pomoc

pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako: imam problem gasi mi se pojacalo kad malo vise odvrnem dok je auto ugaseno......a kad je auto upaljeno pojacalo radi al se gasi HU.......sve sam zice provjerio 100 puta nikakvih spojeva nema....sve sam maksimalno izolirao.......pojacalo je 0.8kw....a radio sony 4*50....sub je 1000w.....sta bi moglo biti........usput i akumulator je nov 85A nebi se trebalo gasiti i kad je auto ugaseno
 
Član
mozda problem sa alternatorom???
ja i ne slusam ziku nikad sa ugasenim autom. cim gasim auto, gasim i ziku... tako da sto se toga tice, ako ti je jaca zika, logicno je da ce brzo izvuci struju iz aku-a i da ce se ugasit...
ako se gasi dok radi auto, moguce da ti alternator ne valja, da ne puni dovoljno. to mi se jaranu desava...
 
Početnik
da ti nije kakav 2 kanalac u bridge-u na 2 ohm-a???

osim toga radio ti je sony tako da mozda u tom grmu lezi zec???
 
Član
muha je napisao(la):
da ti nije kakav 2 kanalac u bridge-u na 2 ohm-a???

osim toga radio ti je sony tako da mozda u tom grmu lezi zec???

Pocni prvo od debljine kablova, za pojacalo od 0,8kw vec ti trebaju deblji kablovi znaci nemogu oni od zvucnika, obadva kabla do AMP vodi znaci i + i - . Stavi osigurac na +, izmjeri napon dok pojacalo radi koliko pada napon, isto tako provjeri instalacuju od HU (dzekove i ostalo) meni se desavalo isto bili dzekovi labavi, pukla zabica jedna na njima, nemoj pretjerivati sa gainom na AMP... tek onda probaj neki drugi HU hoce li se desavati isto...
 
hvala na savjetima pokusat cu nesto od ovoga........mislim da su kablovi u redu.....nisu kablovi od zvucnika ja mislim da su 12" ili 10" nisam siguran.....jel se moze gasiti ako je nejacak woofer......jer je neka ljeva marka tako da nisam siguran u ono sto pise na njemu da je 1000w....pojacalo ima propeler nevjerujem da se moze pregrijati il nesto slicno,a HU se gasi samo kad radi auto to mi najvise cudno
 
Član
golf_2_1.3 je napisao(la):
hvala na savjetima pokusat cu nesto od ovoga........mislim da su kablovi u redu.....nisu kablovi od zvucnika ja mislim da su 12" ili 10" nisam siguran.....jel se moze gasiti ako je nejacak woofer......jer je neka ljeva marka tako da nisam siguran u ono sto pise na njemu da je 1000w....pojacalo ima propeler nevjerujem da se moze pregrijati il nesto slicno,a HU se gasi samo kad radi auto to mi najvise cudno

moze ici pojacalo u protekt to se i meni desi jer amp ima vise rms-a nego obadva woofera...
 
Početnik
Bekir_SA je napisao(la):
golf_2_1.3 je napisao(la):
hvala na savjetima pokusat cu nesto od ovoga........mislim da su kablovi u redu.....nisu kablovi od zvucnika ja mislim da su 12" ili 10" nisam siguran.....jel se moze gasiti ako je nejacak woofer......jer je neka ljeva marka tako da nisam siguran u ono sto pise na njemu da je 1000w....pojacalo ima propeler nevjerujem da se moze pregrijati il nesto slicno,a HU se gasi samo kad radi auto to mi najvise cudno

moze ici pojacalo u protekt to se i meni desi jer amp ima vise rms-a nego obadva woofera...

nebi se bas slozio sa ovocmo konstatacijom, jer ako amp ima vise snage nego wooferi onda ide teorija bijelog dima, ampu je cesce problem impedansa... ili napajanje
 
Član
muha je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
golf_2_1.3 je napisao(la):
hvala na savjetima pokusat cu nesto od ovoga........mislim da su kablovi u redu.....nisu kablovi od zvucnika ja mislim da su 12" ili 10" nisam siguran.....jel se moze gasiti ako je nejacak woofer......jer je neka ljeva marka tako da nisam siguran u ono sto pise na njemu da je 1000w....pojacalo ima propeler nevjerujem da se moze pregrijati il nesto slicno,a HU se gasi samo kad radi auto to mi najvise cudno

moze ici pojacalo u protekt to se i meni desi jer amp ima vise rms-a nego obadva woofera...

nebi se bas slozio sa ovocmo konstatacijom, jer ako amp ima vise snage nego wooferi onda ide teorija bijelog dima, ampu je cesce problem impedansa... ili napajanje

ne bi se slozio ni ja al sam se uvjerio, pocnu spule da smrde i pojacalo ide u protect, struja je dobra 2x aku 70amp...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top