Prelude.. BA4

Prelude.. BA4

ekipa, pozz
Došli buraz i ja do neke love, a usput skužili dobar primjerak na njuškalu, pa ono, pogledali se dvaput i to je bilo TO !

sjeli u auto, spucali do međimurja i uboli još jednu hondicu..još jednu ludu, ovaj put 3. generaciju, i to crvenu (priča se da su najbrže)
uz nju dobili na poklon još jednu okaštrljitu crnu, ali sa jako malo km i "pravim" motorom, te j**enim 4WS ovjesom

dakle,
crvena: 1991 god. 280000 km, 2.0 dual karb + atestiran plin, 109 ponija (taman da buraz može voziti - mladi vozač, jel) , regana godinu dana, spuštena !
crna: 1990 god 140000 km, 2.0 16V DOHC 140 konjeva + 4WS (bit će donor dijelova za crvenu)

4WS je naravno prebačen na Crvenu, unutrašnjost je mint, ovjes je utegnut bolesno, na limariji ima posla, ali o tom potom

Planovi:
maknut boju sa zadnjih lampi
promjeniti zadnji lonac/ ili nastavak
Ubaciti DOHC iz crne u crvenu, akcije su počele, trenutno sam u fazi pronalaženja instalacije, pošto je orginalnu prethodni vlasnik isjekao i bacio u smeče :/
odraditi limariju, ubost dobru felgu i voziti se, voziti se, samo se voziti

Civic-a sam maknio iz oglasa i dao čači
BB9 vozam ja i prezadovoljan sam
BA4 će voziti buraz, nadam se da ću i ja nekada na red, jer onih 300tinak km kojih sam napravio s njom kad sam ju vozio doma su otavili j**en dojam !
auto se savršeno ponaša na cesti, 4WS je preeeluda stvar, motor će doći na svoje..













i onda su započeli radovi: ;)/>/>/>/>/>














što sam ju više rastavljao sve sam bio bliže odluci da se komplet ogoli.. ide kompletna na pjeskarenje, slažemo ju ispočetka i nadam se kako treba
ovaj puta ! DALEKOOO smo od cilja.. ali puževim korakom "grabimo" naprijed :D
 
Član
druze ova honda ima 4WS sto u prevodu znaci motaju i zadnji tockovi kao i prednji samo na suprotnu stranu :cool: odlicna honda svaka cast
 
Član
bogzagti je napisao(la):
druze ova honda ima 4WS sto u prevodu znaci motaju i zadnji tockovi kao i prednji samo na suprotnu stranu :cool: odlicna honda svaka cast

4WS- 4 wheel steering :icon_question: Nisam znao, nešto novo se naučilo :D
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
bogzagti je napisao(la):
druze ova honda ima 4WS sto u prevodu znaci motaju i zadnji tockovi kao i prednji samo na suprotnu stranu :cool: odlicna honda svaka cast

4WS- 4 wheel steering :icon_question: Nisam znao, nešto novo se naučilo :D

i ja prvi put da čujem :icon_biggrin: bas je to dobro za parkinga itd... :cool:
 
Član
Svaka cast na autu ! Sretno u daljim radovima i cesto nas obavjestavaj kako teku. Potkrijepi to mnostvom slika, pa u konacnici u zdravlju da se vozite...
 
Legend
kako to niste znali, kod nas papci kazu 4x4 al nidje veze sa tim :D to su japanci prije furali da se zakrecu zadnji tockovi pod nekim manjim uglom da bi se povecala stabilnost auta i upravljivost..

Ugl ovo je jako lijep primjerak, sretno u nastavku radova ! :)
 
HVALA momci !

točnije o 4WS-u : ne zakreču se kotači uvijek u suprotnom smjeru, do cca 30 stupnjeva volanom idu u istom smjeru kao i prednji nakon toga, kod jačeg motanja se kontriraju... osječaj u vožnji je prokleto dobar a auto leži kao u tračnicama !

ova moja crvena ima mehanički 4WS - prednji i zadnji most su spojeni kardanom

novije 2 generacije imaju električni

btw... imam i ovu zadnju generaciju prelude, ali nažalost na njoj nemam 4WS-a, ali u planu je swapnuti ćim se ukaže prilika ;)

evo jedan primjer s neta: http://www.youtube.com/watch?v=4JCks2Ps53s
 
Član
.nOKe je napisao(la):
kako to niste znali, kod nas papci kazu 4x4 al nidje veze sa tim :D to su japanci prije furali da se zakrecu zadnji tockovi pod nekim manjim uglom da bi se povecala stabilnost auta i upravljivost..

Ugl ovo je jako lijep primjerak, sretno u nastavku radova ! :)

Znam ja druže šta je 4wd... a sada znam šta je i 4ws ;)
 
Član
Cuo sam za taj sistem ako se ne varam R34 je imao isti sistem kao i BMW 8 ali nisam znao da se i u honde ugradjivao
 
Top