Prevrnuo se kamion s prikolicom, ozlijeđeni vozač i suvozač

Prevrnuo se kamion s prikolicom, ozlijeđeni vozač i suvozač

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Edis Džafić i Jusuf Duranović smješteni u mostarsku bolnicu * Troiposatna obustava saobraćaja


Edis Džafić, vozač kamiona DAF s poluprikolicom, vlasništvo firme "Mani" iz Srebrenika, i njegov suvozač Jusuf Duranović, obojica iz Srebrenika, povrijeđeni su jučer oko 6.30 sati na izlazu iz tunela Crnaja u pravcu Konjica, kada su udarili u zid pored puta da bi se potom kamion prevrnuo.

Van životne opasnosti

Oni su prevezeni u Dom zdravlja Jablanica, gdje im je ukazana prva pomoć, nakon čega su upućeni na daljnje liječenje u mostarsku bolnicu "Dr. Safet Mujić".
Zbog udesa je saobraćaj na ovom dijelu magistralnog puta M-17 bio potpuno obustavljen, što je stvorilo kilometarske gužve na cesti. Oko 10.10 sati otvorena je jedna saobraćajna traka, nakon čega se saobraćaj odvijao otežano i usporeno.
Kako nam je potvrđeno u mostarskoj bolnici, Džafić i Duranović su van životne opasnosti. Nalaze se na Odjelu ortopedije, a ljekari su nam kazali da su zadobili brojne kontuzije po cijelom tijelu. Dodali su da je teže povrede zadobio suvozač Duranović, koji ima ozbiljne kontuzije grudnog koša i glave.
- Ljekari nadziru njihovo zdravstveno stanje. Za sada su dobro i nadamo se da neće biti nikakvih komplikacija - kazali su nam u mostarskoj bolnici.

Bio bez tereta

Vozač Edis Džafić, koji leži u sobi sa kolegom Duranovićem, kazao nam je da se ne sjeća svih detalja nesreće. Štaviše, upitao nas je da li je kamion sletio u provaliju ili je ostao na cesti. Interesirao se i za oštećenja na teretnjaku.
- Vozili smo iz Mostara u pravcu Sarajeva. Znam samo da smo se prevrnuli nakon što smo izašli iz tunela. Ne znam šta se dogodilo, ali mislim da je kamion naletio na mokru cestu, što je dovelo do nezgode. Prevrtanju je doprinijela činjenica da je kamion bio bez tereta, koji bi ga možda stabilizirao. Detalja nezgode potpuno se ne sjećam. Ali znam sigurno da nisam vozio brzo, mislim da je brzina bila samo oko 60 kilometara na sat - rekao nam je Džafić.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top