POMOZIMO DJECAKU DA VRATI VID

POMOZIMO DJECAKU DA VRATI VID

Član
Djetinjstvo Tarika Hadžirovića do sada nije bilo bezbrižno. Petogodišnjak iz Sarajeva je već u četvrtom mjesecu života bio podvrgnut operaciji skidanja mrene sa oba oka, a sada mu je potrebno ugraditi implantate.

Zahvaljujući implantatima vid bi mu se vratio u tolikoj mjeri da bi eventualno morao nositi samo naočale za čitanje. Operacija je zakazana za 14. decembar, do kada je potrebno prikupiti 2.600 eura.

Ukoliko se sredstva ne prikupe do tog datuma, operacija će morati biti pomjerena tek za sljedeću godinu.

U iščekivanju operacije Tarik ne ide u vrtić i ne može se družiti sa svojim prijateljima, a u septembru 2013. bi trebao sjesti u školsku klupu.

Tarikov otac je umro kada je on imao nepune dvije godine. Sada živi samo s majkom, penzionerkom koja zbog svog zdravstvenog stanja nije radno sposobna te prima invalidninu u iznosu od 350 KM.

Akciju prikupljanja sredstava za operaciju su započeli njegovi prijatelji i vaspitačice iz vrtića "Košuta" i, kako kažu, njihova jedina želja je da Tarik što prije ozdravi te ponovo bude s njima u njihovim igrama i učenju. Do sada je u ovoj akciji sakupljeno blizu 500 eura. Osim novčane, Tariku i njegovoj majci je i svaka druga pomoć dobrodošla.

Uplate za Tarika možete izvršiti na žiroračun 1941017810400132 kod ProCredit banke na ime Hadžirović Tarik.

http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne-akcije/petogodisnji-tarik-hazirovic-ima-samo-jednu-zelju-da-vrati-vid/121206087?fb_action_ids=470696912969696&fb_action_types=og.recommends&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%22470696912969696%22%3A464760846903498%7D&action_type_map=%7B%22470696912969696%22%3A%22og.recommends%22%7D&action_ref_map=[]


MOZEMO LI SE ORGANIZOVATI KAKO DA SKUPIMO NESTO ZA OVOG DJECAKA, FKT CIFRA NIJE VELIKA NA KOLICINU RAJE, SAMO DA SE ORGANIZUJEMO BRZINSKI SUBOTA SE BLIZI MOGLI SMO SE SKUPITI PA BAR OVA BLIZA RAJA IZ SARAJEVA DA NESTO URADIMO PO OVOM PITANJU I SKUPIMO CIFRU PRIBLIZNU POTREBNOJ ZA OPERACIJU ;)
 
Član
http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne-akcije/djecak-tarik-hadzirovic-prikupio-novac-za-operaciju/121207058
 
Član
evo ja cu sad biti na ilidzi oko pola 5, pa ako si u blizini da se nadjemo na terminalu, da dam nesto novca, jer u subotu mozda nemognem.. pozdrav
 
Član
Nisam nista licno organizovao da skupljam ovo sam stavio posto ima ziro racun, moze se otici do banke pa uplatiti cifra po zelji.

Prosli put sam stajao reklo raje 30-ak dolaze ovo ono, stajao sat vremena na kisi, vjetar puhao, doslo par momaka, ostali su bili tu tipkali da dolaze, svaka cast i tako ;) ;)

sema911 je napisao(la):
brume hoces dolazit do malte da bar sta malo poguram

I moke me zvao, rekao je da ce otici onda uplatiti na racun ;) ;)
 
Član
Eto vidio si, slabo je iko dosao tamo, a bruka ih napisala kako ce doci, sto li ne znam, valjda nekome bitno da pise na forumu, da ima post vise, a sto je nekome potrebno ovo sto smo organizovali, to nema veze, nek se samo tipka i kucaju postovi bezveze ;)
 
http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne-akcije/djecak-tarik-hadzirovic-prikupio-novac-za-operaciju/121207058
 
Administrator
:cool: super da je prikupljeno. Ako još treba, Brume javi pa da pošaljemo šta na račun, pa da se to preda ;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
:cool: super da je prikupljeno. Ako još treba, Brume javi pa da pošaljemo šta na račun, pa da se to preda ;)

Koliko citam skupili su za tu operaciju, valjda bi trebalo jos da im se skupi naravno tu su troskovi jos dodatni koji se uvijek pojave kod ovakvih stvari ;) imaju ziroracuni, najbolje bi bilo da svako uplati koliko ko moze, :icon_sad:
 
Top