Preporuka benzin pumpa

Preporuka benzin pumpa

Član
Moze jedan savjet ako neko zna dal valja i koja da se stavi jaca benin pumpa na golfa mk2 gti 16v????hvala unaprijed
 
Član
dado gti je napisao(la):
Moze jedan savjet ako neko zna dal valja i koja da se stavi jaca benin pumpa na golfa mk2 gti 16v????hvala unaprijed

sve zavisi sta smatras "jacom" pumpom,
ne postoji "jaca" pumpa,
postoji samo pumpa sa vecim nominalnim pritiskom a ako si na to mislio onda je mozes staviti bez problema jer na motoru na K glavi imas regulator pritiska koji ce regulisati zeljeni pritisak! Bitno je samo da ne stavis pumpu sa manjim pritiskom!

Ako ces moj savjet otidji i kupi novu pumpu benzina,jer polovna pumpa benzina ako je stajala par dana i osusila se nemoze valjati nikad! Ako zelis da ti auto ide a valjda zelis jer vozis 16v GTI onda u radnju 100 i kusur markica i vrati osmjeh na lice!

Eh da i trazi pumpu od 6,5bar!
 
Član
Da na veci pritisak sam mislio,a ide ova stara jos samo odjednom se zacuje ono zzzzz i auto trzne nista strasno,mozdaje do kabla il tako nesto al svakako sam mislio uzet sa vise bari.znaci 6.5 ce biti dovoljna?
 
Član
dado gti je napisao(la):
Da na veci pritisak sam mislio,a ide ova stara jos samo odjednom se zacuje ono zzzzz i auto trzne nista strasno,mozdaje do kabla il tako nesto al svakako sam mislio uzet sa vise bari.znaci 6.5 ce biti dovoljna?
mislim da nemozes nigdje ni naci pumpu koja ima veci pritisak od 6,5bar
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
dado gti je napisao(la):
Moze jedan savjet ako neko zna dal valja i koja da se stavi jaca benin pumpa na golfa mk2 gti 16v????hvala unaprijed

sve zavisi sta smatras "jacom" pumpom,
ne postoji "jaca" pumpa,
postoji samo pumpa sa vecim nominalnim pritiskom a ako si na to mislio onda je mozes staviti bez problema jer na motoru na K glavi imas regulator pritiska koji ce regulisati zeljeni pritisak! Bitno je samo da ne stavis pumpu sa manjim pritiskom!

Ako ces moj savjet otidji i kupi novu pumpu benzina,jer polovna pumpa benzina ako je stajala par dana i osusila se nemoze valjati nikad! Ako zelis da ti auto ide a valjda zelis jer vozis 16v GTI onda u radnju 100 i kusur markica i vrati osmjeh na lice!


Eh da i trazi pumpu od 6,5bar!


Al galone konkretno bas na ovom golfu me zanima gdje je taj regulator pritiska na K glavi ako znas ili imas neku slikicu.Dakle 139 ks gti duja.A dado oko 5 i po bara ti je dovoljno ja mislim za taj motor.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
dado gti je napisao(la):
Moze jedan savjet ako neko zna dal valja i koja da se stavi jaca benin pumpa na golfa mk2 gti 16v????hvala unaprijed

sve zavisi sta smatras "jacom" pumpom,
ne postoji "jaca" pumpa,
postoji samo pumpa sa vecim nominalnim pritiskom a ako si na to mislio onda je mozes staviti bez problema jer na motoru na K glavi imas regulator pritiska koji ce regulisati zeljeni pritisak! Bitno je samo da ne stavis pumpu sa manjim pritiskom!

Ako ces moj savjet otidji i kupi novu pumpu benzina,jer polovna pumpa benzina ako je stajala par dana i osusila se nemoze valjati nikad! Ako zelis da ti auto ide a valjda zelis jer vozis 16v GTI onda u radnju 100 i kusur markica i vrati osmjeh na lice!


Eh da i trazi pumpu od 6,5bar!


Al galone konkretno bas na ovom golfu me zanima gdje je taj regulator pritiska na K glavi ako znas ili imas neku slikicu.Dakle 139 ks gti duja.A dado oko 5 i po bara ti je dovoljno ja mislim za taj motor.


evo ovako izgleda s tim sto moze biti i sjajan ili sive boje,a nalazi se tacno na kucistu zracnog filtera gdje je K glava postavljena pa otprilike kad stanes ispre auta i gledas iza kucista negdje onako ispod onog usisnog crijeva koje ide prema klapni gasa

images
 
Član
dado gti je napisao(la):
A mozel se preko toga stelovat potrosnja il da bolje ide il nesto slicno?

hahahah
eh nemoze :)

al moze na drugom fazonu ako imate 1.816v KR sa orginalnom instalacijom,
postoji nesto sto se zove WUR modifikacija, WUR=Warm up regulator,proguglajte malo pa cete naci o cemu se radi,u susutini najveca mana KR masine je da joj u visocijim obrtajima malo zafali goriva,uzimajuci u obzir da su dizne i pumpa vijekovima stare :) ali ta modifikacija nije bas namjenjena za nadoknadjivanje starih dizni i pumpi,vec nakon nekih prerada recimo glave usisa ili izduva da se dovede malo vise benzina u motor na visocijim obrtajima kako motor nebi izgorio od presiromasne smjese!
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=58I2Cd1kszA&feature=youtube_gdata_player
Evo nasao sam nesto.ovo je dobro kolko sam razumio moram se raspitat gdje da kupim to i jos da odradim usis i eto.
 
Član
dado gti je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=58I2Cd1kszA&feature=youtube_gdata_player
Evo nasao sam nesto.ovo je dobro kolko sam razumio moram se raspitat gdje da kupim to i jos da odradim usis i eto.

po meni bi bilo pametnije da prvo ulozis pare u novu benzinsku pumpu i dizne pa tek onda da radis tuning jer sve je to uzalud ako dizne kapaju,a kapaju sigurno nakon tolikih godina ako nisu nikad zamjenjene,vjeruj neces prepoznati auto nakon nove pumpe i novih dizni!
 
Član
Ja znam to tako ce i bit mislio sam sam motor,mislim sto god bude trebalo da se izmjenja procisti ocisti i sve to.uskoro cu pocet da radim ima dosta posla oko njega pacu da stavim sve tu na forum da vidite sta i kako ide.a tebi hvala na avemu imas pice kad se vidimo.;)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
po meni bi bilo pametnije da prvo ulozis pare u novu benzinsku pumpu i dizne pa tek onda da radis tuning jer sve je to uzalud ako dizne kapaju,a kapaju sigurno nakon tolikih godina ako nisu nikad zamjenjene,vjeruj neces prepoznati auto nakon nove pumpe i novih dizni!
;) Amen,to i ja moram uraditi.
 
Član
Ljudi znate li vi da nova Bosch Pumpa vw broj 191 906 091 H ili Bosch broj 0 580 254 033 je jedna od boljih pumpi od 120 litara po satu protoka i takodje zahtjeva cijenu od 350KM pa na gore!:icon_eek:

Bosch dizne su 200KM pa na gore za set!

Postoje kineske kopije pumpe i dizni ali nevaljaju ku*cu

Uime toga ja bih radije provjerio pumpu i dizne da vidim kakve su prije nego sto bih potrosio nekih 550-600KM i da opet budes u istoj situaciji sa istim problemom.

Nezaboravi da ima i pumpa u rezervaru koja salje gorivo u karnister u kojem lezi glavna pumpa

Takodje kad je filter goriva zadnji put zamijenjen? On je veoma vazan za kolicinu protoka goriva od kojeg K-jet ovisi 100% da radi kako treba

Ako hoces da pronadjes problem prvo kreni od struje i provjeri dovod struje na obje pumpe, posebnu paznju skreni Releju pumpe koji zna crknuti i slicni su simptomi koje si ti opisao

Dok auto radi moras imat 12.5V ili cak malo vise, ispod 12v ni slucajno

Ako je struja u redu onda provjeri pritisak goriva iz pumpe.
U K-jet sistemu postoje dva pritiska koja moraju biti provjereni i nastimani da sve funkcionise kako treba
Nominalni pritisak koji dolazi iz pumpe i kontrolirani pritisak u distributeru K-glave koji kontrolise WUR
Ovaj pritisak je kritican da bude kako treba jer on kontrolise hod tanjira koji podize usis zraka i diriguje kolicinu goriva koje dizne ubrizgavaju.
To se provjerava izmedju WUR-a(vec objasnjeno) i K glave
Ko nezna kako ovo nastimati i nema odgovarajuci aparatus za mjerenja pritiska goriva za K-jet onda ce ti samo sjebati stvari!

Dizne je lako provjeriti dali fino pod pritiskom bacaju benzin i dali kaplju kad se motor ugasi

Povuci diznu iz glave, ubaci u napola odsjecenu plasticnu flasu i upali motor, radice na 3 cilindra bez problema, daj gas rukom i gledaj u kakvom obliku je smrk iz dizne, mora biti fin okrugli smrk a ne u linijama

Kad ugasis motor dizna se treba zatvoriti i nesmije kapati

Provjeri sve cetiri dizne, sve moraju imati isti oblik smrka kao i protok

To se moze provjeriti istim putem kad provjeravas oblik smrka. Stopuj 60sek od paljenja motora i neka ti neko pomogne da cuva gas na 2000 obrtaja. Zabiljezi koliko je benzina iscurilo u flasu i tako provjeri ostale 3. Ako neka dizna baca manje znaci da je zaprljana.

Nemoj me shvatiti pogresno, neodgovaram te da kupujes nove dijelove, lijepo je zamijeniti za nove dizne i pumpu i bices siguran da su 100% ali prvo provjeri svoje i ako su u redu ustedi pare ;)

Ako mozes naci nekoga ko ima sav alat za K-jet i hoces da ga nastelujes javi mi i napisacu ti detaljno kako se moze nastimati WUR da K-jet radi optimalno;)

Znaci ovako

1---- provjeri napon struje na obje pumpe
2-----zamijeni filter goriva
3-----Provjeri dizne za oblik smrka, kolicinu protoka i za zatvaranje

Ako je sve uredu ovdje tek onda nadji nekoga ko zna nastimati k-jet kako treba i niko drugi!

Sa srecom:cool:
 
Član
Sambo je napisao(la):
Ljudi znate li vi da nova Bosch Pumpa vw broj 191 906 091 H ili Bosch broj 0 580 254 033 je jedna od boljih pumpi od 120 litara po satu protoka i takodje zahtjeva cijenu od 350KM pa na gore!:icon_eek:
Znam,jucer sam i ja tu tuznu vijest saznao u obliznjim autodjelovima :icon_mad:
 
Top