Potrebna pomoc oko instalacije motora

Potrebna pomoc oko instalacije motora

Član
Ovako ukratko izbacujem karb iz svog golfa i ubacujem direktno ubrizgavanje ili ajnspric,
Imam sve potrebno za tu prepravku ali se stvara jedan mali problem
Ovako kod mene je instalacija motora CE1 a ovu sto sam skinuo sa stranca je CE2 razlika je ta sto moja instalacija ima 1 dzek a ova od nove tipe ima 4-5 dzekova e sad mene zanima dali se tu sta moze iskombinovati da prepravim ovu instalaciju od nove tipe da pase na moju od stare tipe.
Pitac cisto jer kad sam rastavljao stranca ostavio sam instalaciju motora a ostalo popalio jbga ako moze sta da se sredi bez da mjenjam citavu instalaciju na autu od nove tipe
ako ko moze pomoci neka se javi i stavi slike kasnije da vidite o cemu se radi

I da napomenem isao sam kod elektricara hoce oko 200km i 3 dana vremena da to srede i samo jedan lik u prijedoru je htjeo to raditi ovi ostali su samo rekli nemam ja vremena za to jbga

Ako moze pomoc kakva javite pozzz
 
Član
ili ako neko ima da proda instalaciju motora od golfa 2 1.3i ali da je instalacije CE1 neka se javi u pp
 
Član
jeli ugradjues digifant..
mi smo radili od trice instalaciju na ce1,samo naponske zice i zice za releje vodili,a instalaciju sjekli unutra i prespajali,nasao seme od obadvoije instalacije i pratio sta sa cim ide..
 
Član
jeli ugradjues digifant..
mi smo radili od trice instalaciju na ce1,samo naponske zice i zice za releje vodili,a instalaciju sjekli unutra i prespajali,nasao seme od obadvoije instalacije i pratio sta sa cim ide..

Da ugradjujem digifant
dali ima neka sema za te zice kako sta ili da mi je naci instalaciju motora ce1 od 1.3 ajnsprica
ili ako znas sta i kako da to prespojim javi ovde ili u pp ili ako mogu kakve slike kako sta
 
Član
ajd ako nadjem semu gdje od 1,3 pa ti posaljem.
zice od dzekova koje stavljas na motor ne diras nista,a sto idu u kabinu zice ima ih 4 ili 5 ja msm koje su potrebne da radi procesor,a one ostale sto idu za rikverc svjetlo,farove,maglenke,motor od brisaca i to tako sotavis sa svoje instalacije dosadasnje..imas i pp
 
Član
ajd ako nadjem semu gdje od 1,3 pa ti posaljem.
zice od dzekova koje stavljas na motor ne diras nista,a sto idu u kabinu zice ima ih 4 ili 5 ja msm koje su potrebne da radi procesor,a one ostale sto idu za rikverc svjetlo,farove,maglenke,motor od brisaca i to tako sotavis sa svoje instalacije dosadasnje..imas i pp

aha ok javi samo kako sta pa da to rjesavam stoji mi sve u kutiji pa necu da diram dok nesredim instalaciju heheh
evo link od procesora da vidis koji je tacno model ovaj sa linka je isti kao moj
https://www.google.ba/imgres?imgurl...d=0ahUKEwj8hZbGx-rKAhUhDJoKHVeRB6UQMwgcKAEwAQ
 
Član
Druže bez brige lako se to sredi. Kao što je već rečeno instalaciju od motora do procesora komjutera ne diraš i ne režeš.
Imaš žice koje idu prema koutiju osigurača a to su za kontakt i za stalni plus za komjuter motora. Žica od altenatora,plusa za startanje na alanseru i rikverc svjetla su neovisne o motoru ali su skupa sa intalacijom motora. Njih odmah možeš odvojit i označit. A večeras ću ti izvaditi shemu sa bojama žica, samo mi reci kojaj e oznaka sadašnjeg motora, a koja od tog što želiš ubacit digifant
 
Član
Druže bez brige lako se to sredi. Kao što je već rečeno instalaciju od motora do procesora komjutera ne diraš i ne režeš.
Imaš žice koje idu prema koutiju osigurača a to su za kontakt i za stalni plus za komjuter motora. Žica od altenatora,plusa za startanje na alanseru i rikverc svjetla su neovisne o motoru ali su skupa sa intalacijom motora. Njih odmah možeš odvojit i označit. A večeras ću ti izvaditi shemu sa bojama žica, samo mi reci kojaj e oznaka sadašnjeg motora, a koja od tog što želiš ubacit digifant

ok nisam ni mislio nista rezati prvo oznaciti sve pregledati da nije koja zica osjecena ili tako nesto uglavnom dok se nenadje konkretno rjesenje nedira se nista heheh
a oznaka motora u koji ubacujem je MH
 
Top