Problem bluetooth

Problem bluetooth

Imam problem sa bluetooth-om na laptopu... u pitanju je HP Compaq 6910p model.. ima u sebi ugradjen adapter bluetooth... kad pokrenem instalaciju izbaci mi sljedecu poruku:



Neznam gdje da ga aktiviram da bi driver bio instaliran..

Wireless support: Optional HP ev2200 1xEV-DO Broadband Wireless Module (requires Verizon Wireless Service), optional HP hs2300 HSDPA Broadband Wireless Module (requires mobile network operator service); Intel 802.11a/b/g/draft-n, a/b/g, b/g, Broadcom 802.11a/b/g/draft-n, a/b/g, b/g, Bluetooth 2.0, HP Wireless Assistant

:icon_rolleyes: :icon_confused::icon_confused:
 
Član
Provjeri da nema dugme na samom laptopu za paljenje. Npr. ja na Aceru imam posebno dugme da ga upalim iznad tastature. Tebi može biti ovako ili uz kombinaciju sa nekim dugmetom na tastaturi (dugme FN plus još neko).
 
mara- je napisao(la):
Provjeri da nema dugme na samom laptopu za paljenje. Npr. ja na Aceru imam posebno dugme da ga upalim iznad tastature. Tebi može biti ovako ili uz kombinaciju sa nekim dugmetom na tastaturi (dugme FN plus još neko).

citao sam o tome, ali nisam nasao kako se kod HP laptopa ukljucuje bluetooth... nema kod mene dugme za bluetooth... handri me zestoko, a treba mi bluetooth, neda mi se bezze uzimati adapter kad vec u sebi ima ugradjen, samo treba da ga aktiviram :icon_rolleyes:
 
Član
Probaj instalirati HP Quick Launch Buttons i onda pomoću toga da aktiviraš Bluetooth.
 
golfxx je napisao(la):
Evo druze Link pa pokusaj driver skinut odavde

Druze, odatle sam i skinuo sve potrebne drajvere i update-e... to je oficijelni sajt... ali kao sto sam rekao, prilikom instalacije bluetootha izbaci mi onu poruku... u pitanju je Microsoft Windows Vista Business (32-bit).. jedino da mi on moze praviti neke probleme :icon_rolleyes:
 
pregledaj u device manageru da li ga sistem uopste vidi kao "nepoznat" drajver ili slicno, hp modeli imaju obicno prekidac sa prednje strane za paljenje, neki modeli iznad tastature veliko dugme, neki pored dugmica za paljenje imaju malo dugme za wlan....


ovaj tvoj ima pored dugmica za paljenje, evo sa slike ovaj plavi desno znak kao antenica

P1010290.jpg




kada ti zatrazi klikni na to i bt ce se poceti instalirati, naravno pod uslovom da je taj touch panel ispravan i prethodno instalirani drajveri od chipseta kako treba ;)
 
Vidite nesto, ja koristim wireless konekciju i radi besprijekorno... nasao sam da se koristi ista tipka za Wireless i Bluetooth tj. ova mala antenica sto zen_3dom rece.. u Device Manageru imam pod Other devices dva unknown-a... otici cu danas kroz druga sto radi u servisu da on pogleda u cemu je problem... instalirao sam Software Support for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless Technology (Microsoft Windows Vista) driver a najvise me buni sto u specifikacijama stoji da ima bt a OS ga ne prepoznaje...Vista prije sto je bila instalirana u Control panelu imao je ikonu Bluetootha a sad je nema.. pokusacu obrisati i ponovo instalirati driver za Wirelles i BT...
 
Top