Prerada motora 1.9 SDI na 1.9TDI

Prerada motora 1.9 SDI na 1.9TDI

fahrudin95 zanima me da li radili ista na tom planu prerade motora,
ja sam vec pisao u jednoj temi o ovoj preradi ali mi se cini da je nisi procitao
koliko vidim po bosh pumpi kod tebe( 1Y ) 1.9 D motor od 47 kw kao kod mene sto je bio a ne SDI
ovo je ta poruka koju sam pisao

Lijep pozdrav raja, citao sam ovu temu davno i odlucio sam ugraditi turbinu i intercooler u golfa 3 1.9 D 47 kw. motor je generalno uradjen i do 100km/h je isao 18 sec
Prvo sto sam kupio je bila turbina orginalna od golfa 3 55 kw oznaka K03 placena oko 80 km
Drugo, otisao sam na otpad i nasao td motor i kupio usisnu izduvnu granu i ostale stvari potrebne da turbinu ubacim to sam platio 40 km
Nakon sto sam sve spojio i ustimao gdje sam imao dosta prepravki pogotovo oko odvoda ulja iz turbine konacno je bilo dobro.
testiranje nakon ugradnje turbine je iznosilo 100km/h za 13.5 sec.
Kupio sam intercooller od saaba 9000 cijena 40 km koji tacno dimenzijama uklapa se ispred prednjeg hladnjaka gdje je i ugradjen i spojen crijevima koje sam kod kuce nasao. Nakon stelovanja bosh pumpe da daje maximalnu naftu auto ide 10,8 sec do 100km/h.
Turbina je podignuta sa 0,6 na 0,8 bara.
Bosh pumpu i dizne nisam mjenjao ali imam u planu jer vise naftu ne mogu odvrnuti to je njen maximum.
Sa takvim sklopom sam do sada presao 30 000 km i nisam imao problema osim lamele koju sam poderao brzo.
Potrosnja je 5 litara na otvorenom po gradu oko 6 litara zavisno od voznje.
Kad budem imao vremena poslikati cu vam.
Koliko sam kw dobio neznam ali ja sam prezadovoljan.
druze tdi 110ks ide tako nekako do 100km/h pa odvadi malo, ja sam imo dvicu sa 1.9 TD+ic motorom, isto je dignut pritisak, pojacana pumpa, ubacen laksi zamajac, IC ispred hladnjaka i isla je 11sec do 100
 
Član
druze tdi 110ks ide tako nekako do 100km/h pa odvadi malo, ja sam imo dvicu sa 1.9 TD+ic motorom, isto je dignut pritisak, pojacana pumpa, ubacen laksi zamajac, IC ispred hladnjaka i isla je 11sec do 100


Ja cisto sumnjam da je mogao ici za 10.8s do 100km/h, jer TDI 90konja kad se ubaci u dvicu ide za nekih 10+ do 100km/h, a i trteba dodati malo na to gdje je boshpumpa odvrnuta na naximum i potrosnja po gradu oko 6L :D pa toliko haman ne moze obicni 1.9D trositi po gradu u koga je nastelana normalno boshpumpa, a kamoli kad je stavljena turbina na motor i odvrnuta boshpumpa na max da daje naftu :)
 
Ajde inžinjer, objasni mi što si ga olakšavao.
nisam inzinjer nit mehanicar,malo laksi zamajac dobio sam na poklon od druga sto je imo auto otpad, imo je dosta dijelova za golfove
od obicnog 1.9D sa 47kw je fino digo poslije stimanja pumpe,turbine... davno je to radjeno tako da sam vise i zaboravio
golf mk2 1.9TD+IC
slabo sam starto jer sam kreto sa makadama i nisam iso u crveno
 
Top