Poz svima

Poz svima

Član
Imam audi a3 2.0 tdi 2005 bkd, kada postigne radnu temperaturu zna da treska (podrhtava na ler) isto tako prilikom voznje nekih 20-30kmh bez brzine (na leru se krece) zna da promijeni zvuk motora i da ler gas variria, cim se stane u mjesto to prestane. na autu je sve promijenjeno i ali i dalje se desavaju ti simptoomi. ako je neko imao slican problem neka javi sva pomoc bi mi dobro dosla. hvala :)
 
Član
Odgovorio sam ti vec,ali evo i ovdje! Ista stvar bila sa mojim BKD motorom 2005g! Nov zamajac,nova remenica na radilici,alternatoru,instalacija dizni,novi dihtunzi na tandem pumpi(pumpa visokog pritiska),poslije svega navedenog opet tresao i to samo kad se ugrije od nekih 75° pa do 90°,dodam malo gasa dignem obrtaje na neki 1200 smiri se rad! Dijagnostikom gledajuci dizne bile ok! Da bi na kraju zamjenili dizne stavili nove,auto radio kao sat!
Stime da naglasim,moj BKD nije trosio vodu,nije povecavao nivo ulja niti se ulje mjesalo sa rashladnom tekucinom i nije duvao crijeva od vode sto znaci da je glava bila ok!
Jedan od simptoma sto sam vidjeo da slicno BKD trese je bas zbog puknute glave,ali tada mu se desava jedna od ovih navedenih stvari!
 
Top