Prikupljanje novca za momke!- Termin! Sarajevo

Prikupljanje novca za momke!- Termin! Sarajevo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Utorak od 20 do 21h u interex garazi;)
Svak moze odvojiti 10, 20KM (koliko ko moze) pa da im kupimo nesta- zavisi koliko se skupi. Mozda bude i krava u igri (il dvije- 3 ovce)
Ko nemoze doci, neka posalje po nekome pare;)
Pozz svima!

DAJTE DA IM BAR MALO OLAKSAMO!
 
Član
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

ima li iko da ide u sarajevo a da prolazi kroz travnik pa da mu dam da ponese usput pare..ili ako ima nekih travnicana da oce sa mnom u sarajevo pa da ponesemo...gledao sam sad ovaj klip od 8minuta i stvarno zalosno..halal bilo..samo da mi je nac nacin kako dostaviti pare..ajmo kakanjci il zenicani idete li vi pa da i ja s vama usput:p...ajmo ljudi sto veci broj da se odazove kad bi milion skupili halal bilo sve...
 
Član
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

_JokeR_ je napisao(la):
mozel se pored para donijet i odjeca?????

pa zavisi... kad skupimo pare, prvo cemo odlucit sta da im kupimo. poslije moramo naci prevoz za gore, pa ako u kombiju, kamionu( zavisi sta bude vuklo robu- zivotinje) bude mjesta, naknadno cemo se dogovorit za obucu i odjecu;)

Sad da pitam, jel ima neko kamion, kombi, prikolicu... jer ako se skupi dovoljno para za neku zivotinju, valja to odvuc gore;)
 
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

znaci u utorak ok 8 do 9 samo kome da se obratim da dam pare kad dodjem dole u onu garazu bice bruka ljudi imal neko ko ce skuplati to broj mob. pa da se cujemo da mu dam ili doleteim dole kako vec
 
Član
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

doleti dole;) nacemo se 100% bicemo svi okupljeni...

p.s.
Sudeci po ekipi koja se dosad javila da ce doci nece bit dovoljno.... 'ajmo malo... agilnije;) jedan dan nepopit nekolike, kafe, pive...
 
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

ajd ok doleticu al slabo koga znam pa bas zato pitam da se nadjem sa nekim prije pa da mu dam al nema veze doleticu dole u utorak nije frx
 
Član
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

narode citao sam na facebook skupili su im oko 9000km dobice dvije krave frezu i jos svasta,tako ako cemo mi ista radit treba se koordinirat da im damo sta im treba a ne sta su vec skupili


Dragi moji forumaši,
Današnja misija je uspješno okončana i mi smo se svi vratili u Sarajevo. Na putu su bila dva vozila, jedno je vozio Havana u kojem je pored njega bila i Munira, novinarka koja je sve "zakuhala", a drugi 5ar5rović sa posadom u kojoj su bili Tetka i Kurty.
Nije se lako riješiti suza koje su svakodnevnica svih povratnika u RS, bilo ih je opet, ali zakratko. Edis i njegova porodica su ovaj put plakali od sreće i nevjerice da se to njima događa. Divan i dirljiv dokaz da smo učinili pravu stvar za pravu osobu su riječi koje je promucao, uzbuđen i sretan zbog naše posjete i "novog života" koji je pred njim: "Hvala svim dobrim ljudima na svemu ovome, a valjda ću i ja nekad moći pomoći nekome" !
Sa tetkom Ramizom :) i sa komšijama koji se odlično razumiju u sve mogućnosti i koji su veoma objektivni i praktični, smo dogovorili slijedeče prioritete:
Pošto su dobili nešto para (oko 400KM) da plate traktor da preore zemlju za sijanje krompira i luka (kojima je sad vrijeme),
Kurty je odredio mjesto za izgradnju štale za smještaj krava i ovaca po svim standardima,
Već znate da je odlučeno da je u ovom trenutku praktičnija krava (ili dvije, ne zna im se ime) nego ovce koje su zahtjevne, a nekoliko ih je ranije uginulo. One mogu doći u obzir ako ostane novaca, u kasnijoj fazi.
Motokultivator koji je potreban za autonoman rad i davanje usluga preoravanja i frezanja (ma šta to značilo), sa prikolicom kojom se mogu dovesti drva iz šume i vršiti isporuka usjeva. Za ovo se trebamo posavjetovati sa stručnjacima za to i sačekati rezultat pregovora Arzulaha sa njegovim prijateljima i BIRDS-a. Ako bi ovo sa motokultivatorom uspjelo na taj način, ostao bi nam budžet od trenutno oko 6.000 KM, plus ono u dolasku i naravno 1300 KM od Sindikata Službenih novina :thumbup:
Za sada ne moramo previše žuriti da ne bi pogriješili u završnoj fazi ove akcije. Vatre su pogašene na vrijeme, Edis će posijati krompir i luk, tako da ne tapka u mjestu, dobio je para za popravak motorne pile, plačanje struje, kupovinu sjemena...
Sinoć nisam oka sklopio od uzbuđenja pred odlazak, "roštiljao sam se u krevetu" i jedva čekao 5 sati da ustanem. Sad odoh malo da odspavam pa ću prionuti na izbor fotografija i montiranje filma.

P.S. Ako nam preostane nešto para, predlažem da ih uplatimo siromašnim birokratama Ministarstva za izbjeglice i raseljena lica kojima prijeti opasnost smanjenja iznosa toplog obroka za 0,002%."

facebook grupa se zove ,, haram im bilo
 
Član
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

to je grupa sa sarajevo-x forum-a pokrenula. bili su na hayatovom dnevniku sinoc...
 
Početnik
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

nadam se da cete skupit dosta..


ja cu mozda sutra/prekusta poslat nesto para :icon_sad:
 
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

STA JE OVO ????


NIGDJE NIKOG ???

SVI GOVORE TREBA POMOCI A KAD SE TREBA OKUPITI I DATI NESTO ZA OVOG MOMKA SVI SUTE , SVAKA CAST MOMCIMA KOJI SU SE JAVILI U ZELJI DA POMOGNU , A OSTALI SRAMITE SE ;)
 
Član
RE: Prikupljanje novca za momke!- Termin!

Ma nema veze ba... Momci nemaju za hljeba...
Bitno je da svi imaju po cenera za goriva i nekol'ka kruga;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top