Povratak legende: renderi nove Lade Nive

Povratak legende: renderi nove Lade Nive

Član
Postoje SUV-ovi sa svojim felgama promjera metar i pol, kožnim interijerom, gumama širine primjerene Formuli 1 - namijenjeni su za penjanje na rubnjake pred omiljenim folk klubom ili igranje uloge vladara ceste na autoputu. S druge strane postoje terenci, robusna, često neugledna, iznutra asketski opremljena vozila čija je osnovna zadaća svladati težak i nepristupačan teren. I dok prvoj kategoriji velik broj proizvođača pridaje veliku pozornost, ili je to činio do dolaska posvemašnje financ krize, druga je kategorija rezervirana za opskurne modele koje bismo valjda mogli nabrojati na prste jedne ruke.

Jedan od najpopularnijih i u prostorima kojima (još uvijek) pripadamo najraširenijih modela ove druge, "rasne" kategorije je Lada Niva. Desetljećima nije mijenjala izgled, mehanika je tek donekle dotjerana u odnosu na prve modele, ali još uvijek je sveprisutna na cestama.

Ljubitelje besmrtne Nive i njezinog tumačenja pojma terenski automobil trebala bi razveseliti vijest da Lada već dugo radi na nasljedniku. Kako to već biva u Rusiji, dugo postaje još duže, a rokove su ionako zadnji put poštovali u Staljinovo doba. Međutim, nada ostaje...

Staljina više nema, ali se zato u priču oko novog modela koji će nositi ime Niva navodno upleo novovjeki šef ruskih prostranstava, Vladimir Putin. Ruski je premijer blagoslovio namjere Renault-Nissana i Avtovaza o zajedničkom razvoju modela koji će koristiti platformu Dacije Duster. U prilog ovoj vijesti idu i najsvježije informacije iz Moskve, a koje otkrivaju da je Putin Renault-Nissanu ponudio preuzimanje kontrolnog udjela u vlasništvu nad Avtovazom.

Renderi koje objavljujemo djelo su brazilskog dizajnera Irmaa do Deciusa, a nije poznato hoće li stvarna Niva ovako vjerno slijediti slavne obrise prethodnice ili će ipak usvojiti nešto moderniji stil, kao ni hoće li nova Niva "izdati" put kojim je kročio originalni model i prikloniti se SUV filozofiji. Vrijeme će pokazati.
06lada.jpg

06lada1.jpg
 
Član
Pa onak, al vjerovatno ce imati dobre terenske sposobnosti... mislim da ce ih opet kupovati zaljubljenici u off road... jer ova nova sranja ljepo izgledaju a mogu na terenu pokazat isto ko i moj Punto ... nista :)
 
Član
ma sasije opet ista , isto ko na yugi samo maske i branike mijenjaju ostalo nista trebalo je kompletan novi model izbacit na trziste al ajd bolje ista neg nista , i onako jos uvijek se prodaje u istom obliku ko i prije 30 godina bolje sa ovim izmejenama nego prije kako god :D
 
Član
meni se sviđa...ima Ladu u sebi....sa malo blazim linijam ai uglovima stubova karoserije.....
 
Član
niva pali na -50 i ide gdje drugi nemogu....
zna se zasto su nive napravljene... rus je to sebi napravio za zimskih uslova... znam zimi ima mi tetak jednu koju koristi kad ide u lov...lik upali grijanje sve se ugrije za minutu ali je hladjenje mana i to velika....:D

ruznoca je jedna od osobina svake lade.....
 
Član
Ne kontam bas ruse po ovom pitanju, kod nas jos uvijek prodaju staru, iako je prije 10-ak godina predstavljena i Lada 2123, to jest Niva 2.

Na nekim trzistima se prodaje i kao Chevrolet Niva, evo i slike...

lada-niva-2123.jpg


Kad je tek izasla, meni je to bio jako lijep auto, a lijepa je i danas, s obzirom kad je nastala.
 
Top