POTREBNA POMOC oko mp3 auto playera!!

POTREBNA POMOC oko mp3 auto playera!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mozda se ovo vec negde spominjalo,al da ne listam sve jednostavno cu pitati ovde.....
Na koji nacin a otklonim sledeci kvar.....(u pitanju je Panasonic mp3 player)
1. muzika se prekida iz cista mira kada slusam cd...secka...ponekad nastavi dalje a ponekad prebaci sam na sledecu pesmu jer ovu ocigledno ne moze da ocita....
dal je to do prasine ili sta jer sam prilicno siguran da nije do cd-a posto sam ubacio tek narezan cd i on pravi istu takvu gresku....
2.dok je auto ugasen radio se cuje besprekorno dobro,ali cim upalim auto,u momentu se javljaju smetnje(kao neko krcenje i sumovi)...treba li tu neki kondenzator da se ubaci ili sta....

Ako neko zna nesto pametno da mi kaze o ovome nek se izjasni....Prihvatam sve savete osim ``kupi drugi radio:icon_biggrin:``jer to znam i sam:icon_biggrin:
Hvala unapred....
 
Član
RE: Pitanje?

Ako nevalja masa onda ti slabi osvjetljenje na HU
kod mene su bile smetnje kad upalim ventilator, razlog bio otkopco se kabal od antene.
 
Član
RE: Pitanje?

Pa sad...kako ja da ustanovim sta je sa masom?sve mi deluje ok...ne primecujem nikakve smetnje osim smetnji na radiu...
 
Član
RE: Pitanje?

A sto se tice cd-a...izgleda da nije do plejera nego do cd-a...obicni audio cd cita ok,a mp3 secka,,,jel moguce da ga zeza sto je mp3?
 

IGY

Član
RE: Pitanje?

Rodjeni je napisao(la):
A sto se tice cd-a...izgleda da nije do plejera nego do cd-a...obicni  audio cd cita ok,a mp3 secka,,,jel moguce da ga zeza sto je mp3?

bice da je do toga
a ako hoces vise strucnioh odgovora preimenuj naziv teme
ovako ce tesko ko otvoriti da vidi
 
Član
RE: Pitanje?

ako je stariji radio,nekad se desava da preskacu pjesme jer je snimljen brzo,to i meni svi govore da ne snimam cd na 48x al se meni nije to desilo nikad,a navodno se desava
 
Član
RE: Pitanje?

sto se tice sumova i smetnji dok motor zadi je taj sto stariji radio prijemnici imaju slab filter i cesto reaguju na promjenu napona usljed pritiska na papucicu gasa ili promjene rezima rada motora. potrazi u prodavnicama rezervnih dijelova (djelova za tv prijemnike i sl) filter za tu potrebu i spoji ga na plus cd-a ili jednostavnije stavi mali kondenzator (500μF 50V) izmedju plusa i minusa pazeci na polove kondenzatora i on ce ti peglati struju jer ocito kod auta ona nije idealno istosmijerna.

pozz i sretno.
 
Član
RE: Pitanje?

lov2xlr8 je napisao(la):
ako je stariji radio,nekad se desava da preskacu pjesme jer je snimljen brzo,to i meni svi govore da ne snimam cd na 48x al se meni nije to desilo nikad,a navodno se desava

Nije ni jedno ni drugo....radio je star godinu dana....kupio sam ga novog...dao 70e za njega....a cd je rezan brzinom 4x tako da nije ni do toga....
 
Član
RE: Pitanje?

emirEX_sa je napisao(la):
ili jednostavnije stavi mali kondenzator (500μF 50V) izmedju plusa i minusa pazeci na polove kondenzatora i on ce ti peglati struju

pozz i sretno.
Pretpostavljam da si siguran za karakteristike tj vrednosti tog potrebnog kondenzatora(500μF 50V)????
Hvala puno...pokusacu tako pa cu videti sta se desava....
Pozdrav...
 
Član
RE: Pitanje?

Rodjeni je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
ili jednostavnije stavi mali kondenzator (500μF 50V) izmedju plusa i minusa pazeci na polove kondenzatora i on ce ti peglati struju

pozz i sretno.
Pretpostavljam da si siguran za karakteristike tj vrednosti tog potrebnog kondenzatora(500μF 50V)????
Hvala puno...pokusacu tako pa cu videti sta se desava....
Pozdrav...


kapacitet ti moze varirati samo napon ne smije biti manji od napona koji je alternator sposoban proizvesti. znaci napon niposto ispod 15V sve vise ne smeta a kapacitet od 100-500μF ce biti dovoljan. probaj pa javi. ako ti ni to ne pomogne onda ti ne gine novi player
 
Član
il mozda samo antishock...jer ako je miran radio i sve valja, a kad se upali nece, mozda jednostavno motor proizvodi vibracije, koje antishock ne moze da pretrpi, jer je sjeban...
desaval se to i na fm-u, il je samo na cd-u?
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
il mozda samo antishock...jer ako je miran radio i sve valja, a kad se upali nece, mozda jednostavno motor proizvodi vibracije, koje antishock ne moze da pretrpi, jer je sjeban...
desaval se to i na fm-u, il je samo na cd-u?

samo na fm,na radiu je sve ok....nisam stigao jos da nabavim kondenzator i da probam,al u medjuvremenu sam slusao obicne audio cd ove(koje sam licno rezao) i oni sviraju bez problema....skontao sam da ima veze dal je disk audio ili mp3...sada mi nije samo jasno sto mu je mp3 problem kada ga je do nedavno besprekorno dobro ocitavao....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top