Premijera za Carver One u Ženevi

Premijera za Carver One u Ženevi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
CT2.jpg


Na Ženevskom salonu automobila biće predstavljeno izuzetno zanimljivo vozilo pod imenom Carver. Radi se o trotočkašu sa ugođajem i brzinom koju pruža motocikl, a sigurnošću i stabilnošću automobila.

Specijalnost Carvera jeste DVC sistem, odnosno sistem dinamičke kontrole vozila. DVC sistem će kontrolisati stepen naginjanja vozila kroz krivine u zavisnosti od brzine vozila. Pri malim brzinama u krivinama sistem će držati vozilo u skoro uspravnom položaju, ali će dozvoliti naginjanje od 45 stepeni pri velikim brzinama. Prema proizvođaču ovo će omogućiti Carveru da prolazi kroz krivine brzinom jednog Ferrarija.

Cf3_.jpg


Motor ovog vozila omogućava maksimalnu brzinu od 184 km/sat, dok prosečna potrošnja ostaje na pristojnih 5,8 litara na 100 km. Carver pokreće maleni, četvorocilindrični turbo motor sa 68 Ks i maksimalnih 106 Nm obrtnog momenta koji se isporučuju na zadnja dva točka. Zahvaljujući težini od 670 Kg, postignut je odličan odnos od 100 KS po toni. Rezultat je ubrzanje od 8,2 sekunde do 100 km/sat, što je respektabilna, ali ne i fascinantna cifra.

CT1.jpg


Upravljački sistem se sastoji od prednje viljuške sa hidrauličnim sistemom ogibljenja, koji je povezan sa 17" točkom. Pozadi je Mcphaerson sistem ogibljenja sa dva 15" točka koji imaju mogućnost upravljanja. Enterijer Carvera je obogaćen sa MP3 CD playerom, GPS navigacijom i prostorom za odlaganje stvari od aluminijuma. Carver One će se naći u prodaji po ceni od 45.000 dolara u SAD, odnosno 28.000 funti u velikoj Britaniji.

carver_small.jpg
 
Vjeroval ili ne ovo sam ja odavno vidio, testirali na DSF-u kako je looooooodo. Navintas ga u krivinu on se sam krivi jao bolesti
 
Član
Gledo sam i ja to na DSF ali nije to bilo davno prije jedno 15-tak dana je bilo al tek sad ima premijeru ustvari imat ce.
 
Sviju mi podavno sam ja gledao. Po gradu onaj lik vozi. Ako nema i godina dana. a to neznam za premijeru znam da je podavno prikazano
 
Član
-=CeR@=- je napisao(la):
Sviju mi podavno sam ja gledao. Po gradu onaj lik vozi. Ako nema i godina dana. a to neznam za premijeru znam da je podavno prikazano

To sto si ti gledo to je bio mercedesov, a ne ovaj, isto je uradjen kao i ovaj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top