Pritisak m inabija

Pritisak m inabija

Poz svima, imam mali problem nadam se da ce te mi pomociii!!

Uprawo sam radio generalku motora , zamjenio sam , karike uljne i kompresione,taflone, dihtunge , letece lezajeve, poravnjao glawu , dizne nove uloske ubacio , ama bas sve novo stawljao . Sinoc sam ga upalio i radio ko sat sve je dobro bez problema ali nabija mi pritisak ima jak pritisan na deklo kad otvorim cep od ulja , nadam se da ste me skontali !! Radi se o golf 2 1.6 D
poz hvala
1zxs8c5.jpg
 
Član
ako ti nabija pritisak u motoru tj. hoce da izbije sipku ulja ili cep gore.. Ako ti je to onda ti je zacepljeno crijevo oduske motora 100%...
 
RS TURBO je napisao(la):
ako ti nabija pritisak u motoru tj. hoce da izbije sipku ulja ili cep gore.. Ako ti je to onda ti je zacepljeno crijevo oduske motora 100%...

hm... nevjerujem ali provjericu pa cu javit jel ima kakve promjene !!
 
Član
a kakve su ti bile stubline?ajnzatz?nova karika na staru stublinu,kada nabija pritisak u karter ili je karika ili stublina
 
prozor je napisao(la):
a kakve su ti bile stubline?ajnzatz?nova karika na staru stublinu,kada nabija pritisak u karter ili je karika ili stublina

pa iskreno da ti kazem samo sam provjerawao stubline izgledale su mi kao dobre ali kako sam ja vidio nisu bile ostecene !!!

i isle su nove karike na stare stubline!!
 
Član
Pa pritisak u karteru je obicno odlika loseg motora iliti duvanja pored karika.

To sto si radio se kod nas kaze "osvjezavanje" ali objasni mi sto onda nisi jos malo para skupio pa uradio kako treba:

"Prva specijala" - brusenje na prvu vecu dimenziju u sta dodju i novi klipovi ili

ubacivanje novih ulozaka da ostanu standardne dimenzije pa onda mozes samo karike na stare klipove?


nije to valjda toliko skuplje od ovog sto si radio ?

Ne otvaras motor svaki dan j*iga, a kad si ga vec otvorio onda radis sve :)
 
menjic je napisao(la):
Pa pritisak u karteru je obicno odlika loseg motora iliti duvanja pored karika.

To sto si radio se kod nas kaze "osvjezavanje" ali objasni mi sto onda nisi jos malo para skupio pa uradio kako treba:

"Prva specijala" - brusenje na prvu vecu dimenziju u sta dodju i novi klipovi ili

ubacivanje novih ulozaka da ostanu standardne dimenzije pa onda mozes samo karike na stare klipove?


nije to valjda toliko skuplje od ovog sto si radio ?

Ne otvaras motor svaki dan j*iga, a kad si ga vec otvorio onda radis sve :)

ma joj druze iskreno da ti kazem i ovo je je dobro kostalo jest da sam trebao radit prwu specijalu al eto nesto mi se omaklo hajd vidicu da probam nesto uradit pa vidicemo kako ce bit !! hvalla
 
Član
stavio si idealno okruglu kariku na ovalnu (istrosenu)stublinu
sad na onim djelovima gdje karika ne naleze 100% na stublinu prolazi kompresija
u karter i normalno prvo ce da pokaze na odusku motora
 
Član
Mislim ja nisam strucnjak, ali ce se i strucnjaci sloziti samnom da se motor jednom radi kako treba, a ne vise puta da ne valja.

Ali hajde razumijem nema se para i sve to bar za golfa dvojku su jeftini dijelovi pa mislim da si mogao malo sacekat, a sad sta je tu je. Prodaji kupuj drugog ili radi ponovo al ovaj put se posavjetuj dobro prije nego sto pocnes da razmisljas a ne radis, pa onda polako kupuj sta ti treba i tek onda sarafaj.
 
Član
Ovako ako su ti prije karike bile lose i nije ti puhao sad kad si stavio nove karike tek onda nebi trebao puhati. Ta oduska motora ti sluzi da izbaci visak pritiska iz donjeg dijela motora i gornjeg dijela motora kroz u filter tj, u usisnu granu. Eh sada ako ti nabija pritisak u motoru tj. kad skines cep ili kad izvuces sipku za mjerenje ulja i osjetis da izleti pritisak tuda, to znaci da ti je zacepljena oduska motora ali isto tako ako otvoris cep ulja a ono puse plav dim kroz njega eh to znaci da su karike lose. Ali ti kazes da nabija samo pritisak sto znaci da motor nema kuda da izbaci visak zraka (sto svaki motor mora da pravi) a to ti je znak da ti se zacepila oduska motora. Da su ti kroz otisle karike opet nebi nabijao pritisak unutar motora jer zato ti sluzi oduska da izbaci visak zraka sto stvori motor, a kod tebe ostaje i nema gdje izbaciti sto zakljucuje da ti je ona zacepljena ili zagusena. Nju prvo provjeri pa onda dalje gledaj.. Skini prvo gore na usisnoj grani ( na crijevu od filtera do motora) i provjeri dali je cista, onda provjeri na poklopcu ventil dekla (i sito oduske na ventildeklu), pa onda od njega prema donjem dijelu motora (na donjem dijelu bloka motora). Ja ti to savjetujem da pregledas jer 99% ti je oduska ako ti nabija pritisak unutar motora.
 
Član
Evo RS ti je rekao zastopan protok uljnih para.
Skini usisnu granu i na njoj imas dvije rupe od uljnih para,razbusi borerom te dvije rupe i rijesen problem,tu je se nakupilo taloga pa stopa,moze se razbusiti i da se ne skida,ali mogu ti opiljci podlijepiti pod ventil kasnije,zato je bolje da je skines.
 
mislim da sam rijesio problem .. nasuo sam onog adetiva i skroz manje mi ima pritiska i bolje radit ... haman sam moorao cekati da malo odradi da ulegu karike i sve to ... al hvala vam opet na savjetima
 
Član
Prije ce bit da je aditiv malo zacepio rupe, i da su ti cilindri losi i da ces ipak morati generalku da radis na prvu specijalu sa novim klipovima i karikama ili da stavljas nove umetke i vracas na fabricku dimenziju sa postojecim klipovima i karikama.
 
Top