Problem CD Changer

Problem CD Changer

Član
Kao sto naslov teme kaze, imam problem sa CD Changerom u golfu IV; onaj njihov sto dodje.
Do prije par dana je radio normalno, i odjednom je poceo izbacivati eror kad prebacivam sa jednog cd-a na drugi, i tako nekad hoce nekad nece :) Zanima me sta bi moglo biti, i jel to gleda na novi :D hehe, pozd
 
Član
Mozda ti je samo CD izgreban,ostecen ili nece da ga ucita iz nekog od milion drugih razloga :) probaj ubaciti druge CDove pa vidi :)
 
Član
To ti je vjerovatno zaprljan mehanizam unutra kad prebacivas sa CD-a na CD, i cim se osjeti otezano na motoricima kad trebaju vuci ili gurati, odmah se zaustavlja i izbaciva error i na taj nacin ti kaze da nesto nije uredu. To bi bilo fino rastaviti i sve fino sa stapicem za usi i alkoholom ocistiti, sav mehanizam i uzeti mast za podmazivanje i naravno sve tockice, vodilice, zupcanike podmazati kako ih i fabrika podmaze :) To se hoce da desi jer se na mast nakupi prasine i prljavstine i oteza okretanje zupcanika, vodilica, tockica... Ali kad se ocisti i opet podmaze ima da radi kao novo :D
I da, da se ne zaboravi ako poslije ciscenja opet pocne isto raditi, to ti je onda los znak i vjerovatno ti je neki flet kabl otisao...
 
Član
ja jednom rastavio i nikad ga više nisam sklopio, al sam ga momački rastavio :D
i ako ti bude trebalo za dijelova javi mi se, imam negdje u kesi taj changer
 
Član
Hvala vam na odg., ali ja to neznam poslije sastaviti i nemam sta pokusavati :O a recimo sinoc sam uzeo stavio sve nove cd-ove i prvi radi, drugi radi, i poslije eror, vratim opet na prvi nece ni on :) tako da nije do cd-ova :)
 
Top