prič'o Zijo..

prič'o Zijo..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
..on njeđe čuo pa onda priča vamo meni. Veli "bijo njeki čo'jek" ne zna on ni ko je ni oklen je, Bog zna jel' to i bilo, al' eto tako se priča. veli "bijo taj i im'o komšiju, kuća us kuću. dobro možda nije bila kuća uz kuću, al jes' bila zemlja do zemlje. i sad ovaj im'o u svom bašču, a ovaj ispod njega prepinj'o kravu. i jebiga, malo pomalo, eto ti ovoga krave ovome drugom u bašču. čo'jek to vidi i on komšiji, veli 'taka i taka je stvar, de ti to malo pripazi' - a ovaj 'joj komšija ubiću je svega mi, neće više...' vamo tamo, ubi on kravu. ubi nondi pred njim, a vamo jope on nju prepinje kako ne treba. jope ovome krava u bašču.

jebiga pojede sve, a ne mora ni pojesti, dosta je da ti pogazi jalde, ku'š gore.

i ovaj, jednoč ovaj tako ufati tu kravu u svojoj bašči, a njemu to viš' bilo dopizd'lo, vikne on svoju ženu otuda. reko' 'ženo, donesde' mi kakvo sudče' - viče ova 'šta će ti' - veli 'čula si šta sam ti rek'o' i doniće žena to sudče, a ovaj za naj konopac, povuče kravu iza kuće i pomuze. a jebiga krava pase čitav dan, bilo varenike pofino.

i on će onda vavik tako, kad godic krava prejde gori u njegovo on sebi namiri varen'ke. i jebiga ne projde malo, komšija prodade kravu. pita on njega 'komšija što prodade kravu?' - veli ovaj 'jebeš joj mater, pokvarila mi se. ne da se više umuzt'i, ma ni pola ko prije'".

e reko' "nek' si ti meni to isprič'o. volim što si mi to isprič'o, ja ću gledati da to maksuz upamtim. ima ova Tahirova bratišnja, jebi je znaš je i ti ko i ja, Zineta ozdo iz čaršije, ona čim vamo rodi voće nama' dojde, a ona je kolegica sa 'vom mojom, i jebiga ova moja njojz' vajik 'samo ti beri', a ona kad počne brati, ljudi moji, ona kantama iznosi, a sve 'ja ću samo malo'. sad čim hašlame rode, ja znam da će ona doći, i čim ona meni u voće, ja ću njojzi nama' tu priču ispričati. reko' Zineta 'vaka i 'vaka je stvar...'"

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top