Potrebni savjeti

Potrebni savjeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto mi i sam nick kaze, neznalica sam po pitanju automobila, ali bih uskoro trebao poloziti i dobiti od starog Renola 5 Campus.
Nema izgleda da cu ubrzo voziti nesto jace od R5, pa sam kontao barem njega onda da malo sredim, da kolko-tolko uzivam u voznji. Treba mi odgovor na nekoliko pitanja:

1. Da li je moguce da stavim neki jaci motor u svog "ljubimca", mozda od nekog jaceg R5 (koji je najjaci?) i koliko bi me to kostalo (kupovina motora i ugradnja)?

2. Da li je nekako na R5 moguce namontirati vece i sire felge, ne mislim neku sad perverziju, nego eto, samo da ne budu onako male i tanke. Sta se sve treba uraditi da bi se to zamijenilo, ako je moguce, i koliko je para?

3. Gdje ima dobar servis i prodavnica sa podnosljivim cijenama gdje mogu ugraditi i nabaviti dijelove za R5?

4. Ima li nesto sto mi vi preporucujete da uradim po pitanu sredjivanja auta? Odnosi se i na "vanjske" i na "unutrasnje" dijelove automobila.

hvala vam, nadam se da vam nece biti mrsko odgovoriti mi!

pozz
 

IGY

Član
nebi nam bilo mrsko da ti odgovorimo, kad tebi nebi bilo mrsko da nam se predstavis, i postavis koju sliku tog renola,
 
Putovanja.ba
Administrator
Evo ti svi motori koji postoje za tvoje auto, reci nam koji je kod tebe.

* 0.8 L (845 cc) 8-valve I4; 36 bhp (26 kW); top speed: 120 km/h
* 1.1 L (1108 cc) 8-valve I4; 45 bhp (33 kW); top speed: 135 km/h
* 1.3 L (1289 cc) 8-valve I4; 55 bhp (40 kW); top speed: 140 km/h (automatic)
* 1.3 L (1289 cc) 8-valve I4; 64 bhp (46 kW); top speed: 151 km/h
* 1.4 L (1397 cc) 8-valve I4; 63 bhp (46 kW); top speed: 142 km/h (automatic)
* 1.4 L (1397 cc) 8-valve I4; 93 bhp (67 kW); top speed: 175 km/h; 0-100 km/h: 8.9 s
* 1.4 L (1397 cc) turbo 8-valve I4; 110 bhp (81 kW); top speed: 185 km/h; 0-100 km/h: 9.1 s
* 1.4 L (1397 cc) turbo 8-valve I4; 160 bhp (118 kW); top speed: 201 km/h; 0-100 km/h: 6.9 s
 
Član
igyracer je napisao(la):
nebi nam bilo mrsko da ti odgovorimo, kad tebi nebi bilo mrsko da nam se predstavis, i postavis koju sliku tog renola,

Nije mi mrsko, evo predstavio sam se u temi koja je za to predvidjena, tu su i slike: "Novi clanovi i njihovi ljubimci"

Fele je napisao(la):
Evo ti svi motori koji postoje za tvoje auto, reci nam koji je kod tebe.
* 1.1 L (1108 cc) 8-valve I4; 45 bhp (33 kW); top speed: 135 km/h

evo, fele, ovaj je motor. drugi najslabiji :icon_cry: .. moze li se tu sta jace ubaciti, i da li je isplativo raditi ovo sto sam naveo u 1. postu?
 
Administrator
za pocetak izgled alu. felgice, ofarbaj branike u boju auta i ako nadjes amortizere malo ga spusti
 
Putovanja.ba
Administrator
Neznam koliko se isplati ubacivati jaci motor, i dali bi se mogao naci, mozda bi ti bilo najbolje da se samo ucis na tom autu u vremenom kupis neko jace za pare koje bi potrosio pojacavajuci ovo svoje.
Nije ti to samo uzet motor i prepakovat, treba tu dosta, valja i kocnice, ojacat auto, pa i taj atest i papire ganjat. Previse ti je ulaganja, bacat pare ti je bezveze. A nikad neces moci izvuci ulozeno.
 

IGY

Član
kao sto ti rece fele, neisplati ti se, dodze te to puno para, a nemozes izvuci nista skoro. ali ako si bas zagrijan, ofarbaj mu sve u boju auta, felge, kao sto samir rece, stavi kakav lonac zadnji sa nekim finim rorama, skini filter i stavi kn-ov, nabaci kakve maglenjake, ubaci malo muzike. itd
ali sve to prvo stavi na papir i vidi koliko ti to sve dodze i isplati li se ulagati toliko u to auto. radije se malo izbirikaj na njemu, usteli se i onda kad aBd uzmes nesto drugo jace onda ulagati u njega
 
Putovanja.ba
Administrator
Ma i rora i kn filter su na tom motoru previse, nema nikakve dobiti, samo vecu potrosnju, a na zvuku nevjerujem da moze dobit. Jedino nastavak da uradi ka JD iz estetskih razloga.
Bezeze ti je bacat pare na sve, vozaj i uzivaj kolko mozes, a pare cuvaj za bolje i jace. Vjeruj mi.
 

IGY

Član
u pravu si, ja sam mu samo rekao sta se moze uraditi na estetici, a i to da mu se to neisplati, nemoj se opeci kao ja, ja sam sebi na golfu sve napravio i napucao do neke mijere, i onda sam shvatio da mi je dojadio golf i da hocu nesto jace, a sad ce se samo neko usreciti i nece morati nista raditi, ako on to nebude htjeo
 
Član
igyracer je napisao(la):
u pravu si, ja sam mu samo rekao sta se moze uraditi na estetici, a i to da mu se to neisplati, nemoj se opeci kao ja, ja sam sebi na golfu sve napravio i napucao do neke mijere, i onda sam shvatio da mi je dojadio golf i da hocu nesto jace, a sad ce se samo neko usreciti i nece morati nista raditi, ako on to nebude htjeo

ja sam najpametniji hahaha samo vvozio nista nisam pravio i opet ga nisam mogo sjebati a ostavio auto i jos ide hehe ma neredi nista covjece vidis da se i igy zajebo sto je pravio ista neisplati se ulagati u auto staro 20 god kupi sta mladje pa pravi a taj neka ti posluzi za zajebanciju i da se malo stelnes pa ko fele kad uzmes auto da je bas auto
 
Član
znaci, ukratko, ne raditi nista na njemu, nista se ne isplati :D
a hajde, dotjeracu ga malo, kolko moze sa sto manje para :)

hvala vam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top