Potrebna provodna traka, info u prilogu, hitno

Potrebna provodna traka, info u prilogu, hitno

Član
Inace treba mi za spoj izmedju display-a i ploce na mercedesu, kolko znam isto ili slicno je i na bmw-ovim autima. Nije zar da niko nit ima nit zna gdje se moze nac?

Znal se bar ako se promjeni komplet komandna da li ce display pokazivati kilometrazu auta sa otpada il kilometrazu mog auta? U pitanju je a klasa w168.
 
Član
Ja imam provodnu traku kojom motamo transformatore, unutar trake je bakarni provodnik. Potpuno je savitljiva i neunistiva, ne znam da li pomaze. Nemam je sad u Bosni ali imam u firmi u Italiji. Za sta ce se koristit traka, je li treba da ima vise provodnika ili je traka cjelina, sama po sebi provodnik. Video nisam gledao, pisem u voznji
 
Član
ma kako sam skonto ovo je bas bas tesko naci. narucio sam je preko ebay-a na kraju. dodje oko 20-tak maraka za svega 20 centi duzine sa 2 centa sirine. znam tacno na koju traku ti mislis nije to ta. ova nema nikakav bakar ni nista nego ima mikroskopske cestice nekakvih metala koje su poredane tako da provode struju samo u jednom smjeru. na kraju krajeva evo link gdje sam ja narucio:

http://www.ebay.com/itm/3M-9703-Z-A...?pt=UK_Sound_Vision_Other&hash=item3cea67e5ea

vjerujem da ce mi ostati dobar dio ove trake s obzirom da meni treba cca 2-3mm debljine sa cca 2 - 2,5cm duzine. tako da ako nekom bude trebalo nek mi se javi. a ja ako uspijem rijesit problem, postavicu sta i kako sam radio.
 
Član
Evo danas napokon stigla 3m provodna traka iz engleske. troskovi su bili, interesantno, veci od navedenih. izgleda mi lola poslo nekom skupljom, brzom, postom. al nema veze, bitno je da je stiglo. Ovako prije svega da napomenem, bilo je nekih 6-7 pokusaja prije nego sam skonto kako sta. Jedan od najboljih pokusaja je bio na slici ispod:

1.jpg

Kao sto vidite, donji dio displaya super sve, godnji dio katastrofa, em ga pola nema em je slaba osvjetljenost (ne znam u cemu je stos). uglavnom to je bilo najbolje sto sam mogo. ostavio sam tako. otiso se malo provozo, sjeo sa tuletom na kafu i dok sam doso do kuce pola displaya se izgubilo. ponovo sarafaj skidaj pa opleti. ono sto sam skonto nakon sto sam skino flet kabal je da je par konektora se bukvalno istopilo. pa sam skino jos zastitne folije da bi dobio vise kontaktne povrsine sa plocom. probam ponovo, nista, par linija i to je to. skinem opet sve napolje da vidim sta je sad problem. ispostavi se da je flet kabal pun prljavstine, slika ispod:

2.jpg

tu se ujedno vide i ostecenja i prljavstina neka ljepljiva i sve. to sam sve ocistio uz poprilicno dosta muke sa medicinskim alkoholom (uvijek ga imam u kuci jer je fantastican za skidanje smole sa auta). usput sam tad bacio oko i na plocu i primjetio da su spojevi malo losi. ocistio sam ih i cisto radi sigurnosti sa lemilicom ih malo "podebljo"

3.jpg

onda sam uradio nesto sto ranije nisam, umjesto tanke linije 3m trake, stavio sam je preko citavih spojeva, pa onda sa sto vecom povrsinom nalijepio flet kabal i ostavio par minuta da se "stisne". koristio sam najbolje okolokucne stvari za pomoc u tome:

4.jpg

proba u autu:

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Savrseno! Nakon sklapanja svega izgleda ovako:

9.jpg

Ja prezadovoljan. Ostalo mi je jos ove 3M 9703 trake. Sirina je 2,5cm. 1cm duzine cu davat za 5km. Dakle 2,5cm sirine i recimo 2cm duzine 10km. Ko god ima problem sa displayem kao ja, to ce bit i vise nego dovoljno da rijesi problem. Kod nas ovog nigdje nema, beograd je takodje citav prerovljen ima samo u industrijskim velicinama tako da kome treba nek se javi u PM.

Sta uradi mogo sam komotno i DIY temu otvorit :D
 
Top