povezivanje PC/laptopa na kucno kino 5.1

povezivanje PC/laptopa na kucno kino 5.1

Član
imam kucno kino n njega spojen wufer i 5 onih malih satelita, spojio sam to s laptopa kablicem onim sa 3.5mm na 2cinc i njih ukopcao u line1 ulaz u kino.. eh sad ono sto mene zanima kako najlakse da izvedem da mi radi svih 5 satelita posto mi ovako samo 2 rade, ili da uzmem za racunar neku zvucnu karticu ako se moze tako ostvariti i koju da uzmem ako se moze.. evo i slika DVDa otpozadi

 
nema to veze sa racunarom. ti na svakom kompu imas opciju stereo,2+1 5+1. tacnije tu opciju imas u podesavanjima na zvucnoj karti. mada tebi nije problem u tome. nego ti spoj po 3 satelita na one izlaze sto rade. jer tebi radi ako se ne varam woofer i lijeva i desna strana. centralni i 2 zadnja ne rade(pjevaju) i ti spojis 3 na lijevu stranu i druga 3 zvucnika na desnu stranu. i radice sve 5. najlakse i naj jednostavnije. nece nista da pregori jer ti nije pojacalo 15Kw i 20 zvucnika. ja sam na takav sistem sluso muziku 3 godine. i rostilji i sve redom. i dan danas radi. pozdrav
 
Član
Hajde ti udji u opcije kucnog kina i nadji audio podesavanje iliti equilizer i podesi sebi.Mislim da bi trebao da imas od SPORT,AUDIO i jos kojekakvih do MOVIE.Jednostavno prebacuj dok ti neprorade svi zvucnici.
Kad bi za svako kino trebao ulaz 5.1 da bi svi zvucnici radili nebi ga niko kupio.
 
Član
radi mi svih 5 cak i 7 izlaza ali kad pustim DVD neki orginalni film onda mi radi kako treba.. i ima 3D zvuk i to sve.. a bojim se da mi ne ode il zvucnici il da ovo pregori ako ih spojim paralelno jer nije onda isti otpor koliko sam skontao..
a na njemu evo sta imam u audio podesavanjima samo..

 
Član
Druze trebao bi negdje ili u opcijama da nastimas ili ima tipka na daljinskom za prebacivanje.Ja sam Panasonic 7.1 uzeo novo i za cudo morao sam procitat uputstvo do kraja da bi skontao kako cu ustimat.I meni je na filmu sve radilo ali sa laptopa ili plazme samo prednji.Sad kad sam skonto sad spojim telefon i zvuk extra i sve radi.Znaci nadji uputstvo i malo procitaj.Mora biti opcija za to.Spajanje zvucnika paralelno ce ti opteretit izlaz i moze riknut.Otpor se nemjenja na paralelnom spajanju ali struja da.
 
Član
sve sam ispregledao ali nema ni na koju opciju nece prorade.. jedino onda mozda nisam negdje nesto probao.. a kad prebacim na line in tj ulaz sa laptopa da mi radi gubim video, ne salje nista na tv onda kao da sam iskljucio kabal iz TVa
 
Član
Mora biti opcija za zvuk, tj. vrsta, na primjer kod mene ima kao ekvilajzer, gdje mogu izabrati 4ch stereo, ili samo rock, ili prologic za filmove, jednostavno mora biti nešto u vezi zvuka.
 
Član
ja imam kad je film preko dvd onda mogu birati 2ch onda mi rade samo prednji i wufer, onda ima 5.1 ; 6.1 i 7.1... najvjerovatnije onda da ovo moje nema te opcije ili je ne znam naci.. posto kad prebacim na line in onda nemam nista na TVu... i isprobao sam sve ispritiskao na daljincu ali nista..
 
Član
Druze kad radi kao pojacalo za zvuk i netreba da daje ikakvu sliku na tv.Kao sto sam ti vec rekao de nadji uputstvo i malo vise prelistaj.
I kod mene kad prebacim na "line in" ii bilo koji drugi ugasi video izlaz prema tv.Video izlaz imam samo kad je na "dvd".Ima opcija samo moras naci.
 
Top