Prestala proizvodnja i Opela GT

Prestala proizvodnja i Opela GT

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
opel%20gt%2033333333333111.jpg

Kako piše holandski sajt Autotelegraaf.nl, skoro istovremeno sa prestankom proizvodnje Opel Tigre (o tome više OVDE), u Americi je stopirana i proizvodnja Opelovog roadstera sa zadnjim pogonom – modela GT.

To znači da je ovaj rođak Saturna Sky na tržištu proveo manje od tri godine, a naslednik nije u planu.

Ipak, za fanove ovog dvoseda tu je i dobra vest. Naime, Opelovi dileri u Holandiji rasprodaju zalihe GT-a, pa popusti idu do 7.000 evra.

Podsećanja radi, Opel GT je tokom Salona automobila u Ženevi 2007. godine izabran i za kabrio godine (tu odluku je doneo žiri sastavljen od 21 auto novinara i stručnjaka iz 12 zemalja).

Opel GT inačle pokreće 2,0 litarski turbo motor sa 194kW/264KS i 353 Nm obrtnog momenta, što je dovoljno da 1395 kg težak i 4091 mm dugačak auto od 0 do 100 km/h ubrza za 5,7 sekundi i postigne maksimalnih 230 km/h.
 

MTR

Član
e dule ovo nisi trebao postat , steta za gasenje ovakve vozilice , steta:icon_cry:
 
Član
ne svidja mi se sto mu je krov onako glupav i manuelni i skoro nemoguce ga je skidat i stavljat...
 
Član
Zato i jeste "roadster", a ne "cabrio", a za ovo auto imam neutralno misljenje... ljepsi mi je bio onaj stariji, ovdje nesto sve neskadno... po meni...
 
Volim Opel, ali brate nek' su prestali s proizvodnjom ovih gay auta... treba to sve "pogasiti"... TT-a, SLK-a itd itd... :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top