Prijedlog ....

Prijedlog ....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako uradio sam nekakvu kutiju sto ce morat posluzit sad zasad za onog majne RF-a (slika nemam al budu uskoro), trenutno je tunirana na 25Hz (sto mi je nekako prenisko) pa sam htio da je malo preradim, tj. da je tuniram trunku visocije .... preporuke RF-a su 40Hz, ja se pak omisljam izmedju te frekve i 33Hz i 35Hz .... s obzirom da je kutija za paje tunirana daleko visocije (jer su to paje hehe nekih 55Hz), sa ovim woferom sam se usudio ici dosta nize, al sad sam malo u dilemi pa sam htio da pitam imal neko da je radio kutije na ovim nizim frekvama pa da mi preporuci koju frekvu bi mi najbolje bilo koristit ....
 

IGY

Član
mislim da ti je 25 prenisko za njega
al cekacemo vedu da ti to strucnije pojasni
 
Član
IGY je napisao(la):
mislim da ti je 25 prenisko za njega
al cekacemo vedu da ti to strucnije pojasni

uuuuu neznam bas mislim da je kauboj jako ljut na indijanca .... :icon_rolleyes:

e sad da je prenisko nije, on svira no problemo, mislim da bi mogo cak i manje, furka je sto sam neplanski se naso u situaciji da imam vremena da sklopim neku kutijicu i iskoristio sam tu situaciju a kad je bilo da se stpra port reko strpacu veci pa ga je lahko kasnije pretunirat jer nisam imo vremena da racunam i razmisljam o frekvi (mrak vec pao) pa sam samo natako port 10 centi puta gotov 38 da bi kad sam doso kuci i unio sve podatke u bassbox dobio da je kutija na 24,9Hz .... malo sam gledo, igro se sa frekvama, zadovoljan sam sa svim i sa 33 i sa 35 i sa 40 mi je sasvim OK, otpor kutije se drasticno mjenja sa frekve na frekvu, ma doduse da ne nabrajam jedno po jedno, sve krivulje se drasticno razlikuju od frekve do frekve tako da nisam bas siguran sta da uradim da bio dobio ajmo rec najbolji i najprirodniji a ujedno i najglasniji zvuk .... eto tako hehe .... raspisa se ja da valja ....
 
Član
kutiju nemozes nikada tunirati ispod Fs samoga drivera. u protivnom ces ga spaliti. ako sam RF kaze 40 nemoj vise od 10% odsupati od toga.
 
Član
Faris_D je napisao(la):
kutiju nemozes nikada tunirati ispod Fs samoga drivera. u protivnom ces ga spaliti. ako sam RF kaze 40 nemoj vise od 10% odsupati od toga.

uuuu ovo je zanimljivo .... a moj Fs je 26 .... dobro si me napomeno na to .... nista onda tavicu je na 40 pa kako bude bude .... hvala fare legendo ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top