Predstavljena Dacia Sandero Stepway

Predstavljena Dacia Sandero Stepway

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dacia-Sandero_Stepway_2010_1024x768_wallpaper_09.jpg

Francuski Renault je prošle godine na tržištu Južne Amerike i zvanično lansirao novi model Sandero Stepway, odnosno "urbano sportsko vozilo", a sada je, bez obzira na neke ranije kontradiktorne informacije, ovaj automobil ipak predstavljen (premijera na Salonu u Barseloni) i kupcima na Starom kontinentu, naravno sa znakom rumunske Dacije.
Dacia-Sandero_Stepway_2010_1024x768_wallpaper_10.jpg

Sandero Stepway je u osnovi dakle samo povišena verzija već dobro poznatog Sandera (u stilu modela kao što su Citroen C3 XTR, Ford Fiesta Crossroad, Volkswagen CrossPolo i Hyundai Getz Cross), ali uz nešto robusniji izgled (modifikovani branici, novi pragovi, klirens veći za 20 mm, proširenja blatobrana, zatamnjena kućišta prednjih svetala, svetla za maglu, krovni nosači, atraktivniji točkovi od 15 inča, hromirana izduvna cev, srebrni retrovizori i kvake na vratima plus nešto povišena pozicija vozača i metalik boje Mercury Grey, Comète Grey i Ruby Red), dok su za pogon izabrani 1,6 litarski benzinac sa 90KS i 1.5 dCi dizelaš od 70 konja (oba u paru sa manuelnim petostepenim menjačem i pogonom samo na prednjim točkovima). Benzinac inače po fabričkim podacima troši 7,6 litara goriva na 100 km, a dizelaš se zadovoljava sa 5,3 litara.
Dacia-Sandero_Stepway_2010_1024x768_wallpaper_17.jpg

Sandero Stepway 1.5 dCi postiže maksimalnih 150 km/h, do stotke mu treba 16,7 sekundi, dužina automobila je inače 4024 mm, a visina 1615 mm.
Dacia-Sandero_Stepway_2010_1024x768_wallpaper_16.jpg

U opremi se nalaze i ABS, EBV elektronska distribucija kočione sile, AFU pomoć pri naglom kočenju i vazdušni jastuci za vozača i suvozača.
Dacia-Sandero_Stepway_2010_1024x768_wallpaper_19.jpg

Ostali detalji su isti kao i kod standardnog Sandera, odnosno auto ima mesta za pet putnika, prtljažnik je zapremine 320 litara (1200 litara sa oborenim zadnjim sedištima), a garancija je tri godine ili 100.000 km.

Prodaja na većini evropskih tržišta startuje u septembru ove godine (mada će se porudžbine primati od kraja jula), dok cena još nije poznata.
 
Član
tockove vece za broj-dva i :123:
meni nije lose,za svoju cijenu,mislim inace kao model,ne znam kolika ce bit za ovaj,al ipak mislim da ce bit povoljna;)
 
BHT Ovisnik
kad sam tek vidio slike dacie auto mi je bilo fuj ovo ono,rodica ga kupila u prvoj turi sto je dosla u mostar,ni tad mi nije bio nesto,al dok sam se vozao sa njim,vozao ga i to sad mi se pravo sviđa auto,a malo para,cak sto vise da se sredit vrlo lako,ova je pravo fina,samo i ova i obična dosta visoke,a felge nisu tolko male
 
Član
Ekstra auto za te pare...Nista joj ne fali dizajnu, samo se nadam da ce cijena i dalje ostati pristupacna, jer su uveli par novih stvari...sve u svemu :cool:
 
Član
Zato sto je kvazi-terenac...nedovoljno da ide na offroad, a dosta visoko da ne bude autich...nesto u foru Skode Scout edicije, Audi allroada itd....;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top