Porsche predstavio dieselski Cayenne

Porsche predstavio dieselski Cayenne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
01.jpg


Proizvođač sportskih automobila iz Stuttgarta je nakon dugog očekivanja napokon predstavio svoj prvi dieselski model, a riječ je o Cayenneu pokretanom 3,0-litrenim V6 dieselskim pogonskim strojem


Što zbog sve strožih ekoloških standarda Europske Unije i s njima povezanih viših davanja, što zbog okretanja kupaca "zelenijm", ekonomičnijim automobilima Porsche je odlučio, nakon SUV-a te skore limuzine, pravovjernim poklonicima svog nekada besprijekornog sportskog renomea još jednom baciti rukavicu u lice i proizvesti svoj prvi dieselski model.

Naravno, u ovom slučaju Porsche je posegnuo u duboku košaricu VW Grupe i opskrbio se 3,0-litrenim V6 dieselskim motorm snage 250 KS i najvećeg okretnog momenta od 550 Nm. S ovim motorom prosjećna potrošnja Cayennea se kreće oko 9,4 l/100 km, dok mu emisija ugljičnog dioksida iznosi 244 g/km.

Novi diesel bi se na europskom tržištu trebao naći u prodaji u veljači sljedeće godine, ali isti će stići i na neka druga tržišta. Na kraju recimo i kako će za dieselski Cayenne kojem je motor uparen s Tiptronic S mjenjačem biti potrebno izdvojiti 47.250 Eura.

04.jpg
 
Član
naznam stvarno sta glumite.. cuj fuj i svakakvi ostali komentari.. negovorim ovo sto i sam vozim dizela ali vicete vi bice bolji i brzi dizeli u ovih par godina i sami cete pozeliti takvog.. nece mu nijedan benzinac ni pera moc odbit.. samo laganini.. a ne stvarno ste pretjerali.. dodje mi da nevozam vise nikakvo ato da sjednem na biciklo i ett gdje god treba tu sam..
 
Član
ne seri ba, imam i ja dizela, sve divno, krasno, vuce, "ne trosi", laprd laprd

al jedno je ovako auto, a drugo je Porsche....
da me prodje 911 i ostavi u oblaku crnog dima....tuzna pomisao....
 
Član
trizex je napisao(la):
ne seri ba, imam i ja dizela, sve divno, krasno, vuce, "ne trosi", laprd laprd

al jedno je ovako auto, a drugo je Porsche....
da me prodje 911 i ostavi u oblaku crnog dima....tuzna pomisao....

:lol::lol::lol: pa nemora znaciti da ce biti oblak crnog dima:):):) kako moj bravic nebaca ni trunku crnog:)

ajde ba sta serete odma dizel ovo dizel ono.. nekaaa nek se proizvodi!!
 
Član
dizel vs benzin je vjecna, i potpuno besmislena tema. I jedan i drugi imaju i prednosti, i mane, i svrhu i namjenu prije svega.

A dizel, napredovao, i to strasno, ali opet treba turbinu da bi dohvatio performanse atmo benzinca. Kad udjes malo vise u tematiku, jasno ti je i zasto. I ja govorim opet, smijesno je iskesirati brdo love, za neku "exluzivnost" koju porsche nudi, a onda opet gledat kako jeftinije proci, vuce mi na "da se jebe, a da mu ne udje"
 
Član
trizex je napisao(la):
dizel vs benzin je vjecna, i potpuno besmislena tema. I jedan i drugi imaju i prednosti, i mane, i svrhu i namjenu prije svega.

A dizel, napredovao, i to strasno, ali opet treba turbinu da bi dohvatio performanse atmo benzinca. Kad udjes malo vise u tematiku, jasno ti je i zasto. I ja govorim opet, smijesno je iskesirati brdo love, za neku "exluzivnost" koju porsche nudi, a onda opet gledat kako jeftinije proci, vuce mi na "da se jebe, a da mu ne udje"

svaka cast..sve si upravu:cool: bgm.. ali neko nekupuje dizela da bi ustedio npr. ev ja..trosi mi ko neki benzinac.. u jarana na 100km brava 1.8 trosi 9 po gradu a isto tako i moj bravo gradske potrosi 9(moje voznje).. u njega jest i jaca i sve ali neganja ga uopste.. nekazem ni ja da ga sad nesto pritiscem ali 90% mi je gradske voznje i nebi uopste dao svog bravica za istog nekog benzinca.. sve stoji benzinca je i lakse odrzavati ali neznammmm..sjeo mi je dizel pa nek ide sve u pm..
 
Član
Dok ej u SUV-u haaaaajd i nekako jedva moze proci, ali bogme stave li ga u neki od super modela, tog trena Porsche gubi kod mene status sportskog auta i dobija status obicnog pijacara, istog trena ! :icon_eek::icon_confused:
 
Član
trizex je napisao(la):
dizel vs benzin je vjecna, i potpuno besmislena tema. I jedan i drugi imaju i prednosti, i mane, i svrhu i namjenu prije svega.

A dizel, napredovao, i to strasno, ali opet treba turbinu da bi dohvatio performanse atmo benzinca. Kad udjes malo vise u tematiku, jasno ti je i zasto. I ja govorim opet, smijesno je iskesirati brdo love, za neku "exluzivnost" koju porsche nudi, a onda opet gledat kako jeftinije proci, vuce mi na "da se jebe, a da mu ne udje"

Cojek je sve rekao.. nema potrebe za komentarima daljim.
Meni je zaista svejedno samo nek je turbo :) jer ako mislite da vozite auto da "ide cemu" mora potrositi pa da je naopako
 
Član
stanite baaa ljudi...! jeste li vi procitali originalni tekst...
kao prvo, porsche nije rekao da je izbacio benzin iz proizvodnje, a ubacio diesel, nego je samo dodao diesel u ponudu...
zasto? jeste li mozda culi za onaj prosjek emisije stetnih gasova do 2012. godine...koju moraju postovati svi proizvodjaci...? e sad, je li vam poznato da diesel dosta manje CO2 izbacuje u atmosferu od benzinca...
dakle, odgovor na ova pitanja je politika...moraju se pokazati kao "ekolozi" u svijetu...mislite da je njima drago kvarit tradiciju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top