljao sam nov , ali i polovan senzro apsolutnog pritiska usisne grane ali je njega opet prijavljivalo . Dakle sada na dijagnostici samo prijavljuje gresku senzora apsolutnog pritiska usisne granei to povremena greska.
Vise sam ne znam sta da radim , majstori kazu da su vise bez ideje.
Ako neko ima neki savjet neka se javi , ili ako poznaje nekog dobrog majstora u Bugojnu ili okolini?
 
Poslednja izmena:
a jel ti to izbacuje kad vozis na beninu ili na plinu samo
ako nisi probo vozit na benzinu nakon brisanja greske to odradi obavezno ako bude sve ok na benzinu tj. ne prijavljuje gresku onda ti je problem 100% mapa od plina ;)
 
a kad si plin ugradio sad na ljeto ili pred kraj zime
to te pitam jer sam s tim imo problema ljeti dok je temperatura bila visoka sve mi bilo ok poslije cim je malo zahladnilo odmah se pokazalo da nevalja mapa a i sama jedna dizna od plina ;)
 
Član
a kad si plin ugradio sad na ljeto ili pred kraj zime
to te pitam jer sam s tim imo problema ljeti dok je temperatura bila visoka sve mi bilo ok poslije cim je malo zahladnilo odmah se pokazalo da nevalja mapa a i sama jedna dizna od plina ;)
Plin sam ugradio prije godinu i 4 mjeseca . Ne vjerujem da je do mape plina , ali cu provjeriti.
 
Član
Pokusaj jedan dan da vozis samo na benzinu i vidi kako se ponasa. Ja sam takodje imao velikih problema, nema gdje nisam isao i na kraju sam skontao kvar - pokvarena dizna od plina posle nepunih 15000km. Auto isto tako pocne da trokira i na plin i na benzin, upali lampicu od motora, trese se, trza...ma katastrofa, obisao pola BiH i niko ne zna sta mu je (rijetko auto pa nije bilo majstora bas na svakom cosku) i na kraju slucajno skontam da kad vozim samo na benzin bez prebacivanja na plin auto perfektno radi a dosli do toga da ovlasteni servis skida glave i vidi sta je sa ventilima i cilindrima.
Pokusaj, nista te ne kosta ;)
 
Pokusaj jedan dan da vozis samo na benzinu i vidi kako se ponasa. Ja sam takodje imao velikih problema, nema gdje nisam isao i na kraju sam skontao kvar - pokvarena dizna od plina posle nepunih 15000km. Auto isto tako pocne da trokira i na plin i na benzin, upali lampicu od motora, trese se, trza...ma katastrofa, obisao pola BiH i niko ne zna sta mu je (rijetko auto pa nije bilo majstora bas na svakom cosku) i na kraju slucajno skontam da kad vozim samo na benzin bez prebacivanja na plin auto perfektno radi a dosli do toga da ovlasteni servis skida glave i vidi sta je sa ventilima i cilindrima.
Pokusaj, nista te ne kosta ;)
dizna bi onda mogla bit i kod tebe,al samo u ovlasteni servis plina,nista sabanske radnje,ATIKER je najpouzdaniji trenutno,opisi im problem.al prvo pokusaj sto je prethodni kolega rekao,vozi bez plina i vidi dali se pojavljuje isti problem da bi bio siguran posle da je do plina.
 
Član
ESP ti je povezan sa ECU-om i zato ti pali lampicu, tj. kad elektronika skuži grešku u sistemu
vjerovatno negdje imas missfire, lambda sonda ocita losu smjesu i izbaci gresku
probaj sipati plin na drugoj pumpi, najbezbolnije rješenje, za početak
druga solucija su svjecice ili dizne za plin
ako se tako ponasa i na benzinu, moguce da su svjecice ili kablovi/bobina, zavisno kako je rjeseno na tom motoru
uglavnom, vrlo vjerovatno ti je do paljenja, lambda sondu ce ti vjerovatno opet izbacivat jer je ispravna samo ocita losu smjesu na izduvu, zbog gore navedenih stvari, ostane zapisana u memoriji, to je ustvari u većini slučajeva trenutna greška
svjećice i kablovi spadaju u redovno održavanje, tako da je bolje to zamijenit, čak i preventivno, nego sondu i senzor
počneš od najjednostavnijeg
zatrza li kad prebacuje na plin sa benzina dok je hladan? tada ti upali tu prvu grešku vjerovatno
 
Član
ESP ti je povezan sa ECU-om i zato ti pali lampicu, tj. kad elektronika skuži grešku u sistemu
vjerovatno negdje imas missfire, lambda sonda ocita losu smjesu i izbaci gresku
probaj sipati plin na drugoj pumpi, najbezbolnije rješenje, za početak
druga solucija su svjecice ili dizne za plin
ako se tako ponasa i na benzinu, moguce da su svjecice ili kablovi/bobina, zavisno kako je rjeseno na tom motoru
uglavnom, vrlo vjerovatno ti je do paljenja, lambda sondu ce ti vjerovatno opet izbacivat jer je ispravna samo ocita losu smjesu na izduvu, zbog gore navedenih stvari, ostane zapisana u memoriji, to je ustvari u većini slučajeva trenutna greška
svjećice i kablovi spadaju u redovno održavanje, tako da je bolje to zamijenit, čak i preventivno, nego sondu i senzor
počneš od najjednostavnijeg
zatrza li kad prebacuje na plin sa benzina dok je hladan? tada ti upali tu prvu grešku vjerovatno
Svjecice stavljene nove , lambdu vise ne prijavljuje , ne trza dok prebaciva s benzina na plin. Jedino sto prijavi je senzor apsolutnog pritiska na usisnij grani , njega sam stavljao i novog i polovnog i opet je isto prijavljivalo.
 
Član
Pa pokusaj samo sa benzinom pa vidi, nemoj plin uopste koristiti jer uhvati gresku pa trokira i na benzin kasnije.
Kada ne valja dizna na suzukiju V6 prijavljuje missfire koji kruzi od cilindra do cilindra i nikad ne mozes znati koji je, pali gresku na lambda sondi i ko zna na wv na sta jos moze da utice i koju gresku da prijavljuje jer koliko vidim nije ti prijavio missfire.
Dakle samo benzin od pa vidi hoce li biti gresaka, tako ces eleminisati da li je problem u samoj plinskoj instalaciji.
 
Član
Pa pokusaj samo sa benzinom pa vidi, nemoj plin uopste koristiti jer uhvati gresku pa trokira i na benzin kasnije.
Kada ne valja dizna na suzukiju V6 prijavljuje missfire koji kruzi od cilindra do cilindra i nikad ne mozes znati koji je, pali gresku na lambda sondi i ko zna na wv na sta jos moze da utice i koju gresku da prijavljuje jer koliko vidim nije ti prijavio missfire.
Dakle samo benzin od pa vidi hoce li biti gresaka, tako ces eleminisati da li je problem u samoj plinskoj instalaciji.
Probano sve to , nje do plina , provjerene dizne , komplet plinska instalacija .
 
Top