Prelude BB9

Prelude BB9

Pred nekih mjesec, dva uzeo Ludu i uspješno odvalio 5000 km te je sad došlo vrijeme da ju i predstavim !

Dakle
Prelude,1997. godina, 2.0 + Atestiran LPG (nažalost, nije direkcija, ali jbg.. šta je tu je)
ABS + Servo + Zračni + Klima (netko je napravio da je poluautomatska - i svaka mu čast)
Dvjestotinjak tisuča sa zavidno očivanim interijerom i oku ogodnim exterijerom
Lipovi
Zadnji Wing od ITR-a je demontiran
Spušten: H&R opruge
Potamljena zadnja bočna stakla i djelomično zadnje
4-2-1 ispuh

Bilo nekih sitnica za riješiti nakon kupnje, to se obavilo, ostalo izmjeniti još koji potrošni dio i to je to !

Pošto sam prije lude vozio civica sedana (vozim ga još, ali jako rijetko) dajem si za pravo da povučem paralelu između ta 2 auta (ako se može uopće povući)
dvije potpuno drugačije hondine filozofije iz kasnih 90tih
Luda daje dojam puuno luksuzijeg, udobnijeg, večeg i masivnijeg auta (bar kad se priča o putnicima naprijed)..ali civic i dalje ostaje auto za agresivnu vožnju ! dakle, luda za čilanje/kruzanje i tu namjenu sasvim fino i uglađeno obavlja u kombinaciji sa dosta momentnijim 2.0 motorom naspram onog 1.5 ekonomičara iz Civica ! Precizniji volan, položaj sjedenja, udobnost, tišina.. sve je na strani lude ! Civicu bi dao veliku prednost u ekonomičnosti i agresivnoj vožnji s puno bržih zavoja, tu luda - bar ova moja, nema šta tražiti !
Ima jedan ogroman minus - kočnice ! Trome, lijene, pregrijem ih skoro pa odma, ali jbg. opet kažem za čemanje je Civic !

Potrošnja:

Slka kad je došao do mene:



wingy.jpg


pa malo bez wing-a

bezwinga.jpg


Malo smo luftove poštelali:

luft2.jpg


twisterm.jpg


luftovi.jpg


garaa7.jpg


Kočnice prednje odradio: (TRW disk + TRW pločica)

kocnice1.jpg
diskovi.jpg



I onda malo poziranja:

gorevm.jpg
lipdz.jpg



cooltu.jpg
dugai.jpg



civicluda3.jpg
civicluda2.jpg



civicluda1.jpg


U međuvremenu prodao zadnji lonac (twister) , bio mi preeprotočan... montirao jap fi100 ATD (Sl. Brod) - slike zaklejim kad poslikam

U planu je detaljno pregledat ovjes jer tu neko nekog hebe, da prostite, imam pun klinac poskakivanja na neravninama, bježanje zadnjeg kraja u dugim sporim krivinama, pokušavam doći do eibach opruga, mislim da ću i amortizere morat prepakovat, možda su i seleni u kujcu, ali otom potom

sve u svemu.. uz tih par problemčića oko ovjesa (što valjda svatko nebi niti primjetio, al jbg. picajzla sam u tim stvarima) auto je beba..
 
Član
Lijepa prelude,ja sam imao nekad onu stariju iz 86,bila je stabilna za nepovjerovati,
znao sam sa 120kmh ulijetati u baš oštre krivine,jednom moto skoro puni na 130 uletio u makaze i ništa prođe od šale,
niko je nije mogo pratiti u krivinama ,a neznam kako su tu uradili zadnju seriju ona moja mi se baš sviđala,nek je sa srećom ;)
 
George je napisao(la):
Dobra pila kolega čuvaj je :cool: koliko ps?


Hvala !
nažalost, ona naj slabija iz ponude: samo 133


B.M - Floyd je napisao(la):
Fino fino :cool::cool: Meni je ljepsa sa Wing-om a ti kako hoces :)

jbg stari.. sto ljudi sto čudi ! 100 žena, 200 sisa

i meni je jedan dan bolja sa, drugi bez.. još sam jebena vaga u horoskopu !
LOL



olivermx3 je napisao(la):
Dobra svaka cast....
Hvala, hvala


OmO je napisao(la):


Hvala ! ;)


Trozic je napisao(la):
Lijepa prelude,ja sam imao nekad onu stariju iz 86,bila je stabilna za nepovjerovati,
znao sam sa 120kmh ulijetati u baš oštre krivine,jednom moto skoro puni na 130 uletio u makaze i ništa prođe od šale,
niko je nije mogo pratiti u krivinama ,a neznam kako su tu uradili zadnju seriju ona moja mi se baš sviđala,nek je sa srećom ;)

gle, ja sam navikao na Civica, sa stvarno Top ovjesom i špurom, Looda mi je malo teška, ali idem i njoj ovjes malo doradit i vjerujem da će biti i ona kao žvaka na cesti !



EE9 je napisao(la):
Dobrodošao "Hondaš"....i btw, auto ti je totalno bezveze! :D

HVALA ti kolega ! totalno Bezveze :D


Stamba_EG je napisao(la):
predobra je :) steta sto ih nema puno kod nas,ovaj mi je model bas po ukusu :) srecno u nastavku ;)

je, auto je stvarno pojava, 15 godina, a još uvijek nekako "moderan" !
a i rijetke su za popizdit pa im i to možda daje neku dozu liijepote



namikbh je napisao(la):
Koliko god konja da ima,malo joj je. ;)
Odličan izbor auta :cool:

upravo tako, s vremenom navikneš na sve.. ovo je kupljeno prvenstveno za čilanje, tak da ovaj "motorič" tu funkcuju obavlja bez beda :)



ArminM je napisao(la):
dvije jako dobre honde, svaka cast na vozilicama:cool:

THX ! ;)
 

EE9

Član
matija0610 je napisao(la):
HVALA ti kolega ! totalno Bezveze :D

"Nema na čemu" kolega...moja je bila još "bezveznija"! :D

P.S.
Nek' te dugo, dugo služi bez problema i puno sretnih "mpg"! ;-)
 
Top