pravljenje custom tapacirunga za yuga

pravljenje custom tapacirunga za yuga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
prvenstveno, pozdrav za sve članove foruma od novog člana (mene)

tekst preuzet od kolega sa Fanđo foruma!

"Posto tapacirunzi u vratima Yuga nisu bas reprezantitvni, posebno oni u vratima, cesto ih je potrebno malo preraditi i tako prilagoditi sopstvenim ukusima. Ja sam svom Yugu uradio nesto jednostavno, a prilicno efektno za poboljsavanje izgleda enterijera, a to su dodaci koji popunjavaju “rupu” na tapaciru vrata. Mislim na onaj deo koji predstavlja udubljenje oko drske na vratima i rucice podizaca stakla.
Potrebno vam je: jedan komad lesonita, recimo metar kvadratni ili manje, premerite sami, ja stvarno ne znam na pamet mere, nesto vise tankog sundjera, i tkanina koju ste odabrali za oblaganje. Ja sam koristio lesonit debljine od oko 4mm, i sundjer iste debljine, i mislim da je to optimalna debljina. Mozda valja malo deblje, ali nista preterano. Sundjer mozete kupiti u ovim prodavnicama tih stvari za tapetare i to, ima jedna u Balkanskoj, u Kralja Petra itd. Prodaje se na kotur sirine jednog metra, a duzine dva… Cena je bila oko 150 dinara. Lesonit nisam placao, imao sam ga vec od neke rasturene komode… Tkaninu takodje nisam iskesirao imao sam je kuci.
Ovako, proces pocinje tako sto cete skinuti tapacirung sa vrata. Za to se najpre odsrafljuju dva srafa koja drze rukohvat, koji se nakon toga skida, skidate rucicu podizaca stakla i onaj prsten koji ide ispod njega, a koji vam kasnije najverovatnije nece ni trebati. To je visak delova. J Dalje, negde na ivici tapacirunga ispod njega podvucite srafciger i POLAKO odvajajte. On je za lim pricvrscen onim plasticnim munjama, ne znam kako se zovu, ali znam da oce da puknu ako ih bahato odvajate. Ja sam ih pazljivo skinuo, ali mi je ipak puklo dva komada.
Dalje, sad, kada imate slobodan tapacirung, napravite sablon od papira ili kartona po unutrasnjim ivicama udubljenja tapacirunga koje planirate da popunite. Konturu dobijenu od papira prenesite na lesonit i izrezite ga po njoj. Za rezanje mozete u principu koristiti i obicnu testeruicu. Ako imate ubodnu, onda ce biti mnogo lakse. Kada ste izrezali, osmirglajte ivice da budi glatke i lepe. Dobijeni komad lesonita bi trebao da pada u udubljenje precizno. Nema veze ako je malo kriv (sferan), to ce se posle samo resiti. E, da, trebalo bi lesonit oblikovati da svaka ivica bude par milimetara od ivice zida udubljenja, kako bi opet lepo leglo kada se postavi i sundjer i presvlaka.
Uzmite dobijeni komad drveta i stavite ga u udubljenje, ali u sami centar. Zadrzite ga precizno na mestu, a onda sa druge strane tapacirunga obelezite flomasterom polozaj rupa kroz koje prolazi mehanizam podizaca, srafovi, i dr. Onda te dobijene oblike izrezite iz vaseg lesonita. Prislonite ga ponovo i proverite da li ste dovoljno precizno izrezali. Rupe u drvetu treba da budu vece nego u tapacirungu! I njih lepo obradite smirglom sa unut. strane.
Sada bismo trebali da odredimo gde da postavimo srafove koji ce ucvrscivati novi deo za tapacirung. Misim da su dva sasvim dovoljna, na svakom kraju po jedan. Treba koristiti nesto manje srafove, prvo probusite manju rupu i “razradite” je za prolazak zavrtnja hol srafom. Nakon toga, postavite klasican sraf, i zavrnite ga do kraja. Sa druge stane ne bi trebalo da strci vise od 10mm, plafon. Onda na tapacirungu izbusite rupe ne identicnom mestu kao i na samom dodatku i proverite da li se ukalapa.
Sada pristupamo tapaciranju. Postavite lesonitnu plocu vodoravno da ispod nje bude sundjer sa one strane na koju bi inace dosao. Sunder izrezite u obliku lesonite, ali da ivice budu duze za bar 20mm. Onda ivice drveta namazite Tigar lepkom i sacekajte minut-dva. Blago zategnite sundjer i ivice sa svih strana zavijte i zalepite na namazani deo. Nadam se da je svima jasno o cemu pricam.(U principu, moze se odraditi i istih dimeznija kao i sam lesonitni deo i samo se zalepi preko, sa spoljne strane. To je nesto jednostavnije solucija.) Sacekajte da se ovo osusi. Ako niste odradili bas precizno, nema veze, ionako ce to srediti sam textil. Kada je suvo, izrezite tekstil, skaj, kozu, ili cime vec radite kao i sundjer, po ivicama sada vec sundjerom oblozenog drvenog dela, ali sa bar 30mm duzim ivicama. Rasirite tapacir na sto i preko njega stavite lesonit sa sundjerom. Namazite ivice textila lepkom, ali i samog lesonita. Opet sacekajte koji minut i pristupite postepenom lepljenju. Ne preterujte sa zatezanjem da vam ne pobegne sa druge strane. Ako vec pogresite negde, ne ostavljajte tako, vec brze bolje odlepite i zalepite ponovo, dok se lepak ne osusi. Ostavite ovo sve par sati da se osusi. Ako imate onu heftalicu sa municijom koju koriste tapetari, onda ste na konju jer ne morate da radite sa lepkom i da se prljate/nervirate/trujete, a i bice vam lakse i brze. Ako ne onda, sta da vam kazem nego cimajte se kao i ja sto sam.
Kad se ovo osusi postavite ga na tapacirung vrata i zavrnite matice na srafove koji ce proci kroz napravljene rupe u tapaciru. Kada budete srafili one velike srafove od drzaca vrata, vrlo je moguce da cete morati da se nekoliko puta iscimate oko ubadanja pravog ugla naleganja srafa. Rucica podizaca stakla ce leci bez problema, ali ne i onaj plasticni prsten koji sam pominjao. Ako ste fizicki ili emotivno vezani za isti, onda ga nekako preradite da moze da legne, ali ja sam to potpuno izbacio i izgleda sasvim OK.
Ovo je fabricki ugradjivano i u Yugo Ciao, ali sa nekom gadnom texturom. Cesto je valja presvuci, kao sto je Darko_NS uradio. Radi se sada nesto slicno i u Koral IN-u. Ovaj deo po meni mnogo ulepsava auto, a ne treba da se puno radi. Inace, video sam mnogo sredjenih Yuga, a kojima je “nesto u tom delu falilo”. Mislim da ovo resava dosta toga. Postoje jos intresantnoja resenja, ali su i nesto komplikovanija. Sledi i nastavak, koji ce se ticati pravljenja jos jednog dodatnog dela tapacirunga za vrata.".:)
 
Član
meni je najbolja unutrasnjost od gvx-a(za americko trziste).
Ovi noviji, tipa Cl, ciao imaju nesto profilisanija sjedista nego oni prije, ali je najbolje posuditi sjedista sa nekih drugih automobila, od kadetta gsi i honda crx se dosta lako upasuju, uz malo vise prepravki i od suzukija swift(gti) i golfa 2 gti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top