Postavljanje straznjih prozora na otvaranje DIY

Postavljanje straznjih prozora na otvaranje DIY

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zex

Član
Posto kod mene nisu fabricki bili prozori straznji bocni na otvaranje,kao npr. na GTI-u,kupio sam sve sto mi je potrebno da ih ugradim,znaci od potrebnih delova trebate nabaviti:
-Sajbe (komada 2)
-Baglame (4 obicne i 2 koje otvaraju i zatvaraju prozor,znaci sa zglobom)
-Keder

Uz to nesto sitno alata od cega su najvaznija kljesta za nitne.

Znaci pre svega treba skinuti stare sajbe koje su na keder.Ja sam to radio sa cetri sarafcigera.Ono sto je jako vazno napomenuti je to da ovome treba pristupiti jaaaako oprezno,jer sajba je u kederu knap upasana,tako da svako potezanje i povlacenje istu napreze i ona moze svakog trena puci ako se pretera:


Kada sam pozabijao nekoliko sarafcigera na OK udaljenost,onda sam drugim sarafcigerom gurao unutrasnji deo kedera preko falca ka vani,takodje gurajuci istovremeno i celu sajbu,da smanjim uvijanje i naprezanje samo na jednoj tacki:


Nakon sto ste uspeli izvuci pola kedera,mozete izavi iz auta,uhvatiti sajbu sa sve kederom i povuci te tako ukloniti staro staklo sa vozila:


Skinuto staklo:


Stavljen novi keder (postavlja se jako lako i jednostavno,na njemu imate jedan kanalic koji nabijete na falc na karoseriji):


Auto ako je postojala serijska proizvodnja i sa ovakvim sajbama verovatno ima predvidjena mesta za postavljanje baglama (izbusene rupe),kod mene je bilo,ali su one bile zamaskirane cepovima,znaci izbijete te cepove i voila:


Zatim sledi postavljanje baglamica (obratite paznju,cesto se razlikuju gornja od donje). Ja sam za postavljanje,tj. vezivanje na karoseriju koristio pop-nitne,iste se koriste i u fabrickoj ugradnji,zato prihvatite se kljesta i na posao:


Evo slike,danas iznutra,a sutra cu uslikati kako izgleda s'vana,namontirao sam jednu sajbu jutros,pa sam morao na posao,i kada sam se vratio montirao sam drugu u sumrak,tako da kad sam zavrzio vec je pao mrak pa i da sam slikao ne bi se najbolje videlo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top