Povećana potrosnja

Povećana potrosnja

323

Član
U zadnjh par dana auto mi vise trisi sa 7litara na 10litara.
Mazda 323 1991.godiste 1.6b
Zna li iko do cega je?
Hvala
 

187

Član
to ti je do auta vjeruj mi... :)

salim te..

ako je karbas mozda ti nesto nije u durcung sa njim....
 
Član
A da nisi razmisljao da li je malo zahladnilo pa da vise trosi.Mada tri litra ne moze vise trositi.
 

187

Član
djogi86 je napisao(la):
A da nisi razmisljao da li je malo zahladnilo pa da vise trosi.Mada tri litra ne moze vise trositi.

to sam i ja htjeo reci al kontam nije toliko hladno a i ne bi trebo toliko puno da trosi.
 
Član
Ma nije klinac, sve malo po malo zahladjuje, i sinoc 0 ravno.... konstantno se temperatura ne dize iznad 9 mozda po danu 12....
A ti jos vidio da ti bolje ide zbog hladnijeg zraka pa ga pritisnuo par puta i ode potrosnja....
 

187

Član
djogi86 je napisao(la):
Ma nije klinac, sve malo po malo zahladjuje, i sinoc 0 ravno.... konstantno se temperatura ne dize iznad 9 mozda po danu 12....
A ti jos vidio da ti bolje ide zbog hladnijeg zraka pa ga pritisnuo par puta i ode potrosnja....

hehehe.. moguce.. ko ce mu ga znati ;)
 
Član
Ako i dalje lijepo i umjereno radi, kao i prije, onda pogledaj da ga negdje ne curi i slicno....
 

323

Član
Može i to da bude,pogledaću.Možda je i do filtera vazduha ako je slab slabije vuce vazduh i više troši.
 
BHT Ovisnik
pogledaj bosh pumpu,ja sam prije par dana imao isti problem,povecala se potrosnja znatno i to na 1.6d malo po malo boshpumpa otisla,reparacija i eno sve 5,dobro vuče,trosi normalno
 
Ja danas vozio auto na dijagnostku
auto mi imalo povecanu potrosnju sirov benzin se osjetio na auspuh cok mi nenormalno vuko gorivo kad ga tek uplalim

Kompjuter mi izbacio gresku na temperaturi motora senzor otisao i davao pogresno kolicinu goriva i bila greska na razvodniku sad nstiman razvodnik

MOzda je to i kod tebe:icon_question:
 
Top