Prelazak na drugu dimenziju guma

Prelazak na drugu dimenziju guma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Komšija mi ima Renault Grand Scenica 1.5 dCi 2007 g.p , na njemu su dimenzija guma 205/60 16.
E sad je pitanje da li bi mogao imati problema na tehničkom , jer je auto na Francuskim tablama , ako bi stavio 205/55 16 , jer je ta dimenzija dosta jeftinija od ove 205/60 , em je veći izbor.
Napomena da u saobraćajnoj ne piše dimenzija guma kao u njemačkoj , austrijskoj ili talijanskoj.
 
Član
Ne bi trebao imati problem. Ja kada sam sad radio prvu registraciju, samo su zabilježili dimenzije guma, ništa više.
 
Član
Gleda se kompletan prečnik točka...veći ne smije da bude, a za manji ne znam, možda i može, pogotovo jer nije velika razlika tu konkretno..
 
Član
Ma neće mjenjati colažu , jer mora kupovati feluge , a i ima senzore pritiska.
A 195/65 15 sličnija prečniku 205/55 16 , tj isto je manji prečnik točka u odnosu na 205/60 16.
 
Član
Kenno je napisao(la):
Gleda se kompletan prečnik točka...veći ne smije da bude, a za manji ne znam, možda i može, pogotovo jer nije velika razlika tu konkretno..

Ma otkada to? Što ne bi smjeo veći, pa 90% ljudi na ovom forumu stavlja veće točkove i niko nikada nije imao problem.

djordjep je napisao(la):
Ma neće mjenjati colažu , jer mora kupovati feluge , a i ima senzore pritiska.
A 195/65 15 sličnija prečniku 205/55 16 , tj isto je manji prečnik točka u odnosu na 205/60 16.

Senzori se mogu isključiti jer je to dodatna oprema.
 
Član
Ma znas sta Sve se nesto mislim (nisam siguran 100%) Mislim da na renoa i ide 205 55 :icon_rolleyes:
 
Legend
ja kad sam reg golfa bile 15-ke kaze on sto ti je tezak volan, pa reko mora biti tezak motas u mjestu, nije servo a reko vidis kolke su felge, kaze on meni pa sto nestavis normalne tockove, ja reko pa normalni su :icon_smile: nisu me nista zezali samo zapisali dimenziju, mozes bez problem staviti te 205 55 ;)
 
Član
Ma kod nas nije problem , na našim tablama bi bez razmišljanja prešo na tu dimenziju , al je auto na Francuskim tablama , pa zato pitanje da li bi bio problem prilikom tehničkog gore?
 
Član
ja mislim da nece proci sa tim gumama,jer u drzava kao sto znam osim bosne i rumunije nije dozvoljeno,, covjek iz rumuje na golfu 4 na rumunskim tablama imao 215 umjesto 225 45 17 i oni mu uzeli saobracajnu i ogromna kazna iako u saobracajnoj nepise dimenzije guma,a kmh sat bi mu lagao sa tim gumama.
 
Član
Jaro sta ces za papire i to ne znam ali sam danas malo zagledao po komsiluku - ima par scenica Uglavnom oni sto imaju 16" dimenzija je 205/55 ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top