Poskupljenje goriva?

Poskupljenje goriva?

Član
Na svim benzinskim pumpama u Federaciji Bosne i Hercegovine jutros je gorivo skuplje za 10 feninga. Iaok je prije nekoliko dana došlo do pojeftinjenja goriva, vlasnici benzinskih pumpi su odlučili da vrate stare cijene koje su uvećali za još pet feninga.

Tako je o subote cijena dizel goriva umjesto dosadašnjih 2.35 „skočila“ na 2.45 KM dok je cijena benzina 2.55 KM. S obzirom da poskupljenje goriva nije najavljeno, iz Ministarstva trgovine FBiH kao i iz Udruženja prometnika nafte i naftnih derivata pretpostavlja se da su vlasnici sami se odlučili na ovaj potez.Razloga za poskupljenje nije bilo, jer je cijena nafte na svjetskom tržištu opala u odnosu na dosadašnje cijene.


Izvor: Eventum.ba


Šta je sad ovo:icon_confused::icon_cry:
 
Član
Ma nista, ne obaziri se..

Mora cijena ic gore malo, kad vec imamo visoke ostale standarde, velike plate...bilo bi glupo da se vozimo dzaba :cool:
 
Član
"S obzirom da poskupljenje goriva nije najavljeno, iz Ministarstva trgovine FBiH kao i iz Udruženja prometnika nafte i naftnih derivata pretpostavlja se da su vlasnici sami se odlučili na ovaj potez.Razloga za poskupljenje nije bilo, jer je cijena nafte na svjetskom tržištu opala u odnosu na dosadašnje cijene."


Znaci vise nikog ni ne pitaju?:icon_question:
 
Član
:icon_mad::icon_mad:,ovi rade sta hoce izgleda,kako su krenuli gorivo ce biti uskoro 3km.
 
pa kad su to oni pitali,kad je neki vlasnik platio kaznu :icon_question:

za svaku kaznu ja cu popit po litar benzina,opet kazem inspektori najveci lopovi u drzavi :icon_mad:
 
Član
dali postoji ikakva mogucnost da se izvrsi neki pritisak na njih od strane nekih klubova ili automoto saveza ili ako neko ima kakvu ideju kako ovom stati u kraj
 
Član
Ja sam pokusao da ASA lobira dok sam bio dole na praksi jer su vecinom kod funkcionera njihova vozila ali od te ljubavi nema ništa dok se mi ne skupimo pred pumpama i ne zatrazimo da se ukine Udruženje prometnika nafte i naftnih derivata. Imamo primjera iz grčke iz ovog onog svi pokušavaju jedino mi kukamo na forumu. Treba odrediti datum rasitniti pare sve po 5 kf i sipati po koji litar ako ne mislite blokirati pumpe treba im tako gužvu praviti bar da nešto pokušamo. Ko kad imamo kretene na vlasti pa ni ne razmišljaju. Država recimo smanji njihov postotak u cijeni goriva koji je između 40 i 50 % = manje cijene goriva više se auta vozi = više auta na cesti = više kazni = veći broj kilometara = servis se za manje vremena pravi = od servisa ima pdv opet država ne gubi ništa specijalno na gorivu a dovodi do sniženja cijena roba i ostalog dobro za predizbornu kampanju a nema gubitka para jer se to sve izjednači
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
pa kad su to oni pitali,kad je neki vlasnik platio kaznu :icon_question:

za svaku kaznu ja cu popit po litar benzina,opet kazem inspektori najveci lopovi u drzavi :icon_mad:

pa ne mogu inspektori nista bez podrske drzave i oni su tu samo pijuni obicni,vlast je za sve kriva.:icon_mad::icon_mad:
 
BHT Ovisnik
http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=3a332be8-ca4a-4c4c-ba8f-a7198516c1f5&c=038f6326-2ed4-4b18-946d-638763899a91

:icon_confused:
 
Član
Ma nije to nista, jucer ja citao u novinama da sve drasticno poskupljuje kroz dvije godine. ;)
Hrana, struja, voda, gorivo, cigare ...sve zivo
 
Član
jbm im mater,na Hifi 1l = 2.45,kaze radnik poskupilo preksinoc!!! :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Top