Prednji trap, passat b5

Prednji trap, passat b5

Član
Trebao bih pomoc od nekog ko je strucnjak oko mog problema :)
Dakle, danas sam isao pokusat atestirat 18" tockove, no nisam uspio jer tocak na vozacevoj strani je vise izbacen van nego suvozacev. Znaci, suvozacev je taman u ravnini sa blatobranom dok vozacev viri van par cm.
Kolega sto mi radi optiku kaze da optika nece pomoc vec da je tu nesto problem na trapu.

Zna netko sta bi moglo bit, otprilike? Ima li nade za neki popravak il sta? :)
 
Član
Par cm razlike je ozbiljan problem. Toliko ozbiljan da je ne bih ni vozio taj auto nikako dok se to ne riješi. A možda su i felge različite...tj. različit im offset,
 
Član
Sve 4 felge su iste :)
btw. auto je kod mene 2god. i voza se bez ikakvih problema..samo eto sto zbog ovoga ne uspjevam upisat tockove..
 
I nakon dvije godine tek sad vidis da nesto nije u redu ? (osim ako ga nisi u medjuvremenu malo kucio)
Nebi bilo lose da kazes ako si imao kakvog udesa ili cak slijetanje na ivicnjak , mijenjao trap radi neceg , ustvari istoriju njegovu za te tvoje dvije godine kako je kod tebe. Kako bi to rijesili sto prije. Koliko tacno je vani u odnosu na drugi . Kako volan stoji dok ides pravo vuce li u stranu , lakse motati u jednu nego na drugu i td. ;)
 
Član
Moze biti da ti je trap ok a da je blatobran na serafima pomaknut previse unutra, mozda je auto bilo prije tebe udarano blago ili nesto slicno pa je mijenjano to i onda kad je montirano privucen blatobran unutra da bi zazori bili ok a ustvari na tockovina naprijed tek kad se poravna sa obrvom vidi koliko je vani, na obicnim tockovima se to i ne vidi toliko...
 
Moze biti da ti je trap ok a da je blatobran na serafima pomaknut previse unutra, mozda je auto bilo prije tebe udarano blago ili nesto slicno pa je mijenjano to i onda kad je montirano privucen blatobran unutra da bi zazori bili ok a ustvari na tockovina naprijed tek kad se poravna sa obrvom vidi koliko je vani, na obicnim tockovima se to i ne vidi toliko...
Da , ali za par cm 3cm da strsi hmmmm,
nebi se bas slozio. To da navuces sve bi se poremetilo. Hauba karambolka , ustvari zijevalo bi na drugim mjestima.
Ja tacno znam sta mu treba al haj da cujem prvo sta ima za reci jos o autu.
Kaze vozio g bez problema. Tu mora biti problem. (kod njeg je trag poremecen)
 
Član
@dieselman01 selman01 mozda je bukvalno mislio par cm jer ne mislim bas da je mislio bas napar cm jer to bi se vidjelo na bilo kojoj felgi par cm razlike, 3cm bi vidio da ne znam ti ja kakve budu felge na autu, a 3cm znaci da je auto usukano do daske... :p
 
Kad se gleda odpozadi trag nevalja. Moze pomaknuti zadnji most blago ulijevo da to pokrije ali neznam hoce li moci toliko. Dzaba baca pare na spuru i td. Najbolje mu je da na dizalici primjeri dijagonale , i razmak izmwdju bocnih desnih i bocnih lijevih. Razmak izmedju solja amortizera . (nezz napamet koliko treba da bude ) ako tu neje sve kako treba onda na panter. Nema druge.
Postoji mogucnost d j mijenao lafet. A cuo sam da ih ima duzih kracih. Isto za poluosovine. A znaci opet je nesto prikrio a trazi rjesenje z navedeni problem ;)
 
@dieselman01 selman01 mozda je bukvalno mislio par cm jer ne mislim bas da je mislio bas napar cm jer to bi se vidjelo na bilo kojoj felgi par cm razlike, 3cm bi vidio da ne znam ti ja kakve budu felge na autu, a 3cm znaci da je auto usukano do daske... :p
Pa ja i cekam sta ce nam jos otkriti. ;)
Kaze nema problema s autom a trazi po forumima nekog iskusnog ili nekog ko je to belaisao. A ja sam ;)
 
Član
Dakle, o autu nemam kriti :) pisem vam sto ja znam o njemu i kolko se razumijem u to.
U ovih 2god na srecu nisam imao s njim nikakvih udesa ili neko slijetanje sa ceste, udar u ivicnjak i sl.
Nije nikad vuko u neku stranu..lagano se mota u obje strane.
Sto se tog prednjeg dijela tice, u 2god. otislo mi je 3-4 ramena koja sam zamjenio novim, negdje prije promjenjena letva volana(koja je propisala). Recimo, prosle god negdje krajem ljeta sam prvi put na njemu napravio optiku(tad sam bio na 17") i bio je sav u zelenom :) s obzirom da se drkalo po ovjesu iznenadio sam se da nije trebalo 'radit' optiku.
E sad, dali je auto prije mene bio udaren i sl. ja stvarno ne znam..vjerovatno je..da to znam bilo bi mi lakse a i napiso bi vamo odma :D

Zato trazim nekog da mi preporuci sta, kako..moze li se to namjestit/popravit :) a ne da me se bzvz napada ;)
 
Poslednja izmena:
Dakle, o autu nemam kriti :) pisem vam sto ja znam o njemu i kolko se razumijem u to.
U ovih 2god na srecu nisam imao s njim nikakvih udesa ili neko slijetanje sa ceste, udar u ivicnjak i sl.
Nije nikad vuko u neku stranu..lagano se mota u obje strane.
Sto se tog prednjeg dijela tice, u 2god. otislo mi je 3-4 ramena koja sam zamjenio novim, negdje prije promjenjena letva volana(koja je propisala). Recimo, prosle god negdje krajem ljeta sam prvi put na njemu napravio optiku(tad sam bio na 17") i bio je sav u zelenom :) s obzirom da se drkalo po ovjesu iznenadio sam se da nije trebalo 'radit' optiku.
E sad, dali je auto prije mene bio udaren i sl. ja stvarno ne znam..vjerovatno je..da to znam bilo bi mi lakse a i napiso bi vamo odma :D

Zato trazim nekog da mi preporuci sta, kako..moze li se to namjestit/popravit :) a ne da me se bzvz napada ;)
pa ako se lako mota , nevuce ni u jednu stranu , "trag u redu" sta te muci nemoj nista dirat , ;)
reko sam ti , prvo primjeri poluosovine i lafete. ako j o jednako dijagonale sasije , raspon bonih desnih bocnih lijevih. raspon na soljama amortizera. i jos nesto.
probaj uzeti ravnjacu ili neku spagu i poravnati prednji tocak sa zadnjim prvo jednu stranu pa predji na drugu da vidis kako je. to uradi i na spustenom i na podignutom autu. i daj kome da vozi tvoje auto ispred tebe da pogledas kako lijeze na putu.
 
lafa ovo ono , na mk3 bio slican problem. poluosoina bila duza za dva cm. negdj na otpadu nasao namontirao , i to mu stvaralo probleme dok nije otkrio.
a sve ovo drugo ako bude sta da s neslaze , potrazi limara koji ima panter ( sto za sasiju) .
 
Član
Hvala na svakom prijedlogu, savjetu :)
Znaci ima mogucnosti da je jedna poluosovina duza tih par cm(cca 1-2)? Jer ovo sve ostalo je dobro...

cekam i svog majstora da me primi pa da vidi sta se moze napravit..
 
Član
ne kuzim, ne drzi se tocak samo na poluosovini pa da zbog toga bude izbacen...il je lafeta kriva, il je udaran pa povukao negdje na sasiji
 
Top