Pricvrscivanje radia u Golf 2

Pricvrscivanje radia u Golf 2

Član
Pozz drugovi, imam nekoliko pitanja:
1. kako da ucvrstim radio u Golf 2 da mi ne preskace jer radio je ispravan znaci nije do njega toliko
2. da li ona guma kupasta sto je bila na onom originalnom radiu sa zadnje strane sluzi da sprijeci poskakivanje tj seckanje ili ona sluzi samo da radio nebi isao dublje
Eto to bi bilo to :cool:
i da da li ima ikakve veze sto mi je pukla ova plastikica (ovdje gdje je obiljezeno)
25tivtk.jpg


ili to i ona kupasta guma sto bude na kraju onog originalnog radia sluze samo da sprece da radio udje dublje :icon_smile:
 
Član
izbusi pepeljaru i stavi ga u konzolu ili nabavi votex i neces imat tih problema, a tu da ga pricvrstis je vrlo tesko, to sto si obiljezio pukne u 99% plasticnih tabli, tu ide iz radia onaj pipak gumeni i on ga drzi da stoji ravno i samim tim ga ucvrscuje, predpostvaljam da ti je gofl dizel pa se jos vise klima :lol:
 
Član
hahahaahhahahhah tacno ;)

Da uzmemo u obzir da je moguce i da radio ne valja ... :cool:
mene samo zanima ako ucvrstim onu maskicu okolo onu zeljeznu dobro on ne bi trebao preskakati :icon_confused:

U koliko je radio ispravan naravno :icon_smile:
 
Član
Ja sam svoj drugi radio pricvrstio na to mjesto gdje ti pitas i kada ga je obijao puko mu sarafciger tako da ima nacin kako je moguce ali je ziva patnja vjeruj mi :S a evo kako...

Uzmi prvo napravi iza radija u sredini da imas kao saraf na sta mozes da zavrnes maticu. Trebalo bi da ima predvidjeno na radiju jedna rupica u koju mozes zavrnuti saraf. E ti lijepo zavrnes dobro pa osjeces glavu. Onda uzmes neku sajbu koja je dovoljno siroka da moze da stane u taj plasticni otvor sa unutrasnje strane (Znaci sto sira to bolja da uhvati vise plastike kada stegnes mislim da je oko 2cm max sirina sajbe i sto deblja to bolje lakse ces zavrnuti). Kada to nadjes uzmes maticu koja pase na osjeceni saraf i onda je trebas ili zavariti na tu sajbu ili kako zaljepiti. Ja sam koristio silikonski pistolj da je samo pricvrstim dok ne ufatim maticom saraf i onda njezno okreces sajbu a ne maticu da pricvrstis koliko moze i onda mozes kljucem da zavrnes lijepo.

Glavni problem u ovom svemu jer trebaju ti mali rucni prsti jer kada stavis radio nemoj pokusat maticu okretati nego sajbu tako da matica samo malo uhvati navoj i kasnije kljucem dotegnes. Jednom kada se napatis da stegnes tako ce ti biti i kod odvrtanja jer imas neka 2cm prostora u precniku da baratas sa kljucem tako da ce ti biti sve na osjecaj da zavrces i odvrces :) Ja sam to radio sa dolje strane gdje dodje upaljac tako da nju skroz sklonis i imas dovoljno prostora da rukom iza prodjes i da kljucem zavrces. I jos samo kada uhvatis malo maticu i dotegnes prije nego sto do kraja stegnes pozeljno je da radio oblozis kakvom spuzvom ili nekim materijalom da sa strane maska ga drzi u centru jer ima lufta lijevo i desno (bar kod mene je tako bilo). ili izmes namotas papira u kuglu da bude jak i samo ga ubodes na mjesta gdje ima pritisak sa strane i gotovo (ja sam to stavio na desnu stranu radija gdje plastika ide ka suvozacu tu imas prostor da stavis tu kuglu papura). Sretno ;)

I da zaboravi reci. Radio postavljas ako ovo hoces sto sam napisao dok ima ona plastika sa prekidacima jer kasnije neces je moci prebaciti preko radija (mozda kod tebe moze jer ne znam o kojem radiju je rijec) i jedini nedostatak je ovo kada stegnes da bi skinuo tu plastiku sa prekidacima a radio je stavljen poslije moraces opet odvrtati radio da bi mogao skinuti plastiku. Znaci moze biti a i ne mora jer zavisi akkav je radio. Pozz
 
Član
E pa druze ja mislim da je ovo rjesenje problema, svaka cast tek iz drugog citanja sam skonto sta si mislio ali sad znam... hvala ti mnogo znaci vise ne preskace ? :icon_confused:
 
Član
Pa jedini problem kod golfa je sto nema predvidjene kutije za radija nego je sve slobodno. Ti kada pozadi sa sarafom stegnes za plastiku on bude stabilan i nece ici ni gore ni dole ali samo ostane problem prednja plastika od prekidaca sto bude nekih 5mm da se on moze micati lijevo ili desno. E ja sam ko na ovoj tvojoj slici stavio sa desne strane gdje ti ide gornji cosak plastike, kada postavis radio, stavio tu kuglu namotanog papirnog ljepila izmedju te stranice od plastike i radija. I onda se sa te strane on gura ka vozacevoj i bude fino centriran. Ja sam barem tako a ti mozes npr. na mjestu gdje je prednja plastika radio omotati trakom ili gumom ili bilo cemu samo da je uz tu plastiku da nema lufta to lijevo i desno, a saraf ce ga dobro drzati pozadi ucvrscenog :) Jbg najgore je sto mi capio plocicu ali mi je drago bilo sto mu je pukao sarafciger vise nego ista hahaha. Sve se moze kada se hoce samo treba malo improvizirati na ovim golfovima :)

A ja nisam svoj pricvrstio tako zbog preskakanja nego sto mi je prvi samo bezveze stojao pa ode, a ovaj sam htjeo da napravim da se barem muci ako krene obijati :D
 
Član
ali naravno sad ne moze da preskace :cool:
super a ja vec imam onu original gumu sto se stavljala u tu rupu pa cu nju da probusim i da centriram ;)
 
Član
hoce ti bit veselo kad to sve postavis pa se ispostavi da nije do tog vec do plejera pa onda opet sve skidaj napolje :D

u svakom slucaju ako nastavis imat isti problem, razmisli o kupovini plejera sa usb-om i rijesi problem ...
 
Član
Sve jedno cu da uzimam novi player prije ovog poduhvata :cool: tako da cu sve da probam a razmisljam da uzmem neki radio do jedno 60 km
imam u izboru sony i panasonic pa ne znam jos koji cu :cool:

Hvala vam ;)
 
Član
ako kupis panasonic uzmi usput i kakvu sikiru pa opleti po ruci koja je platila za njeg :lol:

panasonic je presto proizvodit plejere prije tovar godina tako da ti to nikad nije pametna solucija ... a da ne spominjemo cinjenicu da su skoro svi modeli imali neki problem ;)
 
Top