Privatni Fakultet VISOKA ZDRAVSTVENA?

Privatni Fakultet VISOKA ZDRAVSTVENA?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako zanima me navedeni fakultet cuo sam da ima u Travniku i Zenici..
Zanima me ima li slucajno u Bijeljini i kako sta ide sto se tice tih privatnih faxova..
Znam da je godina cca 3500KM...

Ovo pitam zbog prijatelja..

u TZ je jos uvjek na prvog godini 10 ispita dao..
sad zeli da podigne papire i da ide privatno...

Da li ko od vas zna sta u vezi ovog faxa u ovim mjestima gdje sam napisao

znaci Bijeljina,Travnik,Zenica ili vec gdje?
I sto se tice ovih 10 polozenih predmeta da li ce biti priznati na nekom od faxova ili sve ispocetka..

hvala;);)
 
iskreno se nadam da ce jednog dana svim tim privatnicima doci kraj...a i onima koji vec posjeduju diplomu sa nekog takvog "fakulteta" :icon_mad:
 
Legend
ZELA GTI je napisao(la):
Dođeš, platiš = položiš!

Svim tim privatlucima će vrlo brzo doći kraj;)

Ko je god upucen u problematiku visokog skolstva, napisat ce isti komentar..

Ko je god svjestan posla kog ce radit (pogotovo zdravstvo) nikad nece otic na privatni (ne provjereni) fakultet, sticat "obrazovanje" jer danas-sutra ce ubit nekog na stolu..

Sto se mene licno tice, studiram na univerzitetu u sarajevu, saobracajni fakultet, 2 sam godina, i napatio sam se dobro da bih dao tih 14 ispita, dok "kolege" iz travika sa istog fakulteta mi se hvale kako po kafama zavrsavaju ispite..

Mislim da je velika greska, sto su ljudi vidjeli biznis u tim privatnim fakultetima koji su na losem glasu, a jos gore je sto omladina "navalila" da prekonoci budu akademski obrazovani gradjani..
 
Član
Ima u Zenici taj fax nije "privatni" znam dosta raje sa Ukc-a koji su upisali kazu da je dosta lakse u odnosu na Tz...neznam kolko love je godina tamo
Radim u zdravstvu i studiram taj fax u Sarajevu, nikad se nebi odlucio za Bijeljinu, Prijedor i to jer mi to nije bas ok znam pojedine kako zavrsavaju taj fax a upisali su kad i ja. Moj savjet samo Sarajevo ili Zenica;)
 
ZELA GTI je napisao(la):
Dođeš, platiš = položiš!

Svim tim privatlucima će vrlo brzo doći kraj;)

Death_beat je napisao(la):
iskreno se nadam da ce jednog dana svim tim privatnicima doci kraj...a i onima koji vec posjeduju diplomu sa nekog takvog "fakulteta" :icon_mad:

Generalizujete, a to vam ne valja. Eto sto na Ganicevom, platis, pa ako ne ucis sipak prodjes. Kamaru ih znam sto su padali, bez obzira koliko platis. Druga je stvar sto na javni bolonje nisu vidjeli, a kao krenuli su s time, pa opet ne mozes nista stici jer ucis stvari vecinom koje ti nece trebati, a knjige iz bivse juge, ispitni rokovi nigdje veze. 20% ljudi ce sjesti pa uciti mjesec dana da nauci sve, citavu knjigu, zato i jeste takvo stanje.
 
Legend
technoGeek je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Dođeš, platiš = položiš!

Svim tim privatlucima će vrlo brzo doći kraj;)

Death_beat je napisao(la):
iskreno se nadam da ce jednog dana svim tim privatnicima doci kraj...a i onima koji vec posjeduju diplomu sa nekog takvog "fakulteta" :icon_mad:

Generalizujete, a to vam ne valja. Eto sto na Ganicevom, platis, pa ako ne ucis sipak prodjes. Kamaru ih znam sto su padali, bez obzira koliko platis. Druga je stvar sto na javni bolonje nisu vidjeli, a kao krenuli su s time, pa opet ne mozes nista stici jer ucis stvari vecinom koje ti nece trebati, a knjige iz bivse juge, ispitni rokovi nigdje veze. 20% ljudi ce sjesti pa uciti mjesec dana da nauci sve, citavu knjigu, zato i jeste takvo stanje.

ganic i koji jos privatni fax ?
ovdje se slobodno moze generalizovati, jer je ovo sto ja pisem daleko od nagadjanja ili generalizovanja.. upoznat sam sa situacijom dosta dobro (prvi komsija je profesor na 3-4 privatna faxa u sarajevu i tz) pa redovno pricamo.. da se razumijemo, ni drzavni fakulteti nisu nesto posebno, i tu imas gomilu starih, zastarjelih profesora koji neaju pojma sta rade, iako sve to isto rade vec 20 godina, a koliko smo napredovali.. ali drzavni fakultetu su druga tema, da se vratimo privatnom..

Ganic je dobar fakultet, na dobrom glasu, i nek je tako kako ti kazes.. ali zato sa druge strane, imas ostale fakultete u traviku,kiseljaku,bijeljini,palama, nemam vise pojma ni ja, nicu kao gljive poslije kise.. i drago mi je sto ti fakulteti nisu priznati, sa druge strane zao mi raje koja daje pare, i puni dzepove kojekakvim profesorima, koji ne priznaju ono sto su potpisali..
 
Član
daj ba, drugo je ganicev fax, koji je privatni ali i kvalitetan, a drugo su ovi po kiseljaku, travniku itd, gdje se javno zna da sluze samo za kupljenje para. dole najvise i odu oni koji ne uspiju na ovim ostalim. ne zelim nikoga omalovazavat, ali svi znamo da je tako. licno moj jaran isao polagat u travniku na ekonomiji ispit za svog buraza. i bez ikakvih problema polagao...
 
.nOKe je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Dođeš, platiš = položiš!

Svim tim privatlucima će vrlo brzo doći kraj;)

Death_beat je napisao(la):
iskreno se nadam da ce jednog dana svim tim privatnicima doci kraj...a i onima koji vec posjeduju diplomu sa nekog takvog "fakulteta" :icon_mad:

Generalizujete, a to vam ne valja. Eto sto na Ganicevom, platis, pa ako ne ucis sipak prodjes. Kamaru ih znam sto su padali, bez obzira koliko platis. Druga je stvar sto na javni bolonje nisu vidjeli, a kao krenuli su s time, pa opet ne mozes nista stici jer ucis stvari vecinom koje ti nece trebati, a knjige iz bivse juge, ispitni rokovi nigdje veze. 20% ljudi ce sjesti pa uciti mjesec dana da nauci sve, citavu knjigu, zato i jeste takvo stanje.

ganic i koji jos privatni fax ?
ovdje se slobodno moze generalizovati, jer je ovo sto ja pisem daleko od nagadjanja ili generalizovanja.. upoznat sam sa situacijom dosta dobro (prvi komsija je profesor na 3-4 privatna faxa u sarajevu i tz) pa redovno pricamo.. da se razumijemo, ni drzavni fakulteti nisu nesto posebno, i tu imas gomilu starih, zastarjelih profesora koji neaju pojma sta rade, iako sve to isto rade vec 20 godina, a koliko smo napredovali.. ali drzavni fakultetu su druga tema, da se vratimo privatnom..

Ganic je dobar fakultet, na dobrom glasu, i nek je tako kako ti kazes.. ali zato sa druge strane, imas ostale fakultete u traviku,kiseljaku,bijeljini,palama, nemam vise pojma ni ja, nicu kao gljive poslije kise.. i drago mi je sto ti fakulteti nisu priznati, sa druge strane zao mi raje koja daje pare, i puni dzepove kojekakvim profesorima, koji ne priznaju ono sto su potpisali..

Dobro, malo lose smo se razumili, ali ti ostali, ne znam ni ja koji svi postoje, konkretno za koje nisam cuo nikada, a i u Travniku, vrtila se stalno reklama za neki privatni, ne vjerujem da je priznat, mada to dobro zamaskiraju i zamazu oci, ali ima ih, kao sto si rekao, milion koji nesto kostaju, i ide lagano, a poslije sa diplomom nista ne mozes ;)
 
Član
ode tema u drugom smijero skroz....

hvala na pomoci naso sam brojeve koji su mi trebali...


moze KATANAC
 
Legend
mislim da je ovo dobra tema, i nebi je trebali kljucati, jer se vodi zdrava polemika..

U travniku ima oko 10 privatnih fakulteta, pa to je univerzitet, ali sam se stvarno naljutio kad sam cuo da imaju MEDICINSKI FAKULTET, hej pa koga ce taj operisati ili lijecit, nedo mi Bog..

i ovo sto emir kaze je istina, znam xy raje koja nije uspjela na ovim drzavnim po sarajevu, i onda odu kiseljak,travnik,mostar i zavrse fax i onda ono ko je ko on, akademski obrazovan gradjanin, sreca pa su svi na birou..
 
Član
ali najjace ti "privatni", uglavnom radnim danom zatvoreni, vikendom predavanja i pici... a travnik eto pravi univerzitetski grad, ima skoro vecina faksova, bez uvrede...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top