Preporuka za kupovinu automobila

Preporuka za kupovinu automobila

Pozdrav svima,volio bi čuti svačije mišljenje,bit će nam od koristi...

Potrebno nam je auto u/na koji mogu natrpati 300-400kg+160kg(2 čovjeka). Znači to bi bio neki karavan, e sada mi bi voljeli da bude neki pouzdan motor koji malo trosi,ako je VW da to bude 66kw jer ne treba za jurcanje ili ako je neki drugi proizvođač da bude dobar motor,maksimalno kubikaza 1.9 i da je dizel. Da je do 6500KM jer bi se jos uložilo na njega. 1998+ godište...

Znaci karavan da moze izdržati tereta,a da je motor i limarija pouzdana.

Auto se ne bi koristilo cijelo vrijeme za prevoz nego 2-3 puta mjesečno,a tokom godine bi se koristio po gradu dnevno 15-tak km i s njim bi se 2 puta godišnje išlo na putovanje oko 250 km,tako da nije potrebno previše jako auto,nego izdržljivo i da je jeftinije za održavanje...

Ovo mi je za rodjaka,da ne pravi profil radi ovog samo
samo.. Hvala lijepa unaprijed svima...
 
Član
Ovaj sivi passat je dobar , volan mu pukao iako je vec jednom presvucen bio :D

Ma druze , nemas tu puno sta misliti , svak ce nuditi nesto , najbolje je uzeti auto neko koje ima fine opreme , bar po meni ;)
 
Sta kazes na ovo ? Moj komso kaze redovan servis i nema mu smrti i plus malo trosi.
http://www.olx.ba/artikal/18551349/vw-sharan-1-9-tdi-2002-god-automatik/
Malo iznad njegovog budžeta je,on ima 7000, vidio sam jednog 5800 i jako mi se svidio pa preporuču mu da ih bolje pogleda...


Vjeruj to sam mu i ja rekao,samo ne znam da li je bolji passat ili 4-vorka za tereta...
 
Član
Malo iznad njegovog budžeta je,on ima 7000, vidio sam jednog 5800 i jako mi se svidio pa preporuču mu da ih bolje pogleda....
Pa dobro, ali sto se tice tolikog tereta nece se pokajati i plus su pouzdani jer ovaj moj komso ga voza vec 7 god i sve je u redu. Odmah da se zna ne mislim na tacno ovog vec opcenito na VW Sharana
 
Reno(Laguna,Megan),Ford (Focus) i Pezo (307) ja msm da nisu dovoljno kvalitetna za veci teret ? Cuo sam isto da Ford ima skroz losu limariju,a da Renou brzo odlazi turbina i elektronika,a za Pezoa ne znam bas previse,sta vi mislite o tome ?

Do sada su glavni favoriti Passat 5 (karavan) i VW Sharan !!!

A sta mislite za GOLF 4 kako bi on sluzio posto su kod njega servisi jeftiniji i lakse odrzavati ?
 
Član
Reno(Laguna,Megan),Ford (Focus) i Pezo (307) ja msm da nisu dovoljno kvalitetna za veci teret ? Cuo sam isto da Ford ima skroz losu limariju,a da Renou brzo odlazi turbina i elektronika,a za Pezoa ne znam bas previse,sta vi mislite o tome ?

Do sada su glavni favoriti Passat 5 (karavan) i VW Sharan !!!

A sta mislite za GOLF 4 kako bi on sluzio posto su kod njega servisi jeftiniji i lakse odrzavati ?

Brate za pola tone tereta golf 4 ja msm da ipak nije, treba ti karavan ili caddy, ipak auto treba da vuce teret od pola tone kako si napisao.
 
Top