presvlacenje neba i vrata golf 2.

presvlacenje neba i vrata golf 2.

Član
Kakav materijal koristiti da bi presvukao nebo i tapacir na vratima koji tekstil ljepilo?
Nemam iskustvo sa tim pa bi volio to odraditi,jer prilicno je sve pozutjelo.
 
Član
Ja sam radio sa eko kozom nije lako ali se da raditi,lijepilo sam koristio neostik,a mozes koristiti i sintelan,ima uzet i platno za nebo,ima malospuzve na ebi mozes i sanjim raditi ali ako vec radis uradi sa eko kozom...poz
 
Legend
i ja sam u problemu sa nebom :icon_smile: i bas ovih dana sam u potrazi za nekim materijalom, nasao sam na jednom mjestu eko kozu 11km kvadrat pa sam kontao ili kakvim plisanim platnom presvuci, a gdje se ima uzeti to ljepilo neostik
 
Član
bolje uradit u eko kozu lakse za odrzavat. samo namezes krov i tapacirung ljepilom pa ostavis malo da se osusi neki 10 min.i polako prvo pocni sredinu ljepit pa tek na kraju strane. a neostik ima skoro svugdje pogledaj u boje i lakovi ko drzi trebo bi imat
 
Legend
moram to rijesiti ovih dana kod mene neko skinuo platno ostalo plastika i ofarbao u neku sjajnu crnu nigdje veze ko mi god sjedne u auto zajebava me :icon_smile:
 
Član
sory za off,u Fabie na vratima fabrički platno bude,kako bi se eko koža mogla zaljepiti za platno da izgleda kao na ovoj slici
(žuti dio na vratima).

S0-Worthersee-2010-Skoda-Fabia-et-Octavia-RS-180740.jpg
 
Član
dario20 je napisao(la):
bolje uradit u eko kozu lakse za odrzavat. samo namezes krov i tapacirung ljepilom pa ostavis malo da se osusi neki 10 min.i polako prvo pocni sredinu ljepit pa tek na kraju strane. a neostik ima skoro svugdje pogledaj u boje i lakovi ko drzi trebo bi imat
zavisi od sobne temperature.. ja sam cekao 2 minute i gas ;)
 
Član
i mene to zanima kako na platno uraditi eko kozu jel i ono neostikom il se sije...ja bi htio u mk2 golfa tapacirunze da uradim u crnu eko kozu...;)
 
Član
soffa je napisao(la):
i mene to zanima kako na platno uraditi eko kozu jel i ono neostikom il se sije...ja bi htio u mk2 golfa tapacirunze da uradim u crnu eko kozu...;)
moras platno skinuti, ocistiti ostatke ljepila i ocistiti prasinu. Posto je nebo velik komad za uradit odjednom moras dio po dio. Najlakse ti je na tri dijela podjeliti i lagano ;)
 
Član
[/quote]
moras platno skinuti, ocistiti ostatke ljepila i ocistiti prasinu. Posto je nebo velik komad za uradit odjednom moras dio po dio. Najlakse ti je na tri dijela podjeliti i lagano ;)
[/quote]

;) sve vam je covijek objasnio :cool:
 
Član
stefan je napisao(la):
i ja sam u problemu sa nebom :icon_smile: i bas ovih dana sam u potrazi za nekim materijalom, nasao sam na jednom mjestu eko kozu 11km kvadrat pa sam kontao ili kakvim plisanim platnom presvuci, a gdje se ima uzeti to ljepilo neostik


Imas jaro uzeti neostik na skoro svakom mjestu gdje se prodaju boje i lakovi i slicno..... potrazi ;)
 
Član
kod mene je prob da se platno neba pocelo da odlijepljuje tj prave se veliki mjehuri u zadnjem dijelu auta..vjerovatno je auto bilo na hemijskom ciscenju pa su hemikalije unistile lijepilo...
sad pitanje je trebam li skinuti nebo i cijelo platno odlijepiti pa lijepiti ponovo ili postoji mogucnost da se bez skidanja zalijepi.. :icon_question: :icon_question:
 
Član
Dzevy je napisao(la):
kod mene je prob da se platno neba pocelo da odlijepljuje tj prave se veliki mjehuri u zadnjem dijelu auta..vjerovatno je auto bilo na hemijskom ciscenju pa su hemikalije unistile lijepilo...
sad pitanje je trebam li skinuti nebo i cijelo platno odlijepiti pa lijepiti ponovo ili postoji mogucnost da se bez skidanja zalijepi.. :icon_question: :icon_question:
mozes bez skidanja "popraviti" samo manju povrsinu ali nesto vecu ili eventualno citavu nemozes.
 
Top