pritisak turbine

pritisak turbine

Početnik
znaci interesuje me da li je moguce povecati pritisak na fabrickoj turbini i koliko bi snage dobio za neko povecanje od 0,3-0,5 bara,znaci naravno interesuje me i koje su negativne strane toga i da li obavezo mora ici remap na to,,,i da li je to moguce odraditi bez boost contolera ili kako vec
radi se o motoru 1,9 tdi 81kw a nalazi se u pasatu 98g syncro
hvala unaprijed;)
 
Član
koliko znam,na svakom td se moze povecati tlak turba,ali u sklopu remapa,kakve koristi od tlaka ako nama goriva koliko treba.
 
Član
Pa Sarajliću dragi, halali tih 200 eura i odi ko Muhe i Srđana i uradi taj remap, šta se bezveze peglaš,

Ja kao zadovoljni korisnik njihovih usluga ti svijetla obraza mogu preporučiti njih dvojicu,

Urađeno prije 1 godine, prešao cca 15,000 kilometara bez problema, pri uobičajenoj normalnoj vožnji potrošnja manja cca 0,5 l,

Toliko od mene

pozzzz
 
Početnik
elmo je napisao(la):
Pa Sarajliću dragi, halali tih 200 eura i odi ko Muhe i Srđana i uradi taj remap, šta se bezveze peglaš,

Ja kao zadovoljni korisnik njihovih usluga ti svijetla obraza mogu preporučiti njih dvojicu,

Urađeno prije 1 godine, prešao cca 15,000 kilometara bez problema, pri uobičajenoj normalnoj vožnji potrošnja manja cca 0,5 l,

Toliko od mene

pozzzz

Naravno da ja nesumnjam u nihovu profesionalnost i prije svega kvalitet usluga,ali ja imam jedan "problemcic" zvani tata koji kao i svi stariji ljudi ima neki fetis prema 100% fabrickom vozilu,eh ja sam planirao kada bi ovo bilo izvodljio da to uradim ja ili moj majstor jer to je manje ocito nego da kazem ej tata od ja negdje doci cu veceras,nadam se da razumijete,a i zbog tog razloga tj tate sam vec poceo razmisljat o prijedlozima nekih clanova da umjesto ulaganja u ovo zajednicko auto kupim kakvo takvo ali da je moje.;)
 
Član
Unistices motor tako a i turbo !!!

Veci boost bez promjene ostalih parametara moze mnogo problema da ti napravi.

To sa povecanjem boosta je najgore sto mozes sam uraditi,ako vec ne mozes nikud da ides sa autom nista ne diraj...
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
elmo je napisao(la):
Pa Sarajliću dragi, halali tih 200 eura i odi ko Muhe i Srđana i uradi taj remap, šta se bezveze peglaš,

Ja kao zadovoljni korisnik njihovih usluga ti svijetla obraza mogu preporučiti njih dvojicu,

Urađeno prije 1 godine, prešao cca 15,000 kilometara bez problema, pri uobičajenoj normalnoj vožnji potrošnja manja cca 0,5 l,

Toliko od mene

pozzzz

Naravno da ja nesumnjam u nihovu profesionalnost i prije svega kvalitet usluga,ali ja imam jedan "problemcic" zvani tata koji kao i svi stariji ljudi ima neki fetis prema 100% fabrickom vozilu,eh ja sam planirao kada bi ovo bilo izvodljio da to uradim ja ili moj majstor jer to je manje ocito nego da kazem ej tata od ja negdje doci cu veceras,nadam se da razumijete,a i zbog tog razloga tj tate sam vec poceo razmisljat o prijedlozima nekih clanova da umjesto ulaganja u ovo zajednicko auto kupim kakvo takvo ali da je moje.;)

Ja nebi radio nista na tom autu, doce vrijeme da tata zamjeni auto i sav tvoj trud vrijeme i novac odose niz vodu,tj sve iz pocetka. Nego pomalo skupljaj pare i kupi sebi auto ;)

To ti je ona bolje vrabac u ruci nego golub na grani
 
BHT Ovisnik
pa rekao si uloziti mnogo novca u njega,onda ti se tu valjda otac nece petljat,ako je tako kupi sebi i radi po ceifu,al diranjem pritiska turba vec kvaris taj fetis,to se onda svodi na isto,ako vec se dira nek ga dira tko zna:icon_biggrin:
 
Član
reci da si nasao neku curu u Sarajevu ili Gradisci i kad se vratis ako te sta pita reci da si malo propuhao auto:123:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
znaci interesuje me da li je moguce povecati pritisak na fabrickoj turbini i koliko bi snage dobio za neko povecanje od 0,3-0,5 bara,znaci naravno interesuje me i koje su negativne strane toga i da li obavezo mora ici remap na to,,,i da li je to moguce odraditi bez boost contolera ili kako vec
radi se o motoru 1,9 tdi 81kw a nalazi se u pasatu 98g syncro
hvala unaprijed;)
pritisak na tvom turbu je 0.925 a nakon chip tuninga je 1.1xx, znaci samo 0.2 u odnosu na stock plus gorivo i paljenje i sl.
ja se iskreno nebi zezao oko toga. Nije to neki td iz g2 pa da se rucno zajebavas oko turba ;)
 
Početnik
SM chip tuning je napisao(la):
Unistices motor tako a i turbo !!!

Veci boost bez promjene ostalih parametara moze mnogo problema da ti napravi.

To sa povecanjem boosta je najgore sto mozes sam uraditi,ako vec ne mozes nikud da ides sa autom nista ne diraj...

hvala Srdjanu,i ostalima puno ipak necu nista cackati i u skladu stim ipak cu kupiti auto,jer nisam dzaba lokovo garazu,,;)
 
Početnik
znas da smo pricali,jebo to kad ti moras za sve pitat starog..rekao sam ti vec,kupi se neku skalameriju,preselim se kod tebe i cackamo po njoj po cjele dane..;)
 
Član
sto se nisi prije izjasnio,da ti prodam golfa,, sad da ga mogu vratit vratio bi ga,svegami,ono je pila,samo sto ja nisam imao para da ga sredim nanovo:icon_sad:
 
Početnik
pa vjeruj kad si ga prodavo da sam konto al jbg tad mi je zu glavi pasat bio sad bi dao nogu da sam ga uzeo al jbg,,,uglavnom odo do jasmina danas ima on nekih auta pa cu vidjet
 
Top