Prevara(veoma negativno iskustvo) savjeti

Prevara(veoma negativno iskustvo) savjeti

ALN

Član
Pozz raja.Uglavnom sam jutros prevaren bila je to dogovorena transakcije da mijenjamo mob za mob.U ovom slucaju iph 4 da zamjenim za s3 uz moju neku doplatu.Dogovorili smo se sve poslao sam preko firme 24vip,primio je moj telefon.Jutros mi je došao njegov paket te dobio sam telefon u vrijednosti od 5 KM znaci prevario me je za 300 KM.Išao sam u policiju oni su mi rekli da ne vide tu ništa krivicno i da ne mogu podnijeti prijavu.Dok iz frime preko koje sam radio zamjenu i sa pika tvrde da ja mogu podnijeti prijavu u policiji jer je to obmana i prevara.Saznao sam pravo ime tog momka.Srednjoškolac iz Velike Kladuše. Prestavljao se kao Amir Huskić,da bih slučajno u papirima koje je zguzvao da bi popunio kutiju našao tehnički crtez iz srednje škole i par papira gdje su lekcije iz matematike u potpisu Keserović Kemal.Našao sam njegovu sliku na facebooku poslao kuriru koji mu je predao taj paket.Kurir mi je potvrdio da se radi o istoj osobi.Sad ne znam šta da radim?Da li ima neko iz Velike Kladuše da poznaje tog momka.Dali su mi prijedlog da ga idem privatno tužiti za prevaru što ću najvjerovatnije i uraditi.Pa eto ako imate savjeta koji ce mi pomoci javite se.Hvala
 
Član
Kao prvoslaba ti od svega vajda osim da ga nalupaš što ti ne bih savjetovao pošto je u pitanju maloljetnik. Pokušaj preko fb saznati gdje živi i ko su mu roditelji. Kontaktiraj školu i njegove roditelje i malo zaprijeti policijom i noinama. Policija će zasmetati više roditeljima, a novine direktoru škole. Izborna je godina.
Usput daj link prema njegovom PIK profilu.
 
Član
Kako vise ljudi to ne razumiju,ne moze se mijenjati preko pika nista,moze ako poznajete osobu..

Da se vratim na slucuj,najbolje je roditeljima reci,naci broj mobitela od njih i fin oreci policija ovo ono i gotovo ;)..

p.s:Uvijek se naravno razocaram kao i ti kad cujem nesto ovakvo i znam da ti je tesko ali jbga,valjda ces naci rijesenje..pozz
 
Član
Javna Ustanova Prva Srednja Škola Dr. Husein Džanić. Tebi izgleda komp služi samo za igrice i PIK :(
 

ALN

Član
Druže trenutno sam pod stresom nije mi nidočega dok se malo smirim pa ću veceras sagledat situaciju i odlučit šta uraditi.
 
Član
Sada odeš na BH telecom nađeš adresu škole i brojeve porodica koje se prezivaju kao mali krimos i nazovi na broj na kom je vlasnik žena i pitaj.
Predstavi se da si iz nekog udruženja obrazovanje gradi BiH ili slično i pitaj gdje živi i na koji broj.
 
Član
Nadji kontakte od roditelja i prvo porazgovaraj sa njima ljudski.Reci im da ces ih prijaviti policiji i tuziti.Posto je on maloljetnik njegov staratelj je odgovorna osoba.Onda odluci sta ces dalje.
 
E ja ne mogu da vjerujem da se ovo jos desava :S Pa ljudi dragi kad dobijete kutiju imate pravo da je otvorite da vidite sta ste dobili prije svega , ne moze ti neko poslati ciglu regularno preko poste a da ti mislis da je unutra mobitel. Ja sve svoje posiljke otvaram i provjeravam stanje znaci ako nije stvar u stanju kakvo je opisano vratim i cao ba. Ne letite na te povoljne oglase i mislite da cete dobro proci posebno sa tim mobitelima. I ako si ti vec slao prvi posiljku trebao si reci liku iz poste da provjeri sta je u kutiji , ja ne znam kakva je to toliko neodgovornost da uzmes samo paket i nastavis. Ja bi tuzio firmu preko koje sam slao jer ako oni ne provjeravaju sta im neko daje u ruke mozes li onda i drogu dilat preko poste?
 
Ibrahima Mržljaka 23, Velika Kladuša, BiH
Telefon
037 770 043
Fax
037 770 043
Mobilni
061 159 647

Ili sjedeš i dolje i nađeš ga, nisu male pare, s roditeljima, ponesi papire i taj tel i dokaži ako ništa odi u policiju ir eci da ti je iznudio 300KM.
 

ALN

Član
Našao sam neke ljude koji poznaju veoma dobro Veliku Kladušu pa će sutra potraziti ovog momka.
 
Član
nema od tog nista, sve i kad dodjes do roditelja i tog momka onvjednostavno moze rec da ti lazes i da je on poslao pravi mobitel.
i tu je kraj price
 
Član
sumnjam da su mu i roditelji cemu ako je on ovako naucio a tek postao, ali pokusaj prvo preko njih, takoder potpisujem sto je dragon rekao ne znam kako vi poslujete tako nacoravo, ako nije sto si trazio vratis i to je to
meni se jedno tako desilo ali sam vratio proizvod odmah cim mi je posta pokusala da preda, znaci nije po dogovoru i to je to, neka dalje poste rade svoj posao, oni to vjerovatno mogu i krivicno da terete klijente koji se sluze prevarama
 
Top